Fruit Ninja

بررس متن: پریا کنکاشور

7+

یافتن مهارت در حرکات نینجایی خرد کردن میوه‎ها بدون خطا

ناشر: Halfbrick Studios سال انتشار: 2010

Fruit Ninja

7+

یافتن مهارت در حرکات نینجایی خرد کردن میوه‎ها بدون خطا

ناشر: Halfbrick Studios

سال انتشار: 2010

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن در این بازی باید در کنار توجه به مدت‌زمان، مراقب بمب‌های بین میوه‌ها باشد و برای ای کار نه‌تنها باید تمرکز خود را از دست ندهد، بلکه باید سرعت عمل خود را ارتقا دهد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
اگرچه شکل چاقو یا شمشیر نینجایی نمایش داده نشده است، اما طرح ایجادشده در حین برش، به‌نوعی نمایانگر تیغه‎ی چاقو است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
اگرچه سازوکار انجام بازی ساده است و تنها با حرکت دادن انگشت دست روی صفحه‎ی نمایش، برش‎ها انجام می‌شود؛ ولی بازیکن در حین قطع کردن میوه‌ها باید مراقب بمب‌های بین میوه‌ها و زمان محدود نیز باشد. چالش‎های بازی محدودند ولی برای تسلط بر آنها نیز به تمرین و تمرکز است.
آنچه والدین باید بدانند

محتوای چالشی و هیجانی این بازی برای کودکان و نوجوانان از اصلی‎ترین علل علاقه‎مندی آنها به این بازی است. هدف اصلی بازی ثبت بالاترین رکورد شخصی در خرد کردن میوه‎ها است. بازی دارای ۶ دسته‌بندی متفاوت است که هر یک چالش مخصوص به خود دار‎ند. در بخش بازی کلاسیک باید در مدت یک دقیقه، با دوری از بمب‎ها رکورد خود را در قطع کردن میوه‌ها افزایش داد. در بخش دوم (شکل هندوانه) بازیکن بدون محدودیت زمانی باید بیشترین تعداد میوه را قطع کند بدون آنکه میوه سالم از صفحه خارج شود. در بخش سوم (شکل سیب) بازیکن نود ثانیه فرصت دارد تا بیشترین میزان میوه را قطع کند و در این مدت هیچ بمبی برای او نمایش داده نمی‌شود. بخشی با عنوان رویداد (Event) نیز در بازی وجود دارد که به مناسبت‌های مختلف چالش‌هایی را برای کسب امتیاز بیشتر و رقابت با سایر بازیکنان ارائه می‌دهد. بخشی نیز تحت عنوان چالش در بازی وجود دارد که هرروز چالش‌های مختلف همراه با قوانین مختلفی را جهت ایجاد تنوع در ساختار یکنواخت بازی ارائه می‌دهد. درنهایت بخش نهایی با عنوان چند بازیکنی (Multiplayer) است که در آن کودکان و نوجوانان می‌توانند با چندین بازیکن دیگر به رقابت بپردازند. حس رقابت و رکوردشکنی اصلی‎ترین عامل انگیزشی این بازی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ 2.7.2.5 Android در تاریخ 97/01/15 نوشته‌شده است.

کیفیت

گرافیک بازی به شکل سه‌بعدی ارائه‌شده است و تصاویر از کیفیت بالایی برخوردارند. طراحی شکل میوه‌ها به واقعیت نزدیک است و همچنین نحوه قطع کردن آنها به‌وسیله چاقو به‌خوبی ترسیم‌شده است. استفاده از رنگ‌های متنوع برای ترسیم میوه‎های محیط شاد و رنگارنگی را در بازی ایجاد کرده است. همچنین هماهنگی بالای بین قطع کردن میوه‎ها و صدای به گوش رسیده وجود دارد که محیط بازی را به دنیای واقعی نزدیک می‎کند.

مصرف گرایی

در صورتی که دستگاه هوشمند بازیکن در حین بازی به اینترنت متصل باشد تبلیغاتی مابین مراحل مشاهده می‌شود.

حریم خصوصی

برای استفاده از چالش‌های روزانه و رقابت با سایر بازیکنان نیاز به برقراری ارتباط با اینترنت اجباری است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 86
نسخه تست شده روی اندروید 2.7.2.504834
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Halfbrick Studios
سال انتشار 2010