Granny

بررس متن: نیلوفر غیبی

18+

فرار از دست مادربزرگی ترسناک و جلوگیری از کشته شدن توسط او

ناشر: Dennis Vukanovic سال انتشار: 2017

Granny

18+

فرار از دست مادربزرگی ترسناک و جلوگیری از کشته شدن توسط او

ناشر: Dennis Vukanovic

سال انتشار: 2017

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
مادربزرگ تنها شخصیت اصلی این بازی به شمار می‎آید که با چهره‎ی بسیار ترسناک و خشمگین به همراه چوبی بلند به دنبال بازیکن است. با ضربه زدن مادربزرگ، شخصیت بر روی صفحه‌نمایش آثار خون نمایش داده می‎شود. تیغه‎های تیز بر روی زمین به شکل پراکنده پخش‎شده‎اند و در صورت برخورد بازیکن با آنها خون بر روی تصویر پخش می‎شود. خراب شدن ناگهانی زمین چوبی در زیر پا، نفس‎نفس زدن‎های شخصیت بازیکن در زمان پنهان شدن، حرکات ناگهانی مادربزرگ و موارد مشابه همگی حس ترس و اضطراب بازیکن را دو چندان می‎کنند. در صحنه‌ی آخر قبل از باخت شخصیت بر روی زمین خون می‎افتد و مادربزرگ برای بار آخر به او ضربه می‎زند و او را می‎کشد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
روش کار و قوانین بازی بسیار ساده و شفاف در ابتدای بازی به زبان انگلیسی نمایش داده می‎شود. آموزش مرحله‌به‌مرحله وجود ندارد، اما کماکان با چند تمرین کوتاه می‎توان بر جزئیات بازی تسلط پیدا کرد. توجه به مسیر حرکتی، نحوه‎ی کار با ابزار و زمان پنهان شدن از دید مادربزرگ همگی با تمرین و کسب آشنایی نسبت به محیط ممکن می‎شود. سطح سختی بازی در ابتدای آن قابل‌تغییر است.
آنچه والدین باید بدانند

بازی مادربزرگ در طبقه‎ی بازی‎های ترسناک قرار دارد که تنها با یک شخصیت انیمیشنی مادربزرگ سفیدپوش می‎تواند دلهره و اضطراب را در دل بازیکنان ایجاد کند. قوانین بازی بسیار ساده ولی درعین‌حال چالشی‎اند. بازیکنان باید بتوانند در 5 روز خود را از چنگال مادربزرگ ترسناک نجات دهند و کلید خروج از خانه را پیدا کنند. حل پازل‎های مختلف و یافتن ابزارهای پراکنده در اتاق‎های خانه، راه رسیدن به کلید اصلی را میسر می‎کنند، اما چالش اصلی در دیده شدن توسط مادربزرگ ترسناک است. هرگونه صدایی که از افتاد وسایل یا برخورد با وسیله‎ای بلند شود، باعث می‎شود تا در کسری از ثانیه مادربزرگ سر برسد و باید در همین زمان کوتاه مکانی برای پنهان شدن پیدا کرد وگرنه توسط ضربه‎ی محکم چوب مادربزرگ شخصیت بازی بی‌هوش می‎شود. هر ضربه به‌منزله‌ی یک روز در بازی محسوب می‎شود و در صورت برخورد آخرین ضربه در روز پنجم بازیکن شخصیت خود را از دست می‎دهد و باید جریان بازی را از ابتدا آغاز کند. خشونت نمایش داده در تصاویر بسیار اغراق‎آمیز و واقعی به نظر می‎آیند و تصاویر خونی به همراه وسایل تیز و برنده در جای‎جای خانه مشاهده می‎شود. چهره‎ی مادربزرگ و وقایع بازی به‌راحتی بر روی کودکان و حتی نوجوانان تأثیر می‎گذارد و حتی در لحظه‎ی نخست ممکن است باعث ایجاد شُک عصبی یا ترس ناگهانی شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.6 iOS در تاریخ 97/09/25 بعد از اتمام بازی نوشته‎شده است.

کیفیت

تصاویر همگی تاریک و با کیفیت بسیار پایین طراحی‌شده‌اند و بیشتر از رنگ‎های سرد در طراحی محیط استفاده‌شده است. تنها مادربزرگ با دندان‎های خونین و چشمان برجسته شده با لباس سفیدرنگ همانند ارواح در خانه قدم می‎زند. موسیقی متنی برای بازی وجود ندارد ولی صداها بسیار اهمیت دارند و بازیکنان باید در تمام مدت به کوچک‎ترین صداهایی که می‎شنوند دقت کنند. همچنین در زمان حمله مادربزرگ تغییرات صدایی به شکل مهیب و گوش‎خراش صورت می‎گیرد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 27
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 1.6
واحد پول رایگان
ناشر Dennis Vukanovic
سال انتشار 2017