Framed 2

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جایابی قاب‎ها بر اساس ترتیب مناسب برای ساخت ماجرای داستان

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  میان دو شخصیت اصلی سیاه‎پوش بازی نوعی ارتباط و احساس در جریان است که علت آن مشخص نیست ولی هر دو نگران هم‎اند. شخصیت زن با کمک شخصیت مرد از رو موانع عبور می‎کند و در یکی از ویدیوها نقاشی از هر دوی‌شان می‎کشد.
  از آنجایی که اجرای بازی پیچیدگی ندارد، آموزش کوتاه ابتدایی بازی برای درک سازوکار ساده‎ی بازی کافی است. دشواری مراحل مربوط به جایابی صحیح تصاویر است و اینکه چه زمانی جایگاه هرکدام تغییر کند.
  پیدا کردن الگوها به معنای استفاده از نشانه‎ها، موانع و نواقص موجود داخل هر قاب است که بعد از شناسایی همه عوامل باید ترتیب مناسبی از تصاویر به دست آورد. جابه‎جا کردن قاب‎ها و انتخاب مکان مناسب برای هر یک موجب تقویت قدرت حل مسئله در نوجوانان می‎شود.
  در صورتی که تصاویر به‌درستی جایابی نشوند شخصیت‎های اصلی ممکن است دستگیر شوند و یا توسط سگ گرفته شوند. همچنین در طول بازی شخصیت‎های اصلی سقوط می‎کنند، جسد پیدا می‎کنند و یا به دیوار برخورد می‎کنند؛ اما به علت ساختار گرافیکی بازی خشونت‎ها نمایشی بوده و هیچ خون‎ریزی یا صدمه‎ای نمایان نمی‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شماره دوم از مجموعه پازل‎های سیاه Framed است که در این ماجرا شخصیت اصلی (مرد سیاه با کیف‌دستی) با خانم سیاه‎پوشی همراه است که بعد از یافتن جسد رئیس خود، دست به فرار می‎زند. علت فرار و محتویات کیف مشخص نیست و وقایع جریان بازی را می‎سازند. در هر مرحله تعدادی تصویر قابل جابه‎جایی یا قابل چرخش در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد که باید با ایجاد ترتیب و ساختار مناسب برایشان مسیر شخصیت‎های اصلی را باز کند. بازی همانند کتاب کمیک ماجراجویانه‎ای است که موفقیت و عدم موفقیت شخصیت اصلی بر عهده‎ی قدرت تفکر و حل مسئله نوجوان قرار دارد. داستان در کنار گرافیک و موسیقی با کیفیت خود باعث ایجاد کشش بسیار بالایی در بازیکن می‎شود که موجب صرف زمان زیاد برای عبور از مراحل می‎گردد. برخی از مراحل ساده و برخی پیچیدگی بالایی دارند که تنها با آزمون‌وخطا و پیدا کردن موانع قابل‌حل است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.05 iOS در تاریخ 97/04/01 بعد از عبور از 22 مرحله نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی سه بعدی و با کیفیت بسیار خوبی طراحی‌شده است. رنگ‎های زمینه‎ای عمدتاً سیاه و آبی و ترکیبی از سایر رنگ‎های سردند. موسیقی متن حالت مرموز دارد و هر قاب از تصاویر، موسیقی مرتبط با فضای نمایش داده‌شده را به خود اختصاص می‎دهد. فضاسازی‎ها و شخصیت‎های به حالت واقع‌گرایانه طراحی‌شده‌اند ولی تصویر شخصیت‎های کامل سیاه و با تزئینات سفید بوده که درنتیجه چهره شخصیت‎ها مشخص نیست و تنها از طریق ابعادشان و تزئینات جانبی قابل تفکیک‎اند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  تصاویر میانی بازی قابل به اشتراک‎گذاری از راه شبکه‎های اجتماعی و پیام‎رسان‎های روی دستگاه است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰۵
  واحد پول دلار
  قیمت ۴
  ناشر Loveshack Entertainment Pty Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز دلار