Fit'em All

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پازل ساخت تصویر الگو با استفاده از اشکال درهم

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  قرار دادن تصاویر در‎ هم با توجه به تصویر الگو مشابهی برای بازی پازل اشکال در دنیای واقعی است و در دنیای کودکان معنادار است.
  حل پازل‎ها با کشیدن انگشت کودک روی صفحه‎ی بازی انجام می‎شود. در برخی مراحل شکل اصلی به قطعات خیلی کوچکی تقسیم شده ‎است که درک سازوکار انجام آن‎ها به خصوص برای کودکان کم سن‎تر می‎تواند چالش‎برانگیز باشد. همراهی والدین با کودک جهت آموزش بازی و راهنمایی او مفید است.
  جریان حل پازل‎های بازی موجب بهبود مهارت تشخیص فرم و شکل در کودک خواهد شد. قرار دادن اشکال درهم بر روی یکدیگر با توجه به تصویر الگو می‎تواند موجب رشد درک کودک از مفهوم تناسب و هندسه‎ی فضایی شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی در چارچوب پازل ساخت اشکال با توجه به تصویر الگو است. در هر مرحله گروهی از اشکال به هم ریخته که بخش‎هایی از وجه‎های تشکیل دهنده‎ی آن‎ها به هم متصل هستند و یک تصویر الگو در اختیار کودک قرار می‎گیرد. در واقع اشکال به هم ریخته، تصویر شکل اصلی هستند که به برش‎های کوچکی تقسیم شده‎اند و کودک با حرکت دادن قطعات و قرار دادن آن‎ها بر روی یکدیگر، شکل اصلی را می‎سازد. حل پازل‎ها باعث تقویت مهارت شناختی و تفکر حل مسئله در کودکان خواهد‎ شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.7.1 iOS در تاریخ 99/04/9 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  هر مرحله از بازی شامل تصاویری مانند پروانه، قلب و ماشین است. هر قطعه‎ی نمایش داده شده در بازی همانند قطعات چوبی تصویر‎سازی شده است. پس از حل پازل‎ها و ساخته شدن شکل مشابه با تصویر الگو، تصویر واقعی اشکال نمایش داده می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۷.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Good Job Games Bilisim Yazilim ve Pazarlama AS
  سال انتشار ۲۰۲۰
  ارز رایگان