GeoChampion

بررس متن: پرستو رحیمی

12+ 10 تا 12 با همراهی والدین

آموزش برخی از اطلاعات جغرافیا با استفاده از نقشه و در قالب بازی

ناشر: Alexandre Minard سال انتشار: 2014

GeoChampion

12+
10 تا 12 با همراهی والدین

آموزش برخی از اطلاعات جغرافیا با استفاده از نقشه و در قالب بازی

ناشر: Alexandre Minard

سال انتشار: 2014

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودک در این بازی نام بسیاری از کشور‎ها مانند برزیل، مصر، روسیه و ... ، جمعیت کشورها، پرچم مربوط به کشور‎های گوناگون، پایتخت کشور‎ها مانند دهلی‎نو، توکیو و ... و مکان قرار‎گیری جغرافیایی بسیاری از کشورها و پایتخت‎ها را می‎آموزد. کودک در طی پیدا کردن کشورها روی نقشه می‎تواند با مفاهیم جهت‎یابی مثل شرق، غرب، شمال و جنوب نیز آشنا شود. همراهی والدین با کودک برای ترجمه‎ی مفاهیم و همچنین آموزش و تکرار هر یک از نام‎ها مفید است.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی تنها با لمس صفحه‎ی بازی انجام می‎شود اما دشواری مراحل به سرعت بالا می‎رود و عبور از هر مرحله به علت استفاده‎ی بازی از نام برخی پایتخت‎های کمتر شناخته شده مانند پاناما‎سیتی و پتوریا و همچنین وجود عامل زمان در پاسخ‎گویی به سؤالات به دانش بالای جغرافیایی کودک نیاز دارد.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی آموزشی تصویری از نقشه‎ی جهان بدون نمایش نام کشور‎‎ها در اختیار کودک قرار می‎گیرد. او با پاسخ به سؤالات چند گزینه‎ای یا یافتن مکان صحیح کشورها‎ی متفاوت روی تصویر اطلاعاتی در مورد نام کشور‎‎ها، جمعیت، پرچم و نام پایتخت هر کشور کسب می‎کند. به طور مثال کودک با پاسخ به پرسش «نام پایتخت فرانسه» مکان صحیح قرار‎گیری پاریس را تنها با بهره‎گیری از اطلاعات جغرافیایی خود در نقشه‎ی بدون نام پیدا می‎کند. برای عبور از هر مرحله و کسب امتیاز کودک مجبور به پاسخ دادن به تعدادی مشخصی از سؤالات است و همچنین او می‎تواند با توجه به امتیازات کسب‎شده رتبه‎ی خود را در میان تمامی کاربران بازی مشاهده کند که خود باعث تشویق او به مطالعه و تمرین جغرافیا خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‎ی 1.2 iOS در تاریخ 98/11/20 نوشته‎ شده است.

کیفیت

بازی از تصویری خاکستری رنگ نقشه‎ی جهان تشکیل شده ‎است که به طور واضح مرزهای کشور‎ها نمایش داده شده‎ است. موسیقی بازی مهیج است و قابلیت قطع شدن آن نیز وجود دارد.

مصرف گرایی

برای دسترسی به تمامی مراحل بازی پرداخت مبلغ 2.79 $ لازم است.

حریم خصوصی

لینکی با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1.2
حداقل نیازمندی iOS 8.1 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Alexandre Minard
سال انتشار 2014
دنیای واقعی

والدین می‎توانند نقشه‎ای بدون نام را در اختیار کودک قرار دهند و با آموزش مکان قرار‎گیری کشورها و شهرها، نام هر کشور و پایتخت آن‎ها موجب افزایش اطلاعات جغرافیایی کودک خود شوند.