Fishdom

بررس متن: نیلوفر غیبی

8+

ساختن یک آکواریوم فانتزی با انجام بازی فکری

ناشر: Playrix سال انتشار: 2016

Fishdom

8+

ساختن یک آکواریوم فانتزی با انجام بازی فکری

ناشر: Playrix

سال انتشار: 2016

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
کودک می‎تواند از ماهی‎ها مراقبت کند و به نوعی در نقش والد آن‎ها باشد که خود در دنیای کودکی معنادار است.
محتوای آموزشی
بازیکن باید با قراردادن اشکال یکسان در کنار یکدیگر هر مرحله را انجام دهد و امتیاز کسب کند که جریان بازی باعث به چالش کشیده شدن مهارت تفکر حل مسئله‎ در او خواهد شد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
این بازی بیشتر جنبه‎ی تفریحی داشته و استفاده از آن بسیار ساده است. بازیکن با حل پازل‎ها می‎تواند سکه و پول کسب کند و موجودات جدیدی را به آکواریوم خود بیفزاید. در تمام مراحل این بازی لاک‎پشتی وجود دارد که راهنمایی‎های لازم را به بازیکنان ارائه می‌دهد.
آنچه والدین باید بدانند

آکواریومی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که او باید با انجام پازل تصاویر یکسان که مشابه بازی معروف کندی کراش است، آن را تزئین کند و موجودات زنده‎ی درون آن را افزایش دهد‌. بازیکن داخل یک آکواریوم قرار دارد و لاک‎پشتی راهنمایی لازم برای انجام بازی را به او ارائه می‌دهد. تمامی مهره‎های استفاده شده در پازل موجودات دریایی مثل صدف، مروارید، گوش‎ماهی و خزه هستند و بازیکن با کنار هم قرار دادن مهره‎های مشابه آن‎ها را حذف و امتیاز کسب می‎کند. امتیازات به بازیکن کمک می‎کند ماهی‎ها و موجودات متنوع دیگری را به آکواریوم اضافه کند. فضای حاکم بر آکواریوم جذاب است و ماهی‎ها می‎توانند با هم دوست شده و با یکدیگر صحبت کنند. جملاتی که بین ماهی‎ها رد‎و‎بدل می‎شود شخصیت جذاب آن‎ها را نمایش می‎دهد. فراموشکاری که در ماهی‎های آکواریوم مشاهده می‎شود تا حدی بازی را طنزآمیز کرده است. بازیکن وظیفه‎ی حفظ و نگه‎داری از آکواریوم نیز را به عهده دارد و او باید آکواریوم را نظافت کند، به ماهی‎ها غذا دهد، گیاهانی را برای تنفس بهتر موجودات به آب اضافه کند و با افزودن وسایل زینتی آکواریوم خود را تزئین کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی ۴.۵۴.۰ Android در تاریخ ۹۸/۱۰/۲۶ نوشته ‌شده است.

کیفیت

بازی بسیار فانتزی و فضای کلی آن شبیه انیمیشن‎هایی مثل نمو است. ماهی‎ها علاوه بر شکل‎های ظاهری جذاب، گفت‎و‎گوهای جالبی نیز بین خود دارند. در طول بازی موسیقی کودکانه شنیده می‎شود که به فضای فانتزی آن کمک می‌کند. شکل‎های مختلفی از آکواریوم و فضای پس‎زمینه در بازی وجود دارد که بازیکن می‎تواند به مرور به آن‎ها دست پیدا کند.

مصرف گرایی

در صورت اتصال به اینترنت تبلیغاتی در بازی نمایش داده می‎شود و همچنین بازیکن می‎تواند برای خرید برخی از موجودات و وسایل آکواریوم از خرید درون برنامه‎ای استفاده کند. در صورتی که بازیکن شبکه‌های اجتماعی بازی را دنبال کند امتیازات بیشتری دریافت خواهد کرد.

حریم خصوصی

با اولین ورود به بازی از بازیکن خواسته می‎شود تا با قوانین و مقررات حریم خصوصی بازی موافقت کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 103
نسخه تست شده روی اندروید 4.54.0
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۹.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Playrix
سال انتشار 2016