Goosebumps Horror Town

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساخت شهری در مجاورت هیولاهای ترسناک در آستانه‌ی جشن هالووین

سال: 2018
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تخیل عنصر اصلی داستان این بازی است و با روایت‌های کوتاه و ایجاد فضای مرموزانه بازیکن را کنجکاو به دانستن ادامه‌ی ماجرا می‌کند.
  برای استفاده از بازی لازم است تا راهنمایی‌ها و دیالوگ‌های بین اشخاص و متن ماموریت‌ها خوانده شود لذا تسلط سطح متوسط به زبان انگلیسی یا سایر زبان‌های پیش‌فرض بازی لازم است. اما ساز و کار کلی بازی ساده بوده و با پیگیری آموزش‌ها به سادگی پیش می‌رود.
  محور اصلی بازی مبنی بر مدیریت کردن شهر در راستای هدفی است که بازیکن برای خود انتخاب می‌کند. او باید با تفکر استراتژیک همه چیز را مدیریت کند. این شامل نحوه‌ی چینش خانه‌ها، نحوه‌ی خرج کردن منابع مالی، نحوه‌ی فروختن وسایل برای کسب درآمد و انجام به موقع ماموریت‌ها می‌شود.
  داستان شهر کمی قبل از جشن هالوین اتفاق می‌افتد. هالوین جشنی سنتی و مراسمی ترسناک برای مردگان در برخی فرهنگ‌ها است.
  اساس بازی بر ترسناک بودن و ترساندن است. به همین دلیل، فضای بازی تاریک و مرموز است و شخصیت‌هایی مثل خون‌آشام‌ها و گرگینه‌ها و مومیایی‌ها به وفور در آن ظاهر می‌شوند. موسیقی ترسناکی نیز در متن به گوش می‌رسد و هدف بسته به انتخاب بازیکن، تلاش برای ایجاد حداکثر میزان ترس در سطح شهر است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه موبایلی Goosebumps Horror Town تصویری از یک شهر در آستانه‌ی جشن هالوین است. بازی با دو شخصیت دختر و پسر نوجوانی آغاز می‌شود که در این شهر خانه دارند و در همسایگی یکدیگر زندگی می‌کنند. آن دو در حین صحبت و بازی متوجه جسمی در نزدیکی منزلشان می‌شوند که با یک مومیایی ترسناک درحال فرار مواجه می‌شوند و روند اصلی بازی آغاز می‌شود. بازی با ماموریت‌هایی که برای بازیکن تعریف می‌شود پیش می‌رود. بازیکن توسط یک اسکلت و بعد توسط یک خون‌آشام راهنمایی می‌شود. وظیفه‌ی اصلی او تشکیل یک شهر پرجمعیت و توسعه‌ی آن است. اما در این شهر کم‌کم شخصیت‌های جدید وارد می‌شوند که هر یک رمز و رازی داشته و فضای بازی را ترسناک‌تر می‌کنند. در این حین از بازیکن خواسته می‌شود تا بین هیولا بودن و ترساندن مردم و یا مردمی بودن و نجات شهر از هیولاها یکی را انتخاب کند. اگر انتخاب او مردمی بودن باشد، باید نحوه‌ی چینش خانه‌های جدید و ابزارها و مغازه‌ها و هر آن‌چه که در شهر اضافه می‌کند را طوری انتخاب کند که حتی‌الامکان هیولاها را از مردم دور نگه ‌داشته و سطح ترس مردم را پایین آورد. اما اگر انتخاب او هیولا بودن باشد، همه چیز برعکس بوده و با اضافه کردن عناصری مثل سطل آشغال‌های سوسک‌دار یا ساختن خانه برای ارواح و مومیایی و خون‌آشام و گرگینه‌ها، شاخص ترس مردم را به حداکثر رسانده و از این طریق کسب امتیاز کند. این بازی داستانی متفاوت در سبک بازی‌های مدیریت منابع و تشکیل و ارتقا شهر دارد و از سری فیلم‌های R.L. Stine’s الهام گرفته شده است. نحوه‌ی به تصویر کشیده شدن صحنه‌ها و شخصیت‌دهی به کاراکترهای مختلف، دادن ماموریت‌های متفاوت به هر شخص و دنبال کردن کارهای او و صحنه‌های تعقیب و گریز از دست هیولاها به نحوی طراحی شده که گاهی حس نمایش یک انیمیشن را منتقل می‌کند و تجربه‌ی ترسناک و در عین حال جذاب و حتی گاهی بامزه را رقم می‌زند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 0.9.5 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۲۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  تصاویر بازی کیفیت طراحی بالایی دارند. زاویه‌ی دید بازیکن از بالا به پایین است و با این وجود، با امکان بزرگنمایی روی تصاویر می‌توان جزئیات زیادی از صحنه‌ها را مشاهده کرد. هر کاراکتر جدید به خوبی معرفی و شخصیت‌پردازی می‌شود. بازیکن می‌تواند فعالیت‌های هر شخص را زیر نظر بگیرد. حرکت افراد بسیار روان و بدون باگ انجام می‌شود. استفاده از نور و تاریکی، رنگ‌آمیزی با تم تیره و رنگ‌های گرم و همچنین سایه گذاری‌ها و سوسو کردن نور در برخی نقاط به خوبی حس شهر وحشت‌زده را القا می‌کند. عناصر زیادی به تصاویر افزوده می‌شوند و موسیقی ترسناک بازی با موضوع آن همخوانی مناسبی دارد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  امکان مشاهده‌ی تبلیغ برای کسب سکه و امکانات بیشتر و همچنین انجام خریدهای درون‌برنامه‌ای برای باز کردن سریع‌تر امکانات وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی با اتصال به اینترنت و بعد از موافقت با قوانین حریم خصوصی آن اجرا می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۰.۹.۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر PIXOWL INC
  سال انتشار ۲۰۱۸
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  اقتباس الهام گرفته شده از R.L. Stine's
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت سواد زبان خارجی، تفکر تحلیلی
  ارز رایگان