GeoChampion

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۱۰ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش برخی از اطلاعات جغرافیا با استفاده از نقشه و در قالب بازی

سال: 2014
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی تنها با لمس صفحه‎ی بازی انجام می‎شود اما دشواری مراحل به سرعت بالا می‎رود و عبور از هر مرحله به علت استفاده‎ی بازی از نام برخی پایتخت‎های کمتر شناخته شده مانند پاناما‎سیتی و پتوریا و همچنین وجود عامل زمان در پاسخ‎گویی به سؤالات به دانش بالای جغرافیایی کودک نیاز دارد.
  کودک در این بازی نام بسیاری از کشور‎ها مانند برزیل، مصر، روسیه و ... ، جمعیت کشورها، پرچم مربوط به کشور‎های گوناگون، پایتخت کشور‎ها مانند دهلی‎نو، توکیو و ... و مکان قرار‎گیری جغرافیایی بسیاری از کشورها و پایتخت‎ها را می‎آموزد. کودک در طی پیدا کردن کشورها روی نقشه می‎تواند با مفاهیم جهت‎یابی مثل شرق، غرب، شمال و جنوب نیز آشنا شود. همراهی والدین با کودک برای ترجمه‎ی مفاهیم و همچنین آموزش و تکرار هر یک از نام‎ها مفید است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی آموزشی تصویری از نقشه‎ی جهان بدون نمایش نام کشور‎‎ها در اختیار کودک قرار می‎گیرد. او با پاسخ به سؤالات چند گزینه‎ای یا یافتن مکان صحیح کشورها‎ی متفاوت روی تصویر اطلاعاتی در مورد نام کشور‎‎ها، جمعیت، پرچم و نام پایتخت هر کشور کسب می‎کند. به طور مثال کودک با پاسخ به پرسش «نام پایتخت فرانسه» مکان صحیح قرار‎گیری پاریس را تنها با بهره‎گیری از اطلاعات جغرافیایی خود در نقشه‎ی بدون نام پیدا می‎کند. برای عبور از هر مرحله و کسب امتیاز کودک مجبور به پاسخ دادن به تعدادی مشخصی از سؤالات است و همچنین او می‎تواند با توجه به امتیازات کسب‎شده رتبه‎ی خود را در میان تمامی کاربران بازی مشاهده کند که خود باعث تشویق او به مطالعه و تمرین جغرافیا خواهد شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎‎ی 1.2 iOS در تاریخ 98/11/20 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی از تصویری خاکستری رنگ نقشه‎ی جهان تشکیل شده ‎است که به طور واضح مرزهای کشور‎ها نمایش داده شده‎ است. موسیقی بازی مهیج است و قابلیت قطع شدن آن نیز وجود دارد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای دسترسی به تمامی مراحل بازی پرداخت مبلغ 2.79 $ لازم است.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند نقشه‎ای بدون نام را در اختیار کودک قرار دهند و با آموزش مکان قرار‎گیری کشورها و شهرها، نام هر کشور و پایتخت آن‎ها موجب افزایش اطلاعات جغرافیایی کودک خود شوند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینکی با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Alexandre Minard
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان