Good Pizza, Great Pizza

بررس متن: پریا کنکاشور

10+ 6 تا 10 با همراهی والدین

پخت انواع پیتزا مطابق با سلیقه‌ی مشتریان در پیتزافروشی

ناشر: TapBlaze سال انتشار: 2015

Good Pizza, Great Pizza

10+
6 تا 10 با همراهی والدین

پخت انواع پیتزا مطابق با سلیقه‌ی مشتریان در پیتزافروشی

ناشر: TapBlaze

سال انتشار: 2015

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
کودکان در این بازی با انواع مواد غذایی برای پخت انواع پیتزا آشنا می‎شوند. تأکید برنامه به تحویل سفارش‎ها در زمان مشخص، کودکان را به سمت مدیریت زمان و افزایش سرعت انجام فعالیت‎های آماده‎سازی هدایت می‎کند. احساسات نمایش داده‌شده در چهره‎ی مشتریان به‌نوعی حس همدلی را در بازیکن ایجاد می‎کند تا بیشتر برای راضی کردن مشتریان و پرهیز کردن از عصبانیتشان تلاش شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
ساختار بازی و طراحی ظاهری آن بسیار ساده است و کودک به‌تنهایی قادر به کار با آن خواهد بود؛ اما در صورت نداشتن سواد زبان انگلیسی همیاری والدین یا فرد بزرگسال برای ترجمه‎ی سفارش مشتریان نیاز خواهد بود. البته سادگی و تکراری بودن سفارش‎ها زمینه‎ی مناسبی برای یادگیری لغات و سفارش‎ها در طول زمان را فراهم می‎کند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی شکلی از بازی‌های آشپزی است که در آن از کودک مانند یک سرآشپز حرفه‎ای پیتزاهای سفارشی مشتریان را درست می‎کند و به آنها تحویل می‎دهد. فضای بازی در یک رستوران شکل‌گرفته و در ابتدای هر مرحله سرآشپز راهنما، از کودک درخواست پخت یک پیتزای نمونه‎ای را می‎کند و پس از آن مشتری‎ها دونه به دونه وارد مغازه می‎شوند. هرکدام از سفارش‎های به نوع خود با دیگری متفاوت است و بازیکن باید دقیقاً مطابق دستور خواسته‌شده پیتزا را آماده کند. پس از تحویل به میزان رضایت یا نارضایتی مشتریان دستمزد تغییر می‎کند و ممکن است کامل پرداخت شود و یا هیچ پولی بابت تحویل داده نشود. در هر مرحله مواد غذایی بیشتری برای استفاده در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد و همچنین برای آماده‎سازی هر پیتزا محدودیت زمانی نیز در نظر گرفته‌شده است. با جمع‎آوری پول بیشتر فرصت خرید تجهیزات و ابزار و حتی مواد جدید برای مغازه ایجاد می‎شود. این بازی نیازی به اتصال اینترنت ندارد، اما در صورت استفاده از حساب گوگل به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا خواهد کرد. اگرچه بخش پخت و ترکیب مواد بسیار ساده طراحی‌شده، ولی به علت نیازمندی به سواد زبان انگلیسی برای درک سفارش مشتریان ممکن است کودکان فارسی‌زبان به کمک والدین یا فردی بزرگسال نیاز داده باشند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 2.8.7 Android در تاریخ 97/09/23 و بعد از رسیدن به روز پنجم بازی نوشته‌شده است.

کیفیت

کیفیت گرافیکی خوب بازی همچنین طراحی‎های نزدیک به واقعیت آشپزخانه و محیط رستوران باعث به وجود آمدن فضای واقع‎گرایانه و آشنایی برای بازیکنان شده است. همچنین استفاده از موسیقی ملایم و آرام فضای برنامه را از هر نوع تنشی خالی کرده است تا با تمرکز کامل سفارش‌ها آماده‎سازی شوند. امکان خرید وسایل جدید برای محیط رستوران فضای فانتزی و جالبی را ایجاد نموده و باوجود رنگ‎های کدر، تصاویر از کیفیت خوبی برخوردارند. مشتریان هرکدام ویژگی ظاهری متفاوتی دارند و بیش از 80 مشتری با ظاهر متفاوت طراحی‌شده است تا در کنار تنوع بالای مواد روی پیتزاها از یکنواختی آن جلوگیری شود.

مصرف گرایی

تبلیغات ویدیویی تنها در صورت خواست کاربر به نمایش گذاشته می‎شود و کودکان را برای دانلود بازی‎های مشابه ترغیب می‎کند.

حریم خصوصی

با وارد شدن به برنامه از حساب گوگل، اطلاعات فردی حساب در اختیار برنامه قرارگرفته می‎شود که البته این به اختیار و اجازه‎ی بازیکن است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 53
نسخه تست شده روی اندروید 2.8.7
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر TapBlaze
سال انتشار 2015