Garena Free Fire: Winterlands

بررس متن: حامد داوری

12+

جست‌وجو و کشف سلاح‌های جنگی برای کشتن شخصیت‎ها به صورت آنلاین

ناشر: GARENA INTERNATIONAL I PRIVATE LIMITED سال انتشار: 2018

Garena Free Fire: Winterlands

12+

جست‌وجو و کشف سلاح‌های جنگی برای کشتن شخصیت‎ها به صورت آنلاین

ناشر: GARENA INTERNATIONAL I PRIVATE LIMITED

سال انتشار: 2018

بررس متن: حامد داوری

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
وجود انواع سلاح‌های جنگی سرد و گرم مثل چاقو، کلت و کلاشینکف در کنار نشان دادن صحنه‌های خون‌ریزی هنگام مبارزه و موجودات عجیب برفی که حریف بازیکن محسوب می‎شوند، فضایی مملو از ترس را ایجاد کرده است. همچنین محتوای اصلی بازی بر روی جنگ و نبرد قرار دارد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
بعضی کاراکترهای خانم در بازی پوششی نامناسب و نامتعارفی دارند.
سهولت استفاده
هیچ‌گونه آموزشی در مورد منو یا نحوه‌ی انجام بازی داده نمی‌شود (منوی بازی به‌صورت ترکیبی از زبان عربی و انگلیسی، طراحی‌شده است و تسلط به این دو زبان می‌تواند به درک بهتر منو کمک کند). تعدد گزینه‌های منو و ریز بودن فونت و اندازه‎ی آنها کارکردن را دشوار کرده است. نحوه‌ی انجام بازی با استفاده از کلیدهای لمسی است که در اطراف صفحه بازی قرارگرفته‎اند و بازیکن می‌تواند با تمرین، مهارت خود را بهبود ببخشد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی در سبک بازی‎های Battle Royale قرار دارد و تمامی حالت‎های آن به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود. این بازی در چندین حالت اجرا می‌شود (البته همه‌ی حالت‌ها در ابتدا در دسترس نیستند و به‎مرور باز می‌شوند) و در همه‌ی آنها پایه و اساس سازوکار بازی یکسان است. بازیکن با خروج از هواپیمای در حال حرکت با چتر خود در منطقه‎ای فرود می‌آید. در ابتدا بازیکنان هیچ‌گونه تجهیزاتی ندارند و باید در منطقه موردنظر بازی (Safe zone) به دنبال وسایل جنگی، لباس، کلاه و کوله‌پشتی (برای جمع‌آوری وسایل بیشتر) بروند. بعد از به دست آوردن تجهیزات، بازیکن باید به دنبال افراد دیگر بگردد و با آنها مبارزه کند. در بعضی مراحل 50 بازیکن حقیقی در حال مبارزه‎اند و کسی که زنده بماند پیروز خواهد بود و در بعضی مراحل افراد به گروه‌های مختلف تقسیم‌ می‎شوند و در حالت گروهی به مبارزه با یکدیگر می‌پردازند. نقشه‌ی بالای صفحه، وجود افراد دیگر و منطقه‎ی امن را نشان می‌دهد که به‌مرور زمان منطقه کوچک‌تر می‌شود و بازیکن باید برای جلوگیری از نابودی شخصیتش در این منطقه‎ی ایمن باقی بماند. در بازی‌های گروهی بازیکن می‌تواند با روشن کردن میکروفن خود به مکالمه با هم‌گروهی‎هایش بپردازد. کلیدهای لمسی موردنیاز بازیکن مثل تیراندازی، حالات بدن بازیکن (نشستن، خوابیدن)، تعویض سلاح، حرکت بازیکن و... در اطراف و گوشه‌های صفحه جای گرفته‌اند. با پیروزی در بازی جوایزی به دست می‎آید که با استفاده از آنها می‎توان کاراکتر، لباس، کفش و ... را تغییر داد یا اقدام به خرید حیوانی همراه کرد. وجود انواع سلاح، صحنه‌های خون‌ریزی و موجودات عجیبی موجب افزایش خشونت بازی شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/09/30 نوشته‌شده و برمبنای نسخه iOS 1.43.0 است.

کیفیت

طراحی بازی به حالت سه بعدی و در طبیعت انجام‌شده و تصاویر به واقعیت نزدیک‎اند. صداگذاری‌های بازی هماهنگ با حرکات بازیکن بوده و وجود میکروفن برای مکالمات با افراد گروه، هیجان را بیشتر کرده است.

مصرف گرایی

این بازی دارای خرید درون برنامه‌ای است و تعداد تبلیغاتی که به نمایش گذاشته می‌شود تا حدودی زیاد است.

حریم خصوصی

بازی به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود. اسم بازیکن پرسیده می‌شود و برای برقراری مکالمات، اجازه‎ی دسترسی به میکروفن دستگاه گرفته می‌شود.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.43.0
واحد پول رایگان
ناشر GARENA INTERNATIONAL I PRIVATE LIMITED
سال انتشار 2018