Geo Challenge – World Geography Quiz Game

بررس متن: پریا کنکاشور

12+ 8 تا 12 با همراهی والدین

آزمون‎های کوتاه و ساده برای توسعه‎ی دانش جغرافی و محک زدن سطح آن

ناشر: Wetpalm سال انتشار: 2017

Geo Challenge – World Geography Quiz Game

12+
8 تا 12 با همراهی والدین

آزمون‎های کوتاه و ساده برای توسعه‎ی دانش جغرافی و محک زدن سطح آن

ناشر: Wetpalm

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای کلیه سؤال‌های پرسیده شده در بازی حول محور علم جغرافی می‎گردد و به‌مرور و با تمرین موجب افزاش اطلاعات جغرافیایی کودکان و نوجوانان می‎شود. بازیکنان با اطلاعات فردی خود به سوال‎ها پاسخ می‌دهند و در صورتی که پاسخ آنها اشتباه باشد، به‌صورت خودکار، پاسخ صحیح نمایش داده می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
چالش اصل بازی مرتبط با دانش فعلی بازیکن در حوزه‎ی علم جغرافیا است و نحوه عملکرد بازی دشواری ندارد. اگرچه روش انتخاب گزینه‎های شفاف است، اما باید در نظر داشت که سوال‎ها به زبان انگلیسی مطرح می‎شوند و در صورت نداشتن تسلط کافی بر این زبان همراهی والدین برای ترجمه مفاهیم و سوال‎ها الزامی خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

هدف از این بازی گسترش سطح دانش جغرافی با کمک آزمون‎های کوتاه و چهارگزینه‎ای است. این بازی دارای چهار مرحله متفاوت است. مرحله اول، مربوط به تشخیص پرچم کشورها است و بازیکن باید با دیدن نام کشور پرچم مربوط به آن را تشخصی دهد. در مرحله دوم به تشخصی نقشه کشورها پرداخته‌شده است. بعد از نمایش نقشه‎ای از یک کشور مجهول، بازیکن باید از بین چهار گزینه نام کشور موردنظر را پیدا کند. مرحله سوم به پیدا کردن مکان شهرهای مختلف بر روی نقشه جهان می‌پردازد. در مرحله آخر نیز آثار باستانی معروفی به‌صورت عکس به بازیکن نشان داده می‌شوند تا او مکان هر اثر (شهر و کشور) را از میان گزینه‎ها انتخاب کند. این بازی دارای محدودیت زمانی بوده و هر مرحله ۳۰ ثانیه برای پاسخگویی زمان دارد. اساس این بازی برمبنای رکوردشکنی قرار دارد و برد یا باخت در آن تعریف‌نشده است. پس از انجام بازی بازیکن می‌تواند نتیجه نهایی خود را با دوستان خود در صفحات اجتماعی به اشتراک بگذارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.1.2 Android در تاریخ 97/12/19 نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر استفاده‌شده و همچنین موسیقی پس‌زمینه موجود در بازی از کیفیت مناسبی برخوردارند و با فضای بازی همخوانی دارند. استفاده از شکل‌های فانتزی و تصاویر رنگی باعث جذابیت بازی برای بازیکنان کم سن می‌شود.

حریم خصوصی

در صورتی که دستگاه هوشمند کاربر در حین بازی به اینترنت متصل باشد، درخواست دسترسی به‌حساب کاربری گوگل نمایش داده می‎شود ولی دادن یا ندادن این دسترسی به اختیار بازیکن قرار دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 41
نسخه تست شده روی اندروید 1.1.2
حداقل نیازمندی اندروید 4.0.3
واحد پول رایگان
ناشر Wetpalm
سال انتشار 2017