Flow Free

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

اتصال رنگ‎ها به هم در زمان کوتاه و در محیط محدود

سال: 2012
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مفاهیم بازی بسیار ساده‎اند و حتی بدون آموزش اولیه نیز می‎توان در زمان کوتاهی بر روش کار با آن تسلط پیدا کرد. افزایش تعداد رنگ‎ها یا وارد شدن فشار زمانی همگی عوامل چالشی بازی بوده که به مهارت بیشتری نیاز دارند. تغییر اندازه‎ی صفحه‎ی بازی به معنای ورود رنگ‎های بیشتر و درعین‌حال افزایش شباهت بین رنگ‎ها است.
  کودکان می‎توانند مهارت تفکر تحلیلی را بیاموزند به‎خصوص در حوزه استدلال فضایی و تجسم تا به راه‎حل پازل دست پیدا کنند. اگر کودکان بازی را در حالت زمانی بازی کنند، فعالیت اثربخش تحت‌فشار را نیز می‎آموزند. کودکان با نگاه به تعداد حرکاتشان پیش از شروع بازی در مورد اهمیت تفکر پیش از تصمیم‎گیری می‎آموزد. بازی جریان آزاد بسیار مفرح و جذب‌کننده است که با تفکر تحلیلی باعث تقویت قدرت مغزی می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی با ساختار ساده‎ی خود، محیطی مناسب برای آرامش گرفتن و دور شدن از دنیای پرهیاهو را فراهم کرده است. کودکان و نوجوانان در این بازی به صفحه‎ی مربع شکلی روبه‎رو می‎شوند که بسته به میزان سطح دشواری انتخابی دایره‎های رنگی متنوعی را در خود جای‌داده است. هدف از بازی رساندن دورنگ مشابه به هم با برقراری خط اتصالی رنگی در میانشان است. سادگی و چالش این بازی اگرچه متناقض به نظر می‎آیند ولی این بازی به فعال نگه‎داشتن ذهن و حفظ آرامش و دوری از استرس بسیار کمک می‎کند. بازکنان می‎توانند در شبکه اجتماعی مرکزی بازی بالاترین امتیازشان را ثبت کنند که این کار به خواسته خود بازیکن است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشترک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید این بررسی بر مبنای نسخه 3.8 iOS در تاریخ 96/06/18 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  سادگی ظاهری بازی باعث شده تا بازیکنان تصور کنند این بازی به‌راحتی و بدون هیچ چالشی قابل‌حل است. طراحی ظاهری بازی از کیفیت نه‌چندان بالایی برخوردار است و رنگ قالب مشکلی در تصویر زمینه‎‎ای هیچ جذابیت بصری را برای بازیکنان ایجاد نمی‎کند. رنگ‎ها در مراحل اولیه تنوع بالایی دارند ولی کم‎کم با سخت‎تر شدن بازی رنگ‎های مشابه و نزدیک به یکدیگر افزایش پیدا می‎کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خرید درون برنامه در این بازی از قیمت 0.99 دلار تا 3.99 دلار است که مجموعه‎ای پازل‎های خاص را در اختیار بازیکنان قرار می‎دهد. یک بنر تبلیغاتی در پایین صفحه وجود دارد، همچنین تبلیغات ناگهانی نیز در طول بازی ظاهر می‎شوند؛ اما این تبلیغات با خرید درون برنامه‎ای قابل متوقف شدن دارند. گزینه «بازی بیشتر» در بخش منو اصلی وجود دارد که کاربران را به صفحه‎ای از بازی‎های بیشتر از ناشر این بازی هدایت می‎کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Duck Games LLC
  سال انتشار ۲۰۱۲
  ارز رایگان