GoNoodle Kids

thumbnail
۸ سال به بالا
۵ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کانال ویدیویی کودک برای تماشای ویدیو‎های سرگرم‏کننده و آموزشی

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان با شخصیت‎های عروسکی و موجودات رنگارنگ داخل برنامه به‌راحتی ارتباط برقرار می‎کنند و می‎توانند تمام هیجانات و انرژی‎ کودکانه‎ی خود را در قالب فعالیت‎های فیزیکی این برنامه تخلیه کنند. حالت شعرگونه‎ی ویدیوها دنیای جدید و پرهیجانی را برای کودکان ایجاد کرده که به دنیای کودکی و تخیلات آنها نزدیک است. در جریان برنامه کودکان با بدن خود بیشتر ارتباط می‎گیرند و می‎توانند هیجانات درونی خود را در قالب حرکات ورزشی شاد بروز دهند.
  ساخت آواتار بازی ساده است ولی برای کودکان خردسال و کم سن کمک والدین به‌طور حتم نیاز خواهد بود. به‌مرور وسایل بیشتری برای تزئین به دست می‎آید و با انتخاب ویدیوها به‌صورت خودکار پخش می‎شوند. راه‎اندازی برنامه بهتر است توسط والدین صورت گیرد ولی انتخاب ویدیوها و پخش آنها دشواری ندارد.
  ویدیوهای این مجموعه در راستای افزایش دایره لغات کودکان، افزایش تحرک، بازی و شعرخوانی ساخته‌شده‌اند و برای بخش کودکان سن بالاتر ویدیوهای آموزشی دیگری همچون تفکر مثبت، آرامش، نرمش، بازی گروهی، ورزش و موارد مشابه وجود دارد. قرارگیری محتوای آموزشی در قالب شعر به کودکان کمک می‎کند تا راحت‎تر مفاهیم را به خاطر بسپارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه شامل انواع ویدیو‎های آموزشی با هدف خارج کردن کودکان از زندگی یکنواخت و خشک است. در این برنامه تلاش می‎شد تا با حفظ آرامش و شادی، فعالیت‎های تحرکی و مفاهیم آموزشی نمایش داده شوند. در اصل محتوای این برنامه از کانال Youtube با همین نام آغاز به کارکرده است و اکنون در قالب اپلیکیشن ویدیوهای مربوط به کودک رویکرد آموزشی به خود گرفته است بسیاری از ویدیوهای این برنامه در قالب آواز و شعر طراحی‌شده‌اند که توسط شخصیت‎های کارتونی یا انسان اجرا می‎شود. زبان این برنامه انگلیسی است ولی در برخی از ویدیوها کلمات یا جملاتی از زبان‎های دیگر مانند فرانسه یا اسپانیایی وجود دارد. یکی از بخش‎های پررنگ در این برنامه ورزش، نرمش، تحرک و مدیتیشن است که در تمامی آنها کودکان را به جنب‌وجوش یا حرکت کردن دعوت می‎کند. بسیاری از ویدیوها در جهت تقویت بستر فکری و مثبت اندیشی کودکان ساخته‌شده است و تلاش دارد با ایجاد کردن فضای آرامش‌بخش، استرس و نگرانی‎ها را از کودکان جدا کند و مفهوم در کنترل زندگی خود بودن را بیاموزد. با دیدن هر یک ویدیو به‌صورت کامل یک امتیاز به کودک داده می‎شود و با رسیدن به 10 امتیاز، یک ویژگی ظاهری جدید (مانند کفش) برای آواتار باز می‎شود. والدین می‎توانند ویدیوها را بر اساس موضوع یا شخصیت‎های محبوب کودکان خود انتخاب کنند و در اختیارشان قرار دهند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.0.10 iOS در تاریخ 96/10/20 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  موسیقی داخل ویدیوها بسیار متنوع است و عمدتاً ریتم شاد و انرژی‌بخش دارند. آواتارهای بازی قابلیت تغییر در ظاهر، رنگ و لباس را دارند و ممکن است کودکان فقط ساعت‎ها برای ساخت انواع آواتارهایشان صرف کنند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  هیچ تبلیغاتی در این بازی وجود ندارد. تمامی ویدیوهای این بازی برای کانال GoNoodle هستند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ثبت‌نام نیاز به ایمیل والدین است، تا کودک با هر بار ورود به بازی از والدین اجازه بگیرد (اما اگر اجازه هم گرفته نشود محدودیتی در دسترسی وجود ندارد).

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰.۱۰
  واحد پول رایگان
  ناشر GoNoodle Inc.
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان