Geo Challenge Classic – Geography Trivia / Quiz

بررس متن: پریا کنکاشور

12+ 8 تا 12 با همراهی والدین

به چالش کشیدن اطلاعات عمومی درزمینه‌ی جغرافیا به زبان انگلیسی

ناشر: Macrochip Games سال انتشار: 2018

Geo Challenge Classic – Geography Trivia / Quiz

12+
8 تا 12 با همراهی والدین

به چالش کشیدن اطلاعات عمومی درزمینه‌ی جغرافیا به زبان انگلیسی

ناشر: Macrochip Games

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
اگرچه محتوای اصلی این بازی بر روی دانش جغرافی قرار دارد ولی آموزشی به‌صورت مستقیم مشاهده نشده است. کودکان و نوجوانان دانش از پیش کسب‌شده‌ی خود را در این بازی به چالش می‎کشند و تمرین می‎کنند و فرصتی برای گسترش دانش فعلی‌شان دارند. همچنین در طول بازی، بازیکنان وادار به جستجوی بیشتر در مورد دانش جغرافیا می‎شوند تا با خطا کمتری از مراحل بازی عبور کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
لازمه‎ی استفاده از این برنامه داشتن دانش نسبی در مورد کشورها و شهرها است و تنها میزان اطلاعات عمومی جغرافیایی بازیکن عامل چالش این بازی به‌حساب می‎آید. قوانین و سازوکار استفاده از برنامه پیچیدگی ندارد ولی در صورت تمایل استفاده کودکان ناآشنا به زبان انگلیسی از این برنامه، همراهی والدین برای ترجمه کردن مفاهیم نیاز است.
آنچه والدین باید بدانند

محور اصلی محتوای این بازی بر روی دانش جغرافی و تمرین مفاهیم از پیش خوانده‌شده قرار دارد. در این بازی سؤالاتی در مورد پرچم کشورهای مختلف، نقشه (شکل ظاهری) آنها، آثار باستانی و شهرهای موجود در نقاط مختلف جهان پرسیده می‌شود. بازیکن در ابتدای ورود به بازی می‌تواند اطلاعات شخصی خود را ثبت کند و یا از طریق حساب کاربری Facebook خود وارد بازی شود. برای شروع بازی ‌دستگاه باید به اینترنت متصل باشد. قسمت اول سؤالات مربوط به پرچم کشورهای مختلف است و بازیکن باید از بین تصویر پرچم‌ها، پرچم مربوط به نام کشور نمایش داده‌شده را در زمان محدود پیدا کند. مرحله بعدی مربوط به تشخیص نقشه ظاهری کشورهای جهان است. در این بخش بازیکن تنها باید با دیدن الگویی از نقشه‎ی ظاهری کشور نام آن را از بین گزینه‎ها پیدا کند. در این بخش، پاسخ درست به‌منزله‌ی افزایش مهلت پاسخ‎گویی در ادامه می‎شود. مرحله سوم مربوط به پیدا کردن جایگاه شهرها مختلف روی قسمتی از نقشه‎ی کره زمین است. در این بخش، نام شهری به‌صورت تصادفی در بالای صفحه‌نمایش داده می‎شود و بازیکن باید مکان موردنظر را بر روی نقشه پیداکرده و علامت‎گذاری کند. داشتن دانش پیشین در مورد نقشه‎ی جهان و ظاهر شهرها و کشورها برای موفقیت در این بازی اجباری است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.1.0 Android در تاریخ 97/12/07 نوشته‌شده است.

کیفیت

ظاهر ساده‎ی این بازی از کیفیت تصویری نسبتاً خوبی برخوردار است. همچنین استفاده از رنگ‎های متنوع و روشن محیطی کارتونی و شاد را ایجاد کرده است.

مصرف گرایی

در بین هر مرحله تبلیغات ویدیویی برای بازیکن نمایش داده می‌شود. همچنین در طول هر مرحله، در پایین صفحه بنر تبلیغاتی وجود دارد که بازیکن ملزم به دیدنشان است.

حریم خصوصی

یکی از راه‎های ورود به برنامه استفاده از حساب کاربری Facebook است. البته به‌جز این راه می‎توان با واردکردن اطلاعات اولیه در خود بازی ثبت‌نام را انجام داد. بازی به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و ارتباط به اینترنت الزامی است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 46
نسخه تست شده روی اندروید 1.1.0
حداقل نیازمندی اندروید 5
واحد پول رایگان
ناشر Macrochip Games
سال انتشار 2018