GeoBee Challenge

بررس متن: پریا کنکاشور

9+

شرکت در چالش‎های متنوع برای سنجش دانش جغرافیایی و توسعه‎ی آن

ناشر: National Geographic Society سال انتشار: 2018

GeoBee Challenge

9+

شرکت در چالش‎های متنوع برای سنجش دانش جغرافیایی و توسعه‎ی آن

ناشر: National Geographic Society

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
پس از پاسخ به هر سؤال در صورتی که جواب اشتباهی به سؤال داده‌شده باشد، بازی جواب صحیح آن سؤال را به همراه مکان جغرافیایی آن به بازیکن نشان می‌دهد. علاوه بر این محتوای کلیه سؤالات آموزشی است و حول موضوعات جغرافیایی و کره زمین قرار دارد و بازیکنان پس از اتمام مراحل به اطلاعات جامع و مفیدی از جغرافیای کره زمین دست پیدا می‌کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
به علت ساختار آموزشی و جغرافیایی محور این بازی کودکان و نوجوانان به‌راحتی می‎توانند اطلاعات بسیار زیادی در مورد تغییرات جغرافیایی اخیر و موقعیت بسیاری از کشورها و حتی شهر‎ها به دست آورند.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
این بازی سازوکار اجرایی پیچیده‌ای ندارد و چالش آن مربوط به میزان سختی سؤالات است.لازمه‌ی عبور از هر مرحله داشتن اطلاعات جامع و دقیق جغرافیایی است. البته باید در نظر داشت که ارائه سؤالات و جواب‎ها به زبان انگلیسی است و برای استفاده از برنامه داشتن تسلط نسبی بر این زبان الزامی است.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه یک مسابقه‎ با محور موضوعی جغرافی و کره زمین است. در این بازی که توسط کمپانی National Geographic طراحی‌شده است. بازیکن می‌بایست از ۱۵ مرحله سؤالات مبنی بر اطلاعات و دانش جغرافیایی عبور کند. هر مرحله شامل چندین سؤال است و برای رسیدن به مراحل بعدی باید حداقلی از امتیازات در مراحل قبل توسط بازیکن کسب شود. در مرحله اول از بازیکن سؤالات جغرافیای سه گزینه‌ای پرسیده می‌شود که باید از بین آنها انتخاب صحیح را انجام دهد. سؤالات دارای پراکندگی‎اند و هرکدام شامل یک منطقه‎ی جغرافیایی می‎شود، اما بیشتر سؤالات مرتبط با قاره آمریکا و اروپا است. سؤالات این مرحله درزمینه‌ی مکان‎های معروف جغرافیایی، نقاط هم‌مرز، منابع طبیعی موجود در شهرها و کشورهای مختلف و همچنین اتفاقات مرتبط با اخبار جغرافیایی مناطق مختلف جهان است. در مرحله دوم نام شهر و یا مناطق معروفی در دنیا پرسیده می‌شود که بازیکن باید مکان دقیق آن را روی نقشه مشخص کند و در مرحله سوم عکس‌هایی از مناطق مختلف نشان داده می‌شود که بازیکن علاوه بر شناسایی منطقه‎ی هر عکس، باید مکان آن را نیز روی نقشه پیدا کند و نمایش دهد. بدین ترتیب هر مرحله دارای چالش‌های متفاوت و سخت‌تری برای بازیکنان است. در صورتی که در هر یک از مراحل بازیکن موفق به کسب حداقل امتیاز نشود، مجدداً به مرحله‎ی اول بازگردانده خواهد شد و باید بازی را از ابتدا آغاز کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.1 Android در تاریخ 97/12/08 نوشته‌شده است.

کیفیت

استفاده از تصاویر واقعی، سؤالات جزئی و دقیق و چالشی بودن فضای بازی به همراه استفاده از موسیقی مناسب با فضای بازی محیطی هماهنگ و با کیفیت را ایجاد کرده است. تنوع بالای سؤالات و کیفیت بصری بازی از علل جذابیت این برنامه به شمار می‎آید.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 88
نسخه تست شده روی اندروید 1.0.1
حداقل نیازمندی اندروید 4.4
واحد پول رایگان
ناشر National Geographic Society
سال انتشار 2018