Google Earth

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مشاهده‎‌ی مکان‌‎های متفاوت کره‌‎ی زمین و آشنایی با آن‌ها با استفاده از تصاویر ماهواره‌‎ای

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  توضیحاتی کوتاه کاربر را برای استفاده از برنامه راهنمایی می‌‎کند. کاربر می‌تواند مکان مورد‎نظر خود را در بخش جست‎جو وارد کند یا از مکان‌‎های پیش‎‌فرض برنامه استفاده کند. با انتخاب محل تصویر سه‎ بعدی کره‌‎ی زمین می‌‎چرخد و نمای نزدیک آن را نمایش می‎‌دهد. امکان جست‎‎جوی پیشرفته‎‌تری نیز در برنامه وجود دارد به طور مثال کاربر می‌‎تواند کلمه‌‎ی دریاچه را جست‎جو کند و مکان جغرافیایی تمامی دریاچه‎‌های موجود در زمین را ببیند یا با جست‎جوی کلمه‌‎ی ورزش با تاریخچه‎‌ی ورزش کریکت و مکان ورزشگا‎ه‌‎های آن آشنا شود. در نسخه‎‌ی موبایلی برنامه مکان برخی از نقاط خیلی دقیق نیست و تنها محدوده‎‌ی آن به درستی نمایش داده می‌‎شود.
  تصاویر ماهواره‌‎ای این برنامه به کاربران کمک می‎‌کنند تا با کره‌‎ی زمین بیشتر آشنا شوند. آن‎‌ها می‎‌توانند تصاویر و مختصات جغرافیایی مکان‌‎های متفاوتی مانند دریاچه‌‎‎ی یخ‎‌زده‌‎ی آبراهام در کانادا، پارک فیل‌‎ها در آفریقای جنوبی، جزیره‎‌ی خالی از سکنه‎‌ی مریخ، بنای آکروپلیس در یونان و محل زندگی گونه‎‌های در حال انقراض را مشاهده کنند. با انتخاب هر مکان علاوه بر تصاویر، اطلاعات تکمیلی مانند تاریخچه‎‌ی هر مکان نیز در قالب متن‎‌هایی کوتاه در اختیار کاربر قرار می‌‎گیرد.
  در برنامه بسیاری از بناهای مهم و فرهنگی کشورهای مختلف مانند برج ایفل فرانسه و خانه‎‌ی نویسندگان مطرح جهان مانند امیلی دیکنسون نمایش داده می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کاربران با قرارگیری در این برنامه نقاط متفاوت کره‎‌ی زمین را می‌‎بینند. تصویر اصلی برنامه کره‎‌ی زمین است و امکانات متنوعی را بر اساس اطلاعات دریافتی ماهواره‌‎های در حال چرخش به دور زمین در اختیار کاربران قرار می‎‌دهند. برنامه به موقعیت مکانی کاربر دسترسی پیدا می‌‎کند و محل زندگی او را، حتی با نمایش ساختمان‌‎ها و خیابان‌‎های اطراف، نمایش می‌‎دهد اما مهم‌‎ترین ویژگی برنامه امکان جستجو در نقاط متفاوت کره‌‎ی زمین است. کاربر می‎‌تواند مکان‌‎های متفاوت زمین را ببیند، به محل زیست پنگوئن‌‎ها یا پارک حیات وحش آفریقا به صورت مجازی سفر کند، محل‎‌هایی را که آتش‎‌فشان یا سونامی رخ داده است را از نزدیک مشاهده کند و با شکل ظاهری و محل قرارگیری آثار باستانی و همچنین مراکز فرهنگی کشورهای متفاوت آشنا شود. مختصات جغرافیایی هر مکان نیز در برنامه وجود دارد و تمامی تصاویر به صورت سه‌‎ بعدی و دو‎ بعدی قابل مشاهده هستند. کاربر می‌‎تواند محل‌‎های مورد‎علاقه‌‎ی خود را نیز در فضای برنامه جست‎‎جو کند و تصویر آن‎‌ها را از شمایی نزدیک ببیند همچنین فاصله‌‎ی محل زندگی کاربر با تمامی مکان‌‎ها بر اساس واحد اندازه‌‎گیری متر مشخص است. این برنامه جذابیت زیادی برای علاقه‌‎مندان به جغرافیا خواهد داشت به خصوص که کاربران می‌‎توانند از مکان‌‎های موردعلاقه‌‎ی خود عکسی زیبا تهیه کنند و برای دوستانشان ارسال کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‎ی 9.3.15 iOS در تاریخ 99/09/14 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تصویر اصلی برنامه کره‎‌ی زمین است که تمامی آب‌‎ها و پستی‌‎و‎بلندی‌‎های آن به صورت سه‎‌ بعدی قابل مشاهده است. با انتخاب هر مکان کره می‌‎چرخد و روی مکان مورد‎نظر می‌‎ایستد. با زوم کردن تمامی جزئیات مکان و عکس‎‌های واقعی از آن نمایش داده می‎‌شود تمام تصاویر ماهواره‌ای هستند و با هر تغییر در نمونه‌ی واقعی تصاویر هم تغییر می‌کنند. کاربر می‌‎تواند هر مکانی را انتخاب و آن را از نزدیک مشاهده کند به طور مثال او می‌‎تواند در خیابان‎‌های توکیوی ژاپن بگردد، شکوفه‎‌های صورتی رنگ جهان را ببیند و در محل زندگی عقاب‌‎ها قرار بگیرد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  هیچ خرید درون برنامه و تبلیغ مستقیمی در برنامه وجود ندارد اما برخی مکان‎‌های پیش‌‎فرض برنامه با هدف تبلیغات در آن قرار دارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای کار با برنامه لازم است. کاربران می‌‎توانند از محل مورد‎علاقه‌‎‌شان عکس بگیرند و آن را از طریق شبکه‌‎های اجتماعی با دوستان خود به اشتراک بگذارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر، برنامه لینک‌‎های مرتبطی با موضوع مانند آدرس کانال‌‎های یوتیوب زمین‌‎شناسی را در اختیار کاربران قرار می‌‎دهند. بهره‎‌مندی از این امکانات وابسته به کشور محل زندگی کاربر است که بسته به آن می‌‎تواند فعال یا غیر فعال باشد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۹.۳.۱۵
  نسخه تست شده روی iOS ۹.۳.۱۵
  واحد پول رایگان
  ناشر Google LLC
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان