Fit brain trainer. Memo training. Logic Pairs

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
تمرین مهارت‎های شناختی با بازی‎های کوتاه و تکراری
سال: 2016
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کار با برنامه و درک چگونگی استفاده از آن بسیار ساده است ولی برای هر فردی بسته به نوع مهارت فردی و سرعت محاسباتی، کارکرد متفاوتی دارد. توضیح کوتاه ابتدای هر بازی در کنار شکل آموزشی به درک راحت‎تر روش کار با هر بخش کمک می‎کند.
  با کمک این برنامه کودکان و نوجوانان می‎توانند مهارت تمرکز و توجه، تصویرسازی و تفکر انتزاعی، تفکر منطقی و قدرت حل مسئله خود را ارتقا بدهند. بازی در ابتدا برمبنای دو عمل جمع و تفریق قرار دارد و بازیکنان باید از قبل دانش ابتدایی را داشته باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  در این برنامه بازیکنان با چهار بازی کوتاه با ساختاری بسیار ساده روبه‎رو می‎شوند که باید در کمترین زمان ممکن حلشان کنند. این بازی‎ها با حالت پازلی و پراکنده حافظه کوتاه‌مدت بازیکنان را به چالش می‎کشند و بر روی مهارت تمرکز، منطق، هوش و تصویرسازی طراحی‌شده‌اند. در هر یک از بازی‎های الگویی مشخص ارائه می‎شود که دارای یک قانون است. بازیکنان تنها باید از قانون تعیین‌شده مثل پیدا کردن رنگ مشابه یا تکمیل الگو پیروی کنند تا بازی را به پایان برسانند. بازی‎ها شامل انتخاب رنگ‎های مشابه، انتخاب حاصل عملیات جمع یا تفریق، انتخاب الگوی تکمیل‌کننده و نشانه‎گیری است. در بخش پایین صفحه‎ی اصلی امکان مشاهده روند عملکردهای پیشین وجود دارد و در انتهای هر بار بازی آمار عملکرد بازیکن به‎روز می‎شود. نبود جذابیت کافی، یکنواختی و وجود خرید درون برنامه جهت استفاده کامل از بازی‎ها از عوامل پیشگیرانه در وابستگی به این برنامه است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.6 iOS در تاریخ 97/09/11 بعد از استفاده از بازی‎ها و آزمون‌ها نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک نه‌چندان خوب بازی بسیار ساده و بدون هیچ جاذبه‎ی بصری مانع از ایجاد کشش برای ادامه استفاده از برنامه می‎شود. موسیقی در بازی وجود ندارد که البته با محتوای بازی هماهنگ است. رنگ قالب سفید و زرد است و گزینه‎های ارائه‌شده بسیار محدود است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  برای استفاده کامل از برنامه هزینه‎ی 0.99 دلاری باید پرداخت شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  لینک اشتراک بازی و نتیجه به دست آماده در انتهای هر بازی در اختیار قرار می‎گیرد.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶
  سال انتشار ۲۰۱۶