Green (game)

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن معماهای خلاقانه برای سبز کردن کل صفحه

سال: 2020
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گرچه هيچ توضيحى براى انجام بازى وجود ندارد اما مراحل ابتدايى ساده هستند تا بازيكن متوجه هدف کلی آن شود. اما او خودش بايد به روش حل هر معما برسد كه مى‌تواند بسته به مهارتش در حل مسئله ساده يا دشوار باشد. راهنمايى‌هايى هم براى حل معماها وجود دارند كه براى دسترسى به آن‌ها بايد فيلم‌هاى تبليغاتى بازى را ديد.
  اين بازى با اين‌كه ظاهر ساده‌اى دارد و معماهايش هم ساده به نظر مى‌رسند اما مى‌توانند مهارت‌هاى متنوعى را در بازیکن به چالش بكشند. بازيكن هيچ توضيحى براى حل كردن معماهاى بازى ندارد و تنها چيزى كه مى‌داند اين است كه تمام صفحه را بايد سبز كند. او بايد به اشكال يا اعدادى كه در صفحه هستند دقت كند و رابطه‌ی بين آن‌ها را درك و تحليل كند تا بتواند راهى براى حل كردن معماها پيدا كند. علاوه بر آن، حل كردن بعضى از معماها نياز به حافظه و هوش ديدارى بازيكن هم دارند؛ به طور مثال در يك مرحله فلش‌هاى سفيد رنگى در پس‌زمينه‌اى سبز رنگ در حال حركت هستند و بازيكن بايد آن‌ها را به نحوى از صفحه‌ی بازى بيرون ببرد تا كل آن سبز شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سبز عنوان يك بازی پازلى است و معماهای خلاقانه‌ای دارد. سازنده‌ی سبز، بازى‌هايى ديگرى هم ساخته است كه اسم آن‌ها نیز اسم يكى از رنگ‌ها مانند آبى، قرمز، سياه و صورتى است. تمام بازى‌ها از نظر تعداد مراحل و اين‌كه بازيكن بايد سعى كند با حل كردن معماهاى متفاوت صفحه‌ی بازى را به رنگ هم نام بازی كند، شبيه هستند. در اين بازى يعنى سبز، بازيكن در هر مرحله يك معما مى‌بيند كه براى حل كردن آن‌ها تنها يك توضيح وجود دارد: بازيكن بايد كل صفحه‌ی بازى را به رنگ سبز دربياورد. ديگر هيچ توضيحى وجود ندارد و بازيكن بايد خودش با آزمون و خطا از معماهاى خلاقانه‌ی بازى سر دربياورد و آن ها را حل كند. به طور مثال در يك مرحله يك عدد سفيد رنگ و يك كاكتوس وجود دارد؛ بازيكن بايد انگشتش را روى عدد نگه دارد تا آن باد شود و به كاكتوس بخورد. تيغ‌هاى كاكتوس باعث تركيده شدن آن شده و بعد از آن صفحه سبز مى‌شود. عبور از هر مرحله روش خاصى دارد و بازيكن بايد از مهارت تفكر حل مسئله‌اش بهره ببرد تا بتواند آن را پيدا كند. علاوه بر آن، درك روابط بين اجزای هر مرحله و تحليل رابطه‌ی بين آن‌ها هم از مهارت‌هاى مورد نياز بازى هستند. سطح معماهاى مراحل خيلى سخت نيستند تا بازيكن را از انجام‌شان دلسرد نكنند اما بعضى از آن‌ها چالش‌برانگيز هستند و عبور از آن‌ها نياز به صرف زمان بيشترى دارد. در تمام مراحل راهنمايى‌هايى وجود دارند كه البته براى به دست آوردن آن‌ها بايد تبليغات بازى را ديد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.9 iOS در تاریخ 1400/10/18 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  تمام بازى‌هاى اين مجموعه نام يكى از رنگ‌ها هستند و هر كدام پنجاه مرحله دارند. سبز هم مانند ديگر بازى‌هاى مجموعه، پازلى است و بازيكن بايد معماهاى خلاقانه‌ى آن را حل كند. سبك طراحى مراحل مينيمال است و معماها با كمترين اجزا طرح شده‌اند اما با اين حال هم چالش‌برانگيز هستند و مهارت‌هاى متنوعى را به چالش مى‌كشند. خلاقیت زیادی در طرح مسائل بازی وجود دارند و بازیکن برای رسیدن به جواب باید راه‌های متنوعی را امتحان کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  براى در اختيار داشتن راهنمايى‌ها ديدن تبليغات بازى لازم است. نسخه‌ی ویژه‌ی بازی هم 1.99$ قیمت دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازى نيازى به دسترسى به اينترنت ندارد اما براى ديدن تبليغات بايد به اينترنت متصل بود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹
  واحد پول رایگان
  ناشر Bart BONTE
  سال انتشار ۲۰۲۰
  پلتفرم iPad، Android، iPod Touch، iPhone
  طبقه بندی پازل، سرگرمی
  مهارت تفکر تحلیلی، تفکر حل مسئله
  ارز رایگان