Flipd

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کنترل زمان استفاده از تلفن‎های هوشمند و شبکه‎های اجتماعی

سال: 2015
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه روش اجرای دشواری ندارد و تمامی قسمت‌های آن دسته‌بندی‌شده‌اند اما به علت نبود راهنما برای شروع و تنوع بالای دسته‎ها، احتمالاً کاربر در ابتدا برای استفاده از برنامه دچار سردرگمی شود.
  این برنامه به کودکان و نوجوانان کمک می‎کند تا برنامه‎ریزی کردن و تمرکز داشتن را تمرین کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه به جهت کنترل و ترک اعتیاد به استفاده از گوشی‌های هوشمند طراحی شده است. این برنامه با کمک به نوجوانان و جوانان تلاش دارد میزان استفاده‎ی روزانه از گوشی هوشمند را کنترل کند و رفته‌رفته از آن بکاهد. در این برنامه ۲۴ ساعت زمان شبانه‌روز به چندین بخش تقسیم‌ می‎شوند و این بخش‌ها شامل استراحت، درس خواندن، کار کردن، خوابیدن و… می‎شود. کاربر با انتخاب هر یک از این بخش‌ها به برنامه اجازه می‌دهد تا کلیه شبکه‌های اجتماعی موجود روی دستگاه خود را قفل کند و تا پایان یافتن مربوط به فعالیت مشخص شده، کاربر هیچ‌گونه اعلان یا اطلاعاتی از سایر اپلیکیشن‎های خود دریافت نخواهد کرد. این برنامه یک نوع چالش برای کاربران ایجاد می‌کند تا رکورد مقاومت خود در برابر کنترل نکردن شبکه‌های اجتماعی را ببینند و آن را ارتقا دهند. کاربران علاوه بر استفاده از دسته‌بندی‌های موجود می‌توانند به‌صورت شخصی نیز دسته‌بندی شخصی بسازند. این بخش از برنامه تنها در حالت ارتقا یافته قابل‌استفاده است و جهت استفاده از آن باید نسخه بالاتر را خریداری کرد. کاربران برای افزایش انگیزه خود می‌توانند گروه‌هایی از دوستان خود تشکیل دهند یا به گروه‌های موجود در برنامه بپیوندند و گروهی چالش‌ها را انجام دهند. برای افزایش تمرکز و استراحت بین فعالیت‌ها موسیقی‌های آرام‌بخشی از طبیعت وجود دارند که می‌توان از تعدادی از آنها به‌طور رایگان استفاده کرد. این برنامه پیامک و تماس تلفنی را بلاک نمی‌کند تا در صورت احتیاج امکان برقراری ارتباط وجود داشته باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.6.0 Android در تاریخ ۹۸/0۷/0۳ نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این برنامه طراحی ساده‎ای دارد. بیشتر امکانات برنامه با خرید نسخه ارتقا یافته فعال می‌شوند. هنگام خروج از هر قسمت قبل از اتمام زمان مقرر پیامی نمایش داده می‌شود: «آیا مایل به خروج هستید؟» و کاربر باید گزینه «بله من ضعیف هستم» را انتخاب کند که خود عاملی برای جلوگیری از قطع کردن است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از بخش شخصی‌سازی و بهره بردن از برخی امکانات باید نسخه‎ی ارتقا یافته برنامه را خریداری کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این برنامه با اتصال به اینترنت کار می‌کند. در شروع از کاربر درخواست می‎شود تا با یکی از حساب‌های کاربری گوگل یا فیس‌بوک وارد برنامه شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Flipd Inc
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان