HabitMinder • Habit Tracker

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای کاربردی برای نهادینه کردن عادت‌‌های خوب در کاربر

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه دسته‌بندی مشخصی دارد و اگر کاربری در سطح ابتدایی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشد می‌تواند به راحتی متوجه تمام بخش‌های آن شود. برای انتخاب دسته‌بندی، تنظیم ساعت و روز و دریافت نوتیفیکیشن، تنها زمان کوتاهی لازم است و بعد از آن همه چیز به صورت خودکار انجام می‌شود تا این‌که کاربر بخواهد دسته‌بندی انتخابی‌اش را تغییر دهد.
  برنامه آموزش مستقیمی ندارد اما با ساختار ساده‌اش به کاربر کمک می‌کند تا عادت‌هایی که دوست دارد را در خودش نهادینه کند. در واقع برنامه سعی دارد تا با تکرار و تمرین، الگوی ذهنی را در کاربر ایجاد کند که آن بعد از مدتی تبدیل به عادت شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی کاربردی در اندروید HabitMinder: Good Habit Tracker & Motivator نام دارد و هدفش کمک به کاربر برای نهادینه‌ کردن عادت‌های خوب است. برنامه دسته‌بندی‌های متفاوت بدن، ذهن، عادت‌های سالم، قدردانی و تعهد دارد که در هر کدام از آن‌ها هم موارد متفاوت دیگری وجود دارند؛ به طور مثال در بدن، راه رفتن، ورزش کردن، کشش و دویدن در بخش ذهن، تنفس، مدیتیشن، آرامش و تمرکز در دسته‌بندی عادت‌های سالم، نوشیدن آب، خوردن میوه و سبزیجات و خواب کافی در بخش قدردانی، عشق، خنده، نوشته و هدیه و در بخش نهایی که تعهد است مواردی مثل نواختن ساز، طراحی، دعا کردن و پس‌انداز قرار دارند. حتی کاربر می‌تواند دسته‌بندی شخصی خود را در برنامه ایجاد کند و آن عادتی که دوست دارد را در آن اضافه کند. کاربر می‌تواند زمانی را در طول روز تعیین کند سپس برنامه درست در همان زمان اعلانی (notification) برای کاربر ارسال می‌کند تا او به انجام آن چیزی که انتخاب کرده است مشغول شود. رویکرد برنامه این است که هر روز به کاربر یادآوری کند که باید کاری که انتخاب کرده است را انجام دهد و بعد از انجام مداوم آن و ایجاد نظم ذهنی دیگر آن کار تبدیل به عادت شود. کاربر می‌تواند در نموداری میزان پیشرفت خود در برنامه را ببیند و در صورتی که در دستگاه هوشمندش بخش سلامت هم داشته باشد اطلاعات را به آن بخش هم لینک کند. بخش‌های زیادی از برنامه بدون دسترسی به اینترنت هم اجرا می‌شوند و همچنین در آن مینی برنامه‌های دیگر هم وجود دارند که البته تنها با خرید نسخه‌ی ویژه‌ی برنامه فعال می‌شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب‌سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ‌2.6.4iOS در تاریخ 1400/11/11 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  برنامه به خوبی دسته‌بندی شده است و هر کدام از آن‌ها هم با آیکون‌های متفاوتی مشخص شده تا فضای طراحی برنامه از ساده بودن بیش از اندازه فاصله بگیرد. فونت نوشته‌ها هم اندازه‌ی مناسبی دارد و امکاناتی هم در بخش تنظیمات و هم در بخش اصلی برنامه وجود دارند که می‌تواند باعث شوند تا ظاهر برنامه شخصی‌سازی شود؛ به طور مثال می‌توان پس‌زمینه را تیره کرد یا برای هر عادت رنگ متفاوتی استقاده کرد. ‌

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن نسخه‌ی ویژه‌ی برنامه باید به طور سالانه مبلغ 19.99$ پرداخت کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بخشی از امکانات برنامه نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. نام برنامه‌های دیگر و لینک شبکه‌های اجتماعی این برنامه در صفحه‌ی اصلی وجود دارند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۷.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۲.۶.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Funn Media, LLC
  سال انتشار ۲۰۱۹
  پلتفرم Android، iPod Touch، iPad، iPhone
  طبقه بندی کاربردی
  ارز رایگان