Flipd

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

کنترل زمان استفاده از تلفن‎های هوشمند و شبکه‎های اجتماعی

ناشر: Flipd Inc سال انتشار: 2015

Flipd

8+

کنترل زمان استفاده از تلفن‎های هوشمند و شبکه‎های اجتماعی

ناشر: Flipd Inc

سال انتشار: 2015

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این برنامه به کودکان و نوجوانان کمک می‎کند تا برنامه‎ریزی کردن و تمرکز داشتن را تمرین کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
برنامه روش اجرای دشواری ندارد و تمامی قسمت‌های آن دسته‌بندی‌شده‌اند اما به علت نبود راهنما برای شروع و تنوع بالای دسته‎ها، احتمالاً کاربر در ابتدا برای استفاده از برنامه دچار سردرگمی شود.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه به جهت کنترل و ترک اعتیاد به استفاده از گوشی‌های هوشمند طراحی شده است. این برنامه با کمک به نوجوانان و جوانان تلاش دارد میزان استفاده‎ی روزانه از گوشی هوشمند را کنترل کند و رفته‌رفته از آن بکاهد. در این برنامه ۲۴ ساعت زمان شبانه‌روز به چندین بخش تقسیم‌ می‎شوند و این بخش‌ها شامل استراحت، درس خواندن، کار کردن، خوابیدن و... می‎شود. کاربر با انتخاب هر یک از این بخش‌ها به برنامه اجازه می‌دهد تا کلیه شبکه‌های اجتماعی موجود روی دستگاه خود را قفل کند و تا پایان یافتن مربوط به فعالیت مشخص شده، کاربر هیچ‌گونه اعلان یا اطلاعاتی از سایر اپلیکیشن‎های خود دریافت نخواهد کرد. این برنامه یک نوع چالش برای کاربران ایجاد می‌کند تا رکورد مقاومت خود در برابر کنترل نکردن شبکه‌های اجتماعی را ببینند و آن را ارتقا دهند. کاربران علاوه بر استفاده از دسته‌بندی‌های موجود می‌توانند به‌صورت شخصی نیز دسته‌بندی شخصی بسازند. این بخش از برنامه تنها در حالت ارتقا یافته قابل‌استفاده است و جهت استفاده از آن باید نسخه بالاتر را خریداری کرد. کاربران برای افزایش انگیزه خود می‌توانند گروه‌هایی از دوستان خود تشکیل دهند یا به گروه‌های موجود در برنامه بپیوندند و گروهی چالش‌ها را انجام دهند. برای افزایش تمرکز و استراحت بین فعالیت‌ها موسیقی‌های آرام‌بخشی از طبیعت وجود دارند که می‌توان از تعدادی از آنها به‌طور رایگان استفاده کرد. این برنامه پیامک و تماس تلفنی را بلاک نمی‌کند تا در صورت احتیاج امکان برقراری ارتباط وجود داشته باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.6.0 Android در تاریخ ۹۸/0۷/0۳ نوشته‌شده است.

کیفیت

این برنامه طراحی ساده‎ای دارد. بیشتر امکانات برنامه با خرید نسخه ارتقا یافته فعال می‌شوند. هنگام خروج از هر قسمت قبل از اتمام زمان مقرر پیامی نمایش داده می‌شود: «آیا مایل به خروج هستید؟» و کاربر باید گزینه «بله من ضعیف هستم» را انتخاب کند که خود عاملی برای جلوگیری از قطع کردن است.

مصرف گرایی

برای استفاده از بخش شخصی‌سازی و بهره بردن از برخی امکانات باید نسخه‎ی ارتقا یافته برنامه را خریداری کرد.

حریم خصوصی

این برنامه با اتصال به اینترنت کار می‌کند. در شروع از کاربر درخواست می‎شود تا با یکی از حساب‌های کاربری گوگل یا فیس‌بوک وارد برنامه شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 18
نسخه تست شده روی اندروید 3.6.0
حداقل نیازمندی اندروید 5.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Flipd Inc
سال انتشار 2015