Forest: Stay Focused, Be Present

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بهبود تمرکز‎ی بر روی فعالیت‎های روزانه در کنار اثرگذاری مستیم بر دنیای واقعی با اهدای سکه

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  راه‎اندازی بازی بسیار ساده است و می‏توان به‌آسانی با آن کار کرد و وجود توضیح ابتدای برنامه به درک سریع‎تر کمک می‎کند. برای مدیریت زمان در ابتدای برنامه و در برخورد اول کودکان با برنامه، همراهی والدین با فرزند خود بسیار مؤثر خواهد بود.
  کودکان در مورد فن مدیریت زمان، محدودیت استفاده از وسایل فنّاورانه و درگیری با زمان انجام یک کار آسان می‎شوند. با ساخت جنگل بزرگ‌تر کودکان از میزان تمرکز خود در طول روز یا هفته آگاه می‎شوند و درک بهتری از روند فعالیتشان به دست می‎آورند و می‎توانند کارشان را بدون حواس‌پرتی انجام دهند. کودکان با اهدای سکه‎های خودشان برای کاشت درخت در مورد مسئولیت اجتماعی و اهمیت محیط‎زیست می‎آموزند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه برای بهره‎وری و تمرکز کردن ساخته‌شده است و اگرچه استفاده از آن بر روی دستگاه شخصی تأثیر بهتری دارد، ولی والدین به‌راحتی می‎توانند با نصب برنامه بر روی دستگاه شخصی خودشان بدون نگرانی برنامه را در اختیار فرزند خود قرار دهند. کودکان و نوجوانان از این برنامه برای رشد یک درخت در بین زمان 10 دقیقه تا 2 ساعت استفاده می‎کنند و با محدود کردن برنامه‎های دیگر دسترسی و پیام‎ها را می‎بندند تا بیشترین تمرکز در حین کاشته شدن گیاهشان شکل گیرد. در حین رشد درخت برنامه پیام‎های تشویقی همچون «برو سرکارت» یا «برو درختی بکار و کارت را تمام کن» نشان می‎دهد. با گذر زمان درخت یا بوته‎ای که انتخاب کرده‎اند رشد می‎کند و بعد از به پایان رسیدن زمان انتخاب‌شده به یک درخت یا بوته‎ی کامل و زیبا تبدیل می‎شود. تمام درختان و بوته‎هایی که رشد داده‌شده در جنگل بلندمدت برنامه قرار می‎گیرند که درنهایت تصویری زیبا و رنگارنگ را ایجاد می‎کنند. استفاده بیشتر از برنامه و افزایش سکه‎های مجازی به صورت غیرمستقیمی کمکی برای برای کاشت درختی واقعی در پروژه‎ی Tree for the future است. در این برنامه کاربران اپلیکیشن‎هایی خارجی که اجازه دسترسی دارند را انتخاب می‎کنند و محدود می‎کنند تا با بسته شدن اعلان‎ها و اطلاع‎رسانی‎ها از پرت شدن حواسشان توسط سایر برنامه‎ها جلوگیری کنند. جملات انگیزشی با هر بار روشن کردن دستگاه کاربران را به تمرکز بر روی کارشان تشویق می‎کند. این برنامه برای کودکانی که نیاز به کنترل کردن دائمی رشد درختشان دارند یا کودکانی که تمامی اپلیکیشن‎هایی که حواسشان را پرت می‎کند در لیست تأییدی قرار می‎دهند، کاربردی نخواهد بود؛ اما برای آن دسته از کودکان که دنبال به دست آوردن جایزه‎ای برای انجام کارشان هستند بسیار کاربردی است و در مورد مدیریت زمان و تعادل استفاده از فنّاوری در دنیای واقعی آموزش می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‏شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.20.0 Android در تاریخ 96/06/19 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  در حین رشد درخت گزینه‎ی پخش موسیقی نیز در اختیار قرار می‎گیرد که با صداهایی همچون بارش باران در جنگل، باعث ایجاد شدن حس آرامش در حین کار و افزایش تمرکز می‎شود. خلاقیت بالایی در طراحی صفحات و جزئیات برنامه مشاهده می‎شود که ترکیب شدن آن با سیستم پاداش و تشویقی عامل اصلی وابستگی به برنامه می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بعد از اتمام مدت‌زمان برای رشد کامل درخت گزینه‎ای برای دو برابر کردن سکه‎های به‌دست‌آمده نشان داده می‎شود که با انتخاب آن و مشاهده ویدیوی تبلیغاتی سکه‎های به‌دست‌آمده از آن درخت دو برابر می‎شود. در عبور از بخش‎های مختلف برنامه تبلیغ نشان داده می‎شود. همچنین بخش Premium برنامه تنها با پرداخت هزینه فعال می‎شود و شامل حذف تبلیغات، جنگل بزرگ‎تر، گروه‎های طبقه‎بندی متنوع‎تر، سیستم آرشیو اضافه و موارد دیگر است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند در مورد اهمیت زمان استفاده از وسایل تکنولوژیکی صحبت کنند. با ایجاد نوعی رقابت می‎توان افراد خانواده را به چالش کشید که چه کسی می‎تواند بزرگ‎ترین جنگل را بسازد و از سکه‎ها برای بخشیدن به موسسه خیره استفاده کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۲۰.۰
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر ShaoKan Pi
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان