Free Kids Learning Games for toddlers & baby boys

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش رنگ و فرم با حل پازل منطبق کردن صحیح اشکال ارائه شده برتصویر الگو

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  جریان بازی و قرار دادن تصاویر اشکال بر الگو‎ها مشابهی برای بازی پازل در دنیای واقعی است و می‎تواند در دنیای کودکان معنادار باشد.
  بازی کنترل ساده‎ای دارد و تنها با کشیدن انگشت کودک روی صفحه‎ی بازی انجام می شود. تصاویر در مراحل بالاتر بازی در حال حرکت هستند و حل پازل‎ها می‎تواند چالش بیشتری برای کودک داشته باشد. همراهی والدین با کودکان جهت توضیح چگونگی بازی و ترجمه‎ی مفاهیم بازی لازم است.
  کودک در این بازی با رنگ‎های اصلی مثل قرمز و سبز، فرم‎هایی مثل دایره و مثلث و اندازه چون کوچک و بزرگ آشنا خواهد شد و همچنین حل پازل‎ها سبب بهبود مهارت تفکر حل مسئله در کودکان خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کودک با انجام این بازی پازلی با مفاهیمی مثل فرم، سایز اشکال و رنگ‎های اصلی آشنا خواهد شد. در هر مرحله گروهی از اشکال به هم ریخته به همراه یک تصویر الگو که در هر مرحله شکل‎های هندسی با رنگ‎های متفاوت است، در اختیار کودک قرار می‎گیرد. کودک با کشیدن اشکال و قرار دادن آن‎ها بر جایگاه صحیح هریک شکل اصلی را کامل می‎کند. پس از کامل شدن شکل اصلی نام رنگ یا فرم مورد نظر توسط گوینده‎ی بازی خوانده می‎شود. بازی برای آموزش نام اشکال و رنگ‎ها به کودکان مفید و مؤثر است و به افزایش مهارت شناختی در کودکان نیز کمک خواهد کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.6 iOS و در تاریخ 99/02/23 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی با بهره‎گیری از رنگ‎های زنده و تند موجب ایجاد فضایی مناسب جهت جلب توجه کودک به مفاهیم آن شده ‎است. جهت جلوگیری از یکنواختی در فضای آموزشی بازی گاهی از تصاویری حیواناتی مثل اردک و طوطی استفاده شده ‎است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند با کشیدن تصویر اشکال هندسی در اندازه و رنگ‎های متفاوت روی صفحه‎ی کاغذ ‎مفاهیم بازی را به کودک خود آموزش دهند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Gennadii Zakharov
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان