Gold Mahjong FRVR – Shanghai

بررس متن: نیلوفر غیبی

8+

پیدا کردن شکل‎های مشابه برای رسیدن به کاشی‎های طلایی

ناشر: FRVR ApS سال انتشار: 2017

Gold Mahjong FRVR – Shanghai

8+

پیدا کردن شکل‎های مشابه برای رسیدن به کاشی‎های طلایی

ناشر: FRVR ApS

سال انتشار: 2017

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودکان و نوجوانان در تعامل با این بازی حافظه‎ی تصویری و کوتاه‌مدت خود را تقویت می‎کنند و در عین حال برای جلوگیری از بروز خطا در تمام مدت باید تمرکز خود را حفظ کنند. در مراحل با سطح سختی بالاتر باید با پیدا کردن جایگاه کاشی طلایی از سوزاندن اشتباه کاشی‎های دیگر پرهیز کنند و پازل را به بهترین نحو حل کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
موسیقی متن با منشأ این بازی که از کشور چین گرفته‌شده، هماهنگی دارد. ظاهر کاشی‎ها نیز برگرفته‌شده از همین بازی معروف Mahjong از کشور چین است.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
کودکان می‎توانند در همان ابتدا سطح سختی بازی را به پایین‎ترین حالت تغییر دهند و نوجوانان در صورت تمایل می‎توانند حالت هر مرحله را در سطح سختی چالشی قرار دهند. آموزش تصویری و متنی ابتدای بازی کار را برای افراد فارسی‌زبان و افراد ناآگاه به زبان انگلیسی بسیار ساده کرده است. اگرچه حتی بدون آموزش نیز می‎توان بر روش کار با بازی تسلط پیدا کرد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از نمونه‎‎های Mahjong و شبیه‎سازی ‎شده‌‌ی بازی چینی معروف با همین نام است. این بازی با قوانین متنوعی اجرا می‎شود ولی شکل آشنای آن در برنامه‎ها و بازی‎های کامپیوتری به‌صورت جمع‎آوری دوبه‎دوی شکل‎های مشابه وجود دارد. تفاوت این نسخه از بازی، وارد شدن کاشی‎های طلایی به‌عنوان عاملی برای خالی کردن صفحه‎ی بازی در چند ثانیه است. کودکان و نوجوانان به‌نوعی باید خود را به کاشی‎های طلایی برسانند تا پیش از پایان یافتن حرکات موجود صفحه را خالی کنند. برای این کار بازیکنان به‌نوعی از قدرت تفکر حل مسئله استفاده ‎کنند و به‌مرور قدرت تمرکز و حافظه‎شان تقویت می‎شود. به علت انفرادی بودن این نسخه از بازی هیچ هیجانی ناشی از کسب امتیاز بالاتر یا افزایش سرعت وجود ندارد و کودکان و نوجوانان علاقه‎مند به بازی می‎توانند ساعت‎ها به همراه موسیقی آرامش‎بخش به ترکیب شکل‎های مشابه بپردازند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.0 iOS در تاریخ 97/09/26 بعد از اتمام بازی‎های یک ماه نوشته‎شده است.

کیفیت

طراحی ساده و بدون آلایش صفحه‎ی اصلی و مراحل تقویمی تأکید بیشتر بازی بر حفظ تمرکز را نمایش می‎دهد. موسیقی متن آرامش‎بخش با سرعت پایین و ریتم کند جریان بازی را بدون تنش و هیجان کرده است. رنگ بنفش زمینه‎ شاد و روشن است ولی تمامی کاشی‎های به رنگ کرم و با طرح‎های مخصوص به خود از یکدیگر متمایز شده‎اند.

مصرف گرایی

تبلیغات تصویری و بنری در صورت اتصال به اینترنت نمایش داده می‎شوند و با پرداخت هزینه‎ قابلیت حذف شدن دارند.

حریم خصوصی

لینک ارتباط به شبکه‎های اجتماعی Facebook, Twitter و Google+ در منوی کناری صفحه‎ی بازی قرار دارد.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS 1
واحد پول رایگان
ناشر FRVR ApS
سال انتشار 2017