: Futurama: Worlds of Tomorrow

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساختن شهر نیویورک با هدف بازگرداندن تاروپود فضا-زمان به حالت عادی

سال: 2017
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلیشه‎های جنسیتی در برخی از شخصیت‎های اصلی بازی مانند لیلا دیده می‎شود.
  سبک کنترل شخصیت‌ها از نوع کلیک و اشاره است و با حرکت انگشتان بر روی صفحه صورت می‎گیرد. با ورود به بازی، مستقیم وارد صفحه اصلی نمایان می‎شود و هیچ قسمتی تحت عنوان «منو» وجود ندارد. تمامی مکالمات بین اشخاص و همچنین مأموریت‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‎شوند و برای درک بهتر بازی تسلط بر این زبان کمک‌کننده است.
  نوجوانان در این بازی مهارت‎های مدیریت زمان و منابع مالی خود را تقویت می‎کنند.
  نبردهایی در طول بازی به وقوع می‎پیوندد ولی به علت ساختار نمایش کارتونی تصاویر از واقعیت به دورند. افراد بافاصله‌ای مشخص از هم قرار دارند و از دور به هم صدمه می‌رسانند. با هر ضربه مقداری از نیروی طرف مقابل کاسته شده و هرکس زودتر انرژی‌اش به پایان برسد، از بین می‌رود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Futurma درواقع برگرفته از انیمیشنی با همین نام است و بازیکن به ماجراجویی می‎پردازد. بازیکن در نقش شخصیت اصلی انیمیشن (فلیپ) به جست‌وجو در محیط و پیدا کردن وسایل موردنیاز، ارتباط با دیگر شخصیت‌ها، انجام مأموریت‌ها، نبرد و مبارزه می‎پردازد. در این بازی بازیکن با استفاده از پول‌های کسب‌شده از مأموریت‌هایش، به سیاره‌های مختلفی همچون ماه، مریخ و زمین سفر می‎کند. درواقع هدف اصلی بازی، به دست آوردن 7 مورد از آثار بیگانه و همچنین بازگرداندن بنیان فضا و زمان به حالت عادی خود است. با گذراندن مراحل و پیشروی در بازی، شخصیت‌های جدید نیز به داستان اضافه خواهند شد که همگی از انیمیشن اصلی برگرفته‌شده‌اند. با استفاده از گزینه‌های جانبی می‎توان وسایل موردنیاز شهر اعم از درخت، گل، تبلیغات و سنگفرش خیابان‌ها را با استفاده از پول داخل بازی تهیه کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/03/07 نوشته‌شده و برمبنای نسخه 1.6.6 iOS است.

  کیفیت

  سبک بازی و طراحی آن حاکی از زندگی در جهان آینده‌اند و بسیاری از موجوداتی که در وجود خارجی ندارند. گرافیک به‌کاررفته کیفیت خوبی دارد و ابزارها و وسایل به‌ تصویر کشیده شده، نیز هماهنگ با زندگی در جهانی پیشرفته و مدرن دارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  خریدهای درون برنامه برای افزایش پیتزا (به‌عنوان پول) از 1.99 دلار تا 99.99 دلار وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این برنامه برای اجرا نیاز به اینترنت دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۶.۶
  سال انتشار ۲۰۱۷
  اقتباس برگرفته شده از انیمیشن طنز Futurama