Happy Clinic

thumbnail
۸ سال به بالا
۶ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مدیریت کردن کلینیک پزشکی در نقش یک پرستار

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ترسیم یک محیط بیمارستانی به شکل دقیق و با جزئیات زیاد باعث می‌شود تا بازیکن با قدرت تخیل خود را در جایگاه یک پرستار و در یک محیط کلینیک تصور کند.
  در ابتدای بازی پزشک ارشد به بازیکن توضیحات نوشتاری همراه با علائم راهنما ارائه می‌کند. بازیکن باید با کلیک کردن روی تصاویر کار‌های خواسته شده را به سرعت زیادی انجام دهد و به بیماران رسیدگی ‌کند. انجام این کارها ساده است و به سرعت فرا گرفته می‌شود اما برای کودکان کم سن‌تر حضور والدین در مراحل ابتدایی برای ارائه توضیحات لازم خواهد بود.
  بازی جنبه‌ی مدیریت منابع دارد بازیکن با توجه به موفقیت‌هایی که در طی مراحل کسب می‌کند مقداری امتیاز محدود خواهد داشت که باید به نحوی آن‌ها را خرج کند که بیشترین بازدهی را در کلینیک داشته باشد و رضایت حداکثری را از مشتریان خود جلب کند. نحوه‌ی خرج کردن این منابع تا حدی استراتژیک نیز هست چرا که بازیکن تصمیم می‌گیرد توانایی‌های پزشکان را افزایش دهد یا سرعت تولید دارو را بالا ببرد و یا به تخت‌ها و امکانات بافزاید. این بازی در سرعت عمل بازیکن نیز تاثیر گذار خواهد بود.
  به دلیل سرعت بالای بازی و اعمال محدودیت زمانی امکان القای استرس به بازیکن خصوصاً بازیکنان کم سن‌تر وجود دارد. بیماران گاهی با چهره‌های بسیار ناراحت و کلافه به کلینیک مراجعه می‌کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شبیه‌سازی یک کلینیک پزشکی است که بازیکن در نقش یک پرستار آن را پیش می‌برد. در این بازی که سبک مدیریت مشاغل دارد همه چیز مانند یک کلینیک پزشکی طراحی شده است. نقش اصلی یعنی پرستار، خانمی مسئولیت‌پذیر است. او با مشورت با پزشک ارشد بیمارستان که یک مرد سالخورده است سعی می‌کند تا بیشترین رضایت مشتری را داشته باشد، درآمد بیشتری کسب کند، وسایل و امکانات پزشکی کلینیک را ارتقا دهد و پزشکان بیشتری را استخدام کند. بازی در هر مرحله با اعمال محدودیت زمانی شروع می‌شود. پرستار در اتاق معاینه‌ی اورژانس ایستاده که در آن چند تخت معاینه، دستگاه MRI کامپیوتر برای نوشتن گزارش بیمار، کانتر پرستاری با وسایلی مانند باند و قرص و دستگاه‌های آب‌سردکن و بخیه و… وجود دارد. با شروع مرحله، بیماران با سرعت وارد اتاق شده و صف می‌کشند. بازیکن به نوبت هر یک را روی تخت معاینه قرار داده و بر حسب علامتی که برای بیماری آن‌ها روی تصویر کشیده می‌شود دکتر متخصص مربوطه مثل ارتوپد، چشم یا قلب را صدا می‌کند. دکتر بالای سر مریض حاضر شده و درخواست‌هایی مثل گرفتن عکس یا آوردن دارو از پرستار دارد. او باید با سرعت بسیار زیادی درخواست‌های پزشکان را برآورده کند تا مریض‌ها ترخیص شده و تخت برای سایر بیماران خالی شود. اگر زمان معاینه طولانی شود، مریض‌های دیگر ابتدا چهره‌ی ناراحت و سپس عصبانی پیدا کرده و در نهایت محل را ترک می‌کنند که موجب باخت مرحله می‌شود. بازیکن با کسب سکه از مراحل تجهیزات پیشرفته به اتاق می‌افزاید، خطوط تولید دارو ایجاد می‌کند، پزشکان را ارتقا می‌دهد و فضای کلینیک را تزئین می‌کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.0.2 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۵/۱۲ نوشته شده است.

  کیفیت

  کیفیت تصاویر بالا بوده و وضوح بسیار خوب به همراه توجه به جزئیات در آن دیده می‌شود. بخش‌های مختلف کلینیک به مرور ارتقا می‌یابد که مشاهده‌ی این تصویر از زاویه‌ی بالا تداعی کننده‌ی بیمارستانی حقیقی با انواع پزشکان و مراجعین مختلف است. تصویرسازی بیماران و پزشکان دقیق و واضح است و هرکدام چهره‌ی زیبا و دلنشینی دارند. به مرور و پس از پیشرفت در بازی، محیط‌های جدیدی برای ویزیت بیماران فعال می‌شود که امکانات و دکوراسیون متفاوتی دارند. موسیقی متن آرام و زیبایی در بخش‌های فهرست و بازی استفاده شده و حرکت افراد نیز سریع و بدون ایراد انجام می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  به منظور ارتقا بخشیدن به بخش‌های مختلف کلینیک و همچنین استفاده از امکانات بیشتر، بازیکن نیاز به سکه دارد که می‌تواند هم از طریق مشاهده‌‌ی تبلیغ و هم از طریق انجام خرید درون برنامه‌ای به آن دست یابد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای اجرای این بازی باید اینترنت به دستگاه متصل باشد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۰.۲
  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Nordcurren
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  مهارت عکس‌العمل سریع، هماهنگی چشم‌ها و دست
  ارز رایگان