Fitness RPG – Gamify Your Pedometer

بررس متن: پریا کنکاشور

10+

افزایش فعالیت روزانه و رسیدن به وزن ایده آل با شرکت در بازی انگیزشی

ناشر: Shikudo سال انتشار: 2018

Fitness RPG – Gamify Your Pedometer

10+

افزایش فعالیت روزانه و رسیدن به وزن ایده آل با شرکت در بازی انگیزشی

ناشر: Shikudo

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی روزانه پیام‌هایی برای بازیکنان ارسال می‌کند که علاوه بر محتوای انگیزشی، گاهی حاوی نکات آموزشی در مورد سلامت بدن و فکر است.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
این بازی طراحی نسبتاً پیچیده‌ای دارد و برای تسلط بر آن باید مدتی صرف تمرین شود. بازی گزینه انجام خودکار داشته که می‌توان با انتخاب آن بدون ورود دائمی به بازی، به جنگ با سربازان تاریکی پرداخت. همچنین کلیه دستورالعمل‌ها به زبان انگلیسی نوشته‌شده‌اند که استفاده از بازی برای بازیکنان ناآشنا به این زبان را دشوار می‌کند. درمجموع استفاده از منوی شلوغ و پر گزینه‌ای که سازوکار استفاده‎ی واضح و روشنی ندارد برای بازیکنان گیج‌کننده خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه جهت افزایش فعالیت روزانه بازیکنان است. این برنامه در قالب یک بازی طراحی‌شده تا بازیکنان را در یک فضای شاد، به انجام فعالیت فیزیکی ترغیب کند. در ابتدای بازی، شخصیت کارتونی خود را در شهر کوچکی پیدا می‌کند که اهالی آن نگران‌اند و شهر به دست سربازان تاریکی تصرف‌شده است. آنها از مسافر (بازیکن) می‌خواهند تا برای رهایی شهرشان به آنها کمک کند. در جنگ با دشمنان (بدون برخورد مستقیم یا خون‎ریزی)، قهرمانانی به کمک بازیکن می‌آیند که با تأمین نیروی آنها، سربازان تاریکی شکست می‌خورند. قسمت‌های زیادی در منو بازی جهت ارتقای قهرمانان، تأمین نیروی آنها، امتیازگیری و استفاده از سلاح‌های مختلف وجود دارد که در ابتدا بسیار گیج‌کننده‌اند؛ البته در تمامی موارد توضیحات نوشتاری ارائه می‌شود. بعد از گذراندن پنج مرحله اول، بازیکن برای تأمین انرژی قهرمانان و شکست سربازان تاریکی باید فعالیت کند، قدم بزند یا بدود. در شروع بازی، از بازیکن روش انتقال فعالیت روزانه به بازی پرسیده می‎شود، سپس تمام فعالیت‌هایی بدنی بازیکن با به همراه داشتن دستگاه هوشمند ثبت می‌شود و تبدیل به انرژی برای قهرمانان می‌شود. بعد از نصب، تعداد قدم‌هایی که در هر روز برداشته می‌شود به صورت پیام، در قسمت اعلان‌های دستگاه هوشمند نوشته می‌شود و هر روز یک جمله انگیزشی با محتوای سلامتی نیز برای کاربر فرستاده می‌شود. این بازی دارای چالش‌های روزانه بوده که برای تقویت روحیه و بهبود احساس تندرستی بازیکنان طراحی‌شده‌اند. چالش‌هایی از قبیل لبخند زدن مهربان بودن یا تغذیه سالم نیز از پیام‎های جانبی و مثبت این برنامه به حساب می‌آید. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی Android 3.1.2 در تاریخ 98/0330 نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر کارتونی استفاده‌شده در این بازی از طراحی قوی و جذابی برخوردار نیستند و همچنین منو شلوغ آن سبب پیچیده شدن بازی می‌شود.

مصرف گرایی

تعدادی از موارد جنگی که در بازی استفاده می‌شوند با پرداخت درون برنامه‌ای قابل‌استفاده خواهند بود.

حریم خصوصی

علاوه بر دسترسی به اطلاعات حرکتی بازیکنان این بازی می‌تواند برای دستگاه هوشمند کاربر اعلان‌های جدید ارسال کند و همچنین به پوشه‎ی عکس‌ها و شبکه‌های اجتماعی موجود در دستگاه هوشمند کاربر دسترسی پیدا کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 98
نسخه تست شده روی اندروید ۳.۱.۲
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Shikudo
سال انتشار 2018