Fortune City – Expense Tracker

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
کنترل درآمد و هزینه‎های روزانه در قالب مدیریت شهری تخیلی
سال: 2017
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محیط شهری بازی و مدیریت آن به‌عنوان شهردار، در دنیای تخیلی کودکان و نوجوانان معنادار است.
  اگرچه هدف بازی شفاف است و دشواری در درک مفاهیم بازی وجود ندارد، اما کارکرد گزینه‎ها و فهمشان به زمان نیاز دارد و شاید در ابتدا همه‎ی بخش‎ها شفاف نباشد.
  اگرچه این برنامه به جهت آموزش یا تمرین مهارت ساخته نشده است، اما در جریان استفاده از آن کاربران در مورد مدیریت هزینه‎ها و درآمدشان می‎آموزند. نمایش مخارج به‌صورت تصویری و رنگی به نوجوانان کمک می‎کند تا درک بهتری از مخارجشان داشته باشند و بتواند راه‌حلی برای کاهش مخارج اضافی پیدا کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  این برنامه ابزاری برای مدیریت هزینه‎ها و درآمد است که در قالب محیط شهری کوچکی ظاهر می‎شود. اگرچه محدودیت سنی برای استفاده از برنامه وجود ندارد، اما از نظر محتوایی این برنامه کاربرد چندانی برای کودکان نخواهد داشت، مگر آنهایی که به مفهوم مدیریت مالی و محاسبه هزینه‎های شخصی خود آشنا باشند. بازیکنان هرروز 5 هزینه‎ی اصلی خود را در گروه‎های مشخصی همچون غذا، نوشیدنی، رفت‎وآمد، خرید، درمان، بازی و موارد دیگر وارد می‎کنند. در صورت تمایل به افزودن تعداد هزینه‎ی بیشتر، باید از بسته‎های درون برنامه استفاده کرد که خود عاملی برای محدود کردن هزینه‎های روزانه می‎شود. در کنار واردکردن هزینه‎ها، بازیکنان باید درآمد خود را در هرروز وارد کنند تا برآوردی از توازن یا نبود توازن بین هزینه و درآمد به دست آید. هر هزینه به معنای ساخته‌شدن یک ساختمان جدید در شهر است و تعدد هزینه به معنای نامرتب شدن و مدیریت دشوار شهر می‎شود. بازیکنان با جمع‎آوری پول داخل بازی، ساختمان‎هایشان (هزینه‎های از قبل واردشده) را با هم ترکیب می‎کنند تا هم به مدال بیشتری در بازی برسند و هم شهر خود را کوچک‎تر کنند تا بتوانند آن را مدیریت کنند. جریان بازی ‎گونه‎ی برنامه تنها برای خارج شدن از محتوای خشک مدیریت مالی و محاسبه‎ی هزینه‎ها است و بخش آماری برای مشخص شدن میزان هزینه‎های بازیکنان در دنیای واقعی طراحی‌شده است. قابلیت افزودن عدد، توضیحات، نوع خرید (نقدی یا کارتی) و مشخص کردن واحد پول به بازیکنان کمک می‎کند تا با جزئیات دقیق‎تری هزینه‎های خود را مدیریت کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.1 iOS در تاریخ 97/04/01 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تصاویر با رنگ‎های کلاسیک و محو طراحی‌شده‌اند و تنوع رنگی بالایی دارند. موسیقی بازی شاد در عین شاد بود حالت یکنواختی ندارد و سبک طنزی دارد که محیط بازی را شاد می‎کند. شخصیت‎های بازی تنها برای افزایش جذابیت بصری طراحی شده‎اند و تأثیر چندانی در جریان اصلی ندارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  لینک ارتباط با Facebook در بخش تنظیمات قرار دارد. برای استفاده از توضیحات هوشمند دسترسی به موقعیت مکانی دستگاه اجباری است.

  مشخصات برنامه

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۹.۵
  سال انتشار ۲۰۱۷