Grasshopper: Learn to Code

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

آموزش مراحل ابتدایی کد نویسی برای کودکان و نوجوانان تازه‌کار

ناشر: Area 120 سال انتشار: 2017

Grasshopper: Learn to Code

8+

آموزش مراحل ابتدایی کد نویسی برای کودکان و نوجوانان تازه‌کار

ناشر: Area 120

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این برنامه اساساً یک برنامه آموزشی با هدف آموزش مهارت‌های پایه‎ای کد نویسی و برنامه‎نویسی به کودکان و نوجوانان است. ساختار خشک و جدی برنامه تلاش دارد تا تمرکز کاربران را بر روی مفاهیم اصلی نگه دارد. مفاهیم آموزشی با دقت و صحت کامل ارائه می‎شوند و در قالب تمرین‎ها مهارت کاربران کودک و نوجوان را توسعه می‎دهند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
نحوه استفاده از این برنامه ساده است و برنامه به‌صورت قدم‌به‌قدم با کاربر جلو می‌رود تا تک‌تک اطلاعات لازم به کاربر در آسان‌ترین حالت ممکن آموزش داده شود. البته داشتن پیشینه‎ی قبلی به درک راحت‎تر محتوا کمک می‎کند.
آنچه والدین باید بدانند

این یک برنامه آموزشی و کاربردی با موضوع کد نویسی و برنامه‎نویسی است که برای افراد مبتدی طراحی‌شده است. این برنامه قدم‌به‌قدم به کاربر خود مراحل اولیه کد نویسی را با بهره‎گیری از تمرین‎های ساده آموزش می‎دهد. این برنامه شامل ۵۳ بخش مختلف است و با اتمام هر تمرین، سرفصلی جدید بازشده و در اختیار کاربران قرار می‎گیرد. پس از اتمام کلیه مراحل این برنامه کودکان و نوجوانان می‌توانند اطلاعات کلی و کاربردی مرتبط با موضوعات برنامه‌نویسی و کد نویسی آموخته‌شده را در اختیار داشته باشند. تفاوت اصلی این برنامه با سایر برنامه‎های کد نویسی، در آموزش مستقیم مفاهیم برنامه‎نویسی است. کودکان و نوجوانان با تک‎تک علائم و ساختار‎های برنامه‎نویسی در همین برنامه آشنا می‎شوند ولی در مورد منطق و تفکر تحلیلی پشت کد‎ها آموزش داده نمی‎شود. کودکانی که هیچ پیشینه‎ای در حوزه‎ی برنامه‌نویسی نداشته باشند مدت طولانی‎تری برای برقراری ارتباط با برنامه نیاز دارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کند. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.7.4 Android در تاریخ 97/11/27 نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر استفاده‌شده در این اپلیکیشن از کیفیت خوبی برخوردارند و تصاویر پس‌زمینه‌ای و استفاده از صورتک‌ها این برنامه را برای نوجوانان جذاب و دلپذیر می‌کند. محیط ساده و بدون رنگ‎های متنوع باعث ایجاد شدن نوعی فضای آرام در بازی شده است که در حفظ تمرکز بازیکنان تأثیر مستقیم دارد.

حریم خصوصی

برای عضویت می‎توان از حساب کاربری گوگل استفاده کرد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 23
نسخه تست شده روی اندروید 2.7.4
حداقل نیازمندی اندروید 5
واحد پول رایگان
ناشر Area 120
سال انتشار 2017