Game of Thrones: Conquest

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حکومت بر دنیای زنده‌ها و مرده‌ها به همراه حکومت بر روی قلمروی شخصی با رویکرد تفکر استراتژیک

سال: 2018
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نوجوانان در این بازی می‌توانند در قالب قهرمان‌های موردعلاقه خود ایفای نقش کنند و حس استقلال و فرمانروایی کردن قلمروی خیالی را تجربه کنند.
  محتوای ارائه‌شده در این بازی به خاطر زبان انگلیسی و پیچیده بودن منوها و نحوه‌ی نبرد بین حاکمان هر قلمرو، جزء بازی‌های پیچیده و نسبتاً سخت است. نوجوانان ممکن است با کمک گرفتن از فرد بزرگسال یا مسلط به زبان انگلیسی مراحل اولیه و یادگیری بازی را با دشواری کمتری طی کنند.
  وجود وایت واکرها (مردگان متحرک) و اژدها که کابوس شخصیت‌های این بازی است، به طبع ترس و خشونت بازی را افزایش می‎دهد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی با تمرکز بر روی محتوای داستانی کتاب و مجموعه‎ی سریالی «بازی تاج‌وتخت» و با بهره‎گیری از شخصیت‎های این مجموعه‎ی داستان ازجمله بازی‎های جذاب برای گروه سنی نوجوان به‌حساب می‎آید. بازی این فرصت را برای نوجوانان مهیا کرده است تا مانند سایر بازی‌های استراتژیک، علاوه بر نبرد، وضعیت اقتصادی مناسبی برای پیش از جنگ فراهم شود و منابع به بهترین شکل ممکن مدیریت شوند. در این بازی تعدادی از ساختمان‌ها و دیوار قلعه از پیش آماده‌شده است و بازیکن فقط می‌تواند با به‌روز رسانی کردن قدرت نظامی خود را افزایش دهد، یا تصمیم به ساخت ساختمانی جدید بگیرد. برای بنا کردن هر ساختمان مواد اولیه‌ی متفاوتی ازجمله سنگ، چوب و طلا با توجه به نوع سازه نیاز است که با گسترش قلمرو شانس یافتن این منابع نیز بالا می‎رود. سربازها نیز با توجه به مهارت‎های کسب‌شده در جریان بازی، به جنگ می‎روند. بازیکنان می‎توانند در این بازی به قبیله‎های مختلف بپیوندند و شانس پیروزی در جنگ را افزایش دهند. در حین نبرد ابزار و سلاح‌های جنگی دیده نمی‌شود و تمرکز اصلی بر روی مدیریت منابع و پیدا کردن استراتژی مناسب با وضعیت قلمرو است. همچنین در ظاهر بازی، همانند سریال این مجموعه تأکید بسیاری بر روی محتوای جنسی و پوشش نامناسب دیده می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/01/12 نوشته‌شده و برمبنای نسخه iOS 2.3.236607 است.

  کیفیت

  این بازی از نظر طراحی و گرافیک از کیفیت خوبی برخوردار است و همچنین موسیقی بازی با حالت حماسی و جنگی محتوای اصلی هم‎خوانی بالایی دارد؛ اما به دلیل پخش مداوم آهنگ در طول بازی می‌تواند برای مخاطب خسته‌کننده و آزاردهنده باشد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  انواع بسته‎ی خرید درون برنامه برای افزایش منابع به شکل‎های مختلف ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این بازی فقط به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۳.۲۳۶۶۰۷
  سال انتشار ۲۰۱۸
  اقتباس برگرفته‌شده از سریال و کتاب درام «بازی تاج‌وتخت»