Fishdom

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساختن یک آکواریوم فانتزی با انجام بازی فکری

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودک می‎تواند از ماهی‎ها مراقبت کند و به نوعی در نقش والد آن‎ها باشد که خود در دنیای کودکی معنادار است.
  این بازی بیشتر جنبه‎ی تفریحی داشته و استفاده از آن بسیار ساده است. بازیکن با حل پازل‎ها می‎تواند سکه و پول کسب کند و موجودات جدیدی را به آکواریوم خود بیفزاید. در تمام مراحل این بازی لاک‎پشتی وجود دارد که راهنمایی‎های لازم را به بازیکنان ارائه می‌دهد.
  بازیکن باید با قراردادن اشکال یکسان در کنار یکدیگر هر مرحله را انجام دهد و امتیاز کسب کند که جریان بازی باعث به چالش کشیده شدن مهارت تفکر حل مسئله‎ در او خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  آکواریومی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که او باید با انجام پازل تصاویر یکسان که مشابه بازی معروف کندی کراش است، آن را تزئین کند و موجودات زنده‎ی درون آن را افزایش دهد‌. بازیکن داخل یک آکواریوم قرار دارد و لاک‎پشتی راهنمایی لازم برای انجام بازی را به او ارائه می‌دهد. تمامی مهره‎های استفاده شده در پازل موجودات دریایی مثل صدف، مروارید، گوش‎ماهی و خزه هستند و بازیکن با کنار هم قرار دادن مهره‎های مشابه آن‎ها را حذف و امتیاز کسب می‎کند. امتیازات به بازیکن کمک می‎کند ماهی‎ها و موجودات متنوع دیگری را به آکواریوم اضافه کند. فضای حاکم بر آکواریوم جذاب است و ماهی‎ها می‎توانند با هم دوست شده و با یکدیگر صحبت کنند. جملاتی که بین ماهی‎ها رد‎و‎بدل می‎شود شخصیت جذاب آن‎ها را نمایش می‎دهد. فراموشکاری که در ماهی‎های آکواریوم مشاهده می‎شود تا حدی بازی را طنزآمیز کرده است. بازیکن وظیفه‎ی حفظ و نگه‎داری از آکواریوم نیز را به عهده دارد و او باید آکواریوم را نظافت کند، به ماهی‎ها غذا دهد، گیاهانی را برای تنفس بهتر موجودات به آب اضافه کند و با افزودن وسایل زینتی آکواریوم خود را تزئین کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی ۴.۵۴.۰ Android در تاریخ ۹۸/۱۰/۲۶ نوشته ‌شده است.

  کیفیت

  بازی بسیار فانتزی و فضای کلی آن شبیه انیمیشن‎هایی مثل نمو است. ماهی‎ها علاوه بر شکل‎های ظاهری جذاب، گفت‎و‎گوهای جالبی نیز بین خود دارند. در طول بازی موسیقی کودکانه شنیده می‎شود که به فضای فانتزی آن کمک می‌کند. شکل‎های مختلفی از آکواریوم و فضای پس‎زمینه در بازی وجود دارد که بازیکن می‎تواند به مرور به آن‎ها دست پیدا کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صورت اتصال به اینترنت تبلیغاتی در بازی نمایش داده می‎شود و همچنین بازیکن می‎تواند برای خرید برخی از موجودات و وسایل آکواریوم از خرید درون برنامه‎ای استفاده کند. در صورتی که بازیکن شبکه‌های اجتماعی بازی را دنبال کند امتیازات بیشتری دریافت خواهد کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  با اولین ورود به بازی از بازیکن خواسته می‎شود تا با قوانین و مقررات حریم خصوصی بازی موافقت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۴.۵۴.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲ و بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Playrix
  سال انتشار ۲۰۱۶