Gummy Drop! – Match & Restore

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

حل کردن پازل گوی‌های رنگی در شهر‎های متفاوت

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در ابتدای هر مرحله سازوکار بازی توسط متن‎های کوتاه نمایش داده می‌شود. عواملی چون به دست آوردن مقدار مشخصی امتیاز نیز در برخی مراحل وجود دارد که موجب چالش‎ بر‎انگیز شدن فضای بازی شده ‎است.
  بازی در شهر‎های متفاوتی مانند توکیو، بارسلون، لندن، پاریس و برلین انجام می‎شود که علاوه بر نمایش شمایی کلی از شهر (به عنوان مثال نمایش بندری بودن شهر سیدنی) توضیحاتی در قالب متن‎هایی کوتاه راجع به مکان‎های فرهنگی مهم هر شهر مانند موزه ملی سیدنی یا برج ایفل در پاریس در اختیار کودک قرار داده می‎شود. البته با توجه به انگلیسی بودن متن‎ها همراهی والدین با کودک جهت ترجمه لازم است. در هر مرحله کودک تعداد محدودی حرکت برای به پایان رساندن مرحله دارد که موثر بودن تعداد حرکات، کودکان را به سمت تصمیم‎گیری در لحظه تشویق می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کودکان در این بازی حل پازل در شهرهای متفاوتی مانند سیدنی و پاریس را تجربه می‌کنند. بازی در چهارچوب پازل اشکال رنگی پیش می‎رود که با قرار گرفتن و محور شدن حداقل سه شکل یک رنگ به‌صورت خطی در کنار هم شکل‌های جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند و کودک امتیاز کسب می‎کند که از امتیازات می‌تواند برای ساخت بناهای دیدنی مانند موزه در شهر‎ها استفاده کند. اگرچه کودک در بازی به بازسازی شهرهای متفاوت می‎پردازد اما ساختار بازی همانند بازی‎های شهرسازی نیست و تکیه‌ی آن بر حل پازل‎ها است. همچنین علاوه بر تمرین تمرکز و توانایی تفکر حل مسئله، کودکان می‌توانند امتیازات خود را از طریق فیس‎بوک با دوستان‌شان به اشتراک بگذارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 4.11.0 در تاریخ 98/12/4 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  بازی از گرافیک باکیفیتی برخوردار است و اغلب مکان‎های فرهنگی مهم شهر‎های موجود در بازی، به خوبی تصویرسازی شده‎اند. موسیقی متن بازی موجب مهیج شده فضای آن شده‎ است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  کمک‌کننده‎هایی مانند از بین رفتن تمامی شکل‎های یک رنگ در بازی وجود دارد که برای به دست آوردن آن می‎توان مبالغی از 0.99$ تا 99.99$ را پرداخت کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه‌ای با نام این بازی در فیس بوک وجود دارد که بازکین می‌تواند در آن عضو شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴.۱۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Big Fish Games, Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان