Flipboard - Latest Stories

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

در اختیار داشتن اخبار دلخواه در قالب یک مجله‌ی الکترونیکی

سال: 2011
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای تجربه‌ی کاربری بهتر، موضوع‌‌ها دسته‌بندی شده‌اند و تنها لازم است تا انتخاب شوند. بعد از انتخاب اطلاعات نشان داده می‌شوند که حتی می‌توان از وب‌سایت‌ها و دیگر منابع خبری فارسی هم استفاده کرد تا کاربرانی که به زبان انگلیسی آشنایی ندارند هم بتوانند از محتوای مورد علاقه‌شان استفاده کنند. برای تهیه‌ی مجله هم تنها باید چند علامت را لمس کرد و گردآوری اطلاعات و تصاویر به وسیله‌ی برنامه و به صورت خودکار انجام می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه ابزاری برای گرد هم آوردن اطلاعات در زمینه‌های دلخواه کاربر است. هر روزه حجم زیادی از اطلاعات متفاوت در وب‌سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و … قرار می‌گیرند که شاید پیدا کردن تمام آن‌ها کار سختی باشد اما در Flipboard می‌توان موضوع‌های مورد علاقه را از بین موضوع‌هایی مثل اخبار، ورزش، تکنولوژی، تجارت، سیاست، علم، طراحی، آب و هوا، عکاسی، دستور غذایی، اخبار مربوط به خانم‌ها، آرامش و ذهن‌آگاهی، زیبایی، سفر و تغذیه‌ی سالم انتخاب کرد. سپس برنامه اطلاعات منتشر‌شده‌ی مربوط به آن‌ها را برای کاربر نمایش می‌دهد تا او بتواند بدون مراجعه به منابع متفاوت، تمام اطلاعات را به صورت منسجم و در یک مکان در اختیار داشته باشد. برنامه‌ای برای خواندن اخبار شاید موضوع جدیدی نباشد اما کاربر با استفاده از امکانات این برنامه می‌تواند مجله‌ای الکترونیک داشته باشد که تمام صفحاتش موضوع‌های مورد علاقه‌ی او هستند. این مجلات را ویرایشگران برنامه و الگوریتم‌های کامپیوتری به‌روز می‌کنند تا او را درباره‌ی موضوع‌های انتخابی‌اش به‌روز نگه دارد. کاربر می‌تواند به عنوان مهمان وارد برنامه شود اما برای استفاده از تمام امکانات آن باید با حساب کاربری اپل، گوگل، فیس‌بوک خود وارد شود یا با قرار دادن آدرس ایمیلش حساب کاربری بسازد همچنین می‌تواند مجله‌های دوستان خود را دنبال کند و ببیند. دنیای اخبار و اطلاعات بسیار گسترده است و ممکن است هر محتوایی از آموزشی تا بزرگسالانه در آن‌ها وجود داشته باشند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 4.2.119 iOS در تاریخ1400/06/30 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه کاربردی است و طراحی آن هم ساده است تا کاربران بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. با انتخاب از بین موضوع‌های متنوع برنامه، اطلاعات دلخواه کاربر نمایش داده می‌شود و حتی او می‌تواند آدرس وب‌سایت مورد نظرش را در برنامه وارد کند تا اطلاعات آن‌ها را هم در اختیار داشته باشد. علاوه بر امکان تهیه‌ی مجله، برنامه قابلیت استوری‌بورد، دنبال کردن توییت‌ها و فیلم‌های به اشتراک گذاشته‌شده در یوتیوب و دیدن مجلات دوستان را هم دارد. در صفحات مجلات تصاویر گرافیکی هم وجود دارند و می‌توان آن‌ را ورق زد که حسی مشابه ورق زدن یک تقویم دارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تعدادی از امکانات برنامه در نسخه‌ی ویژه‌ی آن فعال می‌شوند که البته برای دسترسی به آن‌ها پرداخت هزینه لازم نیست اما باید اجازه داد تا تبلیغاتی در برنامه نشان داده شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از برنامه باید به اینترنت متصل بود. ورود به برنامه نیاز به قرار دادن آدرس ایمیل برای ساختن حساب کاربری یا استفاده از حساب‌های کاربری فیس‌بوک، اپل یا گوگل دارد. کاربران می‌توانند مجله‌های دوستان خود را دنبال follow)) کنند یا حساب کاربری توییتر و یوتیوب دیگران را دنبال کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴.۲.۱۱۹
  واحد پول رایگان
  ناشر Flipboard, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۱
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی اخبار
  مهارت سواد زبان خارجی، سواد زبانی
  ارز رایگان