Grim Tales: The Final Suspect – A Hidden Object Mystery

بررس متن: پرستو رحیمی

13+

حل پازل و یافتن اشیای مخفی در نقش کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc

Grim Tales: The Final Suspect – A Hidden Object Mystery

13+

حل پازل و یافتن اشیای مخفی در نقش کارآگاه

ناشر: Big Fish Games, Inc

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
معمایی بودن داستان بازی و پیروزی یا شکست در حل معماها می‎تواند در دنیای کودکی معنادار باشد و همچنین بازیکنان می‎توانند در نقش کارآگاهی خانم به بررسی شواهد و مدارک بپردازند و همانند بازی شغلی در نقش خود ظاهر شوند.
محتوای آموزشی
حل هر یک از معماهای بازی وابسته به حل معمایی دیگر است که تمرین خوبی جهت بهبود توانایی حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان خواهد بود. بازی به تمرکز بازیکن جهت یافتن اشیا و خلاقیت او در استفاده از اشیای یافت شده نیاز خواهد داشت که خود می‎تواند پایه‎ای جهت آمادگی ذهنی بازیکن برای آموزش‎های دیگر باشد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
در برخی از انیمیشن‎هایی که در جریان بازی پخش می‎شوند صحنه‎هایی از کشته شدن فردی را با پخش شدن خون نمایش می‌دهند. شبح مرد کشته شده در خانه شخصیت بازی ظاهر می‎شود که گاهی اوقات سعی در کشتن او دارد و همجنین داستان مرموز بازی می‎تواند موجب انتقال حس ترس به بازیکن شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
درک سازوکاری بازی ساده و تنها با ضربه زدن با انگشت بازیکن بر روی صفحه انجام می‎شود. لغات استفاده شده در شرح ماموریت‎ها، نام اشیا و برخی از نکته‎های کمکی از گستره بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل انجام بازی می‎تواند برای بازیکنانی که آشنایی کمتری با زبان انگلیسی دارند چالش‎برانگیز باشد. اگرچه درجه دشواری بازی قابل تغییر است اما برخی از پازل‎ها ساختار پیچیده‎ای دارند که به دقت بیشتر بازیکن جهت حل آنها، نیاز است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی از سری بازی‎های Grim Tales است و داستان مرموزی را روایت می‌کند که در آن بازیکن در نقش کارآگاهی با یافتن اشیا و استفاده از هر یک در جایگاه صحیح خود سعی در پرده برداشتن از راز قتل پسر جوانی دارد. نکته‎های کمکی به صورت رایگان و محدود یا نامحدود و با پرداخت هزینه در بازی قرار دارند که کمک خوبی جهت حل معماها محسوب می‎شوند. حل پازل‎ها موجب تقویت مهارت حل مسئله و تفکر تحلیلی در بازیکنان خواهد شد. تصاویری از کشته شدن و شبحی که خانه شخصیت را تسخیر کرده ‎است در بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 99/01/27 نوشته ‎شده است.

کیفیت

بازی جزییات بسیاری مانند دوربین‎های مداربسته، حضور پلیس در محل حادثه و نمایش تاریخ و ساعت رخ دادن وقایع را نشان می‌دهد که به همراه موسیقی مرموز بازی حس واقعی بودن جریان کارآگاهی بازی را برای بازیکن تداعی می‎کند.

مصرف گرایی

برای دسترسی به نسخه‌ی کامل بازی پرداخت مبلغ 6.99$ لازم است.

حریم خصوصی

صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد. دسترسی به اینترنت برای در اختیار داشتن برخی از نکات کمکی لازم است.

جزئیات برنامه موبایلی
نسخه تست شده روی iOS نامشخص
حداقل نیازمندی iOS 7.0 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Big Fish Games, Inc