Folding Blocks

بررس متن: پریا کنکاشور

12+

حرکت دادن بلوک‌های رنگی برای پر کردن کامل صفحه

ناشر: Popcore Games سال انتشار: 2019

Folding Blocks

12+

حرکت دادن بلوک‌های رنگی برای پر کردن کامل صفحه

ناشر: Popcore Games

سال انتشار: 2019

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی مهارت‌های ذهنی بازیکنان از جمله تصویرسازی فضایی را تقویت می‎کند. بازیکن با برنامه‌ریزی هدفمند اقدام به حرکت دادن قطعات می‎کند تا موفق به پر کردن تمام صفحه شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
این بازی ساختار ساده‌ای داشته و به سادگی می‎توان آن را اجرا کرد. در ابتدا نحوه‎ی اجرای بازی آموزش داده می‎شود و مراحل اولیه نیز شکل آموزشی دارند و بسیار ساده‎ هستند. بازیکن می‎تواند مطابق با مهارت خود سطحی را از بین ساده تا بسیار دشوار انتخاب کند اما حتی در سطح بسیار دشوار نیز پیچیدگی زیادی در مراحل دیده نخواهد شد.
آنچه والدین باید بدانند

هر مرحله از این بازی‌ پازلی و فکری شامل صفحه‎ی مستطیل شکلی است که به مربع‌های یکسانی که تنها در رنگ متفاوت هستند تقسیم شده است. حرکت دادن هر قطعه‎ی رنگی باعث تشکیل قرینه‎ی آن می‎شود. به‌طور مثال هنگامی که چهار مربعی که در کنار هم قرار گرفته‎اند حرکت داده شوند، چهار قطعه‎ی دیگر نیز به‌ صورت قرینه ایجاد خواهد شد. حرکت دادن قطعات مستلزم وجود فضای خالی کافی برای تشکیل قرینه آن‎ها است که به تحلیل صحیح بازیکن از محل قرار‎گیری قطعات و فضاهای خالی نیاز دارد. بازی تا جایی ادامه پیدا می‎کند که تمام صفحه با قطعات رنگی پر شوند و هیچ فضای خالی بین آن‎ها باقی نماند. روند کلی بازی باعث تمرین دادن به ذهن و تقویت درک فضایی بازیکن می‌شود. برای این بازی سطوح مختلفی از مبتدی تا دشوار در نظر گرفته ‌شده است و می‌توان در هر مرحله با مشاهده‎ی فیلمی تبلیغاتی راهنمایی دریافت کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 0.53.0 Android در تاریخ ۹۸/0۹/0۹ نوشته ‌شده است.

کیفیت

طراحی ساده و به دور از جزئیات به حفظ تمرکز بازیکن کمک می‎کند. در مراحل ابتدایی قطعات دو یا سه رنگ دارند اما به مرور متنوع‎تر می‎شوند. روند کلی بازی تکراری و یکنواخت است و حتی تغییری در تصویر پس‌زمینه ایجاد نمی‎شود. عدم استفاده از موسیقی در متن بازی نیز از نقاط ضعف آن محسوب می‎شود.

مصرف گرایی

برای دریافت راهنما و گزینه‌های کمکی بازیکن ملزم به مشاهده‎ی فیلم‎های تبلیغاتی است. برای حذف تبلیغات می‌توان از خرید درون برنامه‌ای استفاده کرد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 16
نسخه تست شده روی اندروید 0.53.0
حداقل نیازمندی اندروید 5.1 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Popcore Games
سال انتشار 2019