Freaking Math

بررس متن: پریا کنکاشور

9+

حل معادلات ریاضی برای کودکان و نوجوانان علاقه‎مند به سرعت عمل بالا

ناشر: Nguyen Luong Bang سال انتشار: 2014

Freaking Math

9+

حل معادلات ریاضی برای کودکان و نوجوانان علاقه‎مند به سرعت عمل بالا

ناشر: Nguyen Luong Bang

سال انتشار: 2014

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودکان دبستانی و همچنین نوجوانان با انجام این بازی علاوه بر تمرین مستقیم ضرب، جمع، تفریق و تقسیم به قوی‌تر شدن قدرت محاسباتی خود کمک می‎کنند. همچنین سازوکار سرعتی که برای این بازی قرار داده‌شده باعث افزایش تمرکز و سرعت عمل آنها می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
به‌صورت کلی بازی از الگوی ساده و یکنواختی پیروی می‎کند و همین باعث سهولت استفاده از آن شده است. کاربر در اولین برخورد کاملاً متوجه نحوه‌ی عملکرد آن شده و تنها نقطه ابهام مربوط به زمانی است که برای حل هر معادله در نظر گرفته‌شده است. بدیهی است که انجام این بازی برای کودکان کم سن چالش‌برانگیزتر خواهد بود و در کنار آگاهی به این مهارت‎ها تسلط نیز اهمیت دارد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی شکلی از بازی‌های امتیازی و رکورد زدن است و چالش‎های اصلی بازی ازجمله تمرکز، سرعت عمل و قدرت محاسبه‌ی معادلات ساده‌ی ریاضی در زمان زیر ۲ ثانیه به‌صورت هم‎زمان باعث جذاب شدن محتوای بازی می‎شود. با برانگیخته کردن حس رقابت، انگیزه‌ی بازیکنان افزایش می‎یابد تا بارها و بارها این چالش را امتحان کند. سرعت بالای بازی به کودکان و نوجوانان کمک می‎کند تا به سرعت تمرکز ذهنی خود را از یک معادله به معادله‎ای دیگر معطوف کنند و به‌مرور قدرت ذهنی تغییر از موضوع به موضع دیگر را ارتقا دهند. در هر مرحله کاربر با یک معادله ریاضی مواجه می‎شود و باید صحیح یا غلط بودن آن را در زمان کوتاهی تشخیص دهد و علامت تیک (به معنی صحیح بودن) یا ضربدر (به معنی غلط بودن) را انتخاب کند. مراحل بازی رفته‌رفته سخت‌تر شده و معادلات پیچیده‎تر می‎شوند. این بازی نیازی به اینترنت ندارد و به‌صورت آفلاین انجام می‎شود. تبلیغات بنری در پایین صفحه قرار دارد ولی خرید درون برنامه‎ای تعریف‌نشده است. به علت برانگیختن حس هیجان ناشی از رقابت و علاقه به رکوردشکنی در کودکان و نوجوانان کم سن ایجاد وابستگی می‎کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 3.0 Android در تاریخ 97/09/12 و بعد از رسیدن به رکورد ۱۵ نوشته‌شده است.

کیفیت

کیفیت گرافیکی خوب بازی و استفاده از رنگ‌های شاد، فضای نسبتاً خوبی را برای بازیکنان ایجاد کرده است. البته عدم استفاده از موسیقی و شکل ثابت پس‌زمینه، محیطی ثابت را در طی بازی ایجاد می‎کند که باعث یکنواختی در فضای بازی می‎شود.

مصرف گرایی

در حین بازی تبلیغاتی در پایین صفحه و گاهی در انتهای هر رکورد به‌صورت تمام صفحه‌نمایش داده می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 10
نسخه تست شده روی اندروید 3
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Nguyen Luong Bang
سال انتشار 2014