Happy Wheels

thumbnail
۱۸ سال به بالا

هدایت وسایل نقلیه‎ی غیر متعارف و عبور از موانع در فضایی بسیار خشن

سال: 2015
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  حرکت به جلو و عقب، پرش، ترمز و… برای هر وسیله تفاوت اندکی دارد اما درک آن‎ها دشوار نخواهد بود به خصوص که بازی با فلش‎هایی بازیکن را راهنمایی می‎کند. دشواری بازی در برخورد نکردن با موانع است که در مراحل ابتدایی به هیچ عنوان کار ساده‎ای نیست.
  انواع موانع و مسیر‎ها در بازی وجود دارد که بر اساس قوانین فیزیک ساخته شده‎اند. با رفتن به سراشیبی‎ها وسیله‎ی نقلیه شتاب می‎گیرد و سرعتش تند می‎شود یا برای عبور از برخی موانع بازیکن باید به سرعت اولیه‎ای متناسب با ارتفاع مانع رسیده باشد. جلوگیری از برخورد با موانع مهارت تفکر حل مسئله و سرعت عکس‎العمل بازیکن را به چالش می‎کشد.
  شخصیت‎ توسط ابزاری مانند شمشیرها، دیوار‎های پوشیده از چاقو و سقوط اجسام سنگین تکه‎تکه می‎شود گاهی حتی بیرون آمدن اعضا و جوارح داخلی بدن او نیز نمایش داده می‎شود. اگر آسیب در حد از بین رفتن شخصیت نباشد او باید با نقص عضو و در حال خون‎ریزی بازی را ادامه دهد. شخصیت‎های متنوعی مانند شخصی با کودک یا پیرمردی سوار بر ویلچیر در بازی وجود دارند که نمایش جراحت آن‎ها حس ناخوشایندی را منتقل می‎کند به خصوص که جراحت کودک همانند افراد بزرگسال با جزئیات نمایش داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازیکن در این بازی وسایل نقلیه‎ی متفاوتی را هدایت می‎کند و با عبور از موانع کشنده به پایان هر مرحله می‎رسد. بازی مملو از صحنه‎های خشن، خون و جراحت است که انجام آن را برای بازیکنان حساس یا کم‎سن نامناسب کرده است. شخصیت‎های متنوعی مانند مرد تاجر و پدر بی مسئولیت در بازی دیده می‎شوند که هر یک ویژگی و وسیله‌ی نقلیه‎ی متفاوتی دارند. با انتخاب شخصیت مورد‎نظر بازی آغاز می‎شود. بازیکن با هدایت وسایل نقلیه‎ای مانند اسکوتر برقی یا دوچرخه همراه با صندلی مخصوص کودک مسیر هر مرحله را طی می‎کند اما انواع موانع و تله‎ها‎ی کشنده مانند سقوط ماشین‎های سنگین، دیوارهای پوشیده از چاقو، آسانسور‎ها و صفحه‎های متحرک نیز در مسیر وجود دارند. برخورد به موانع صحنه‎های خشن و تا حدی مشمئز‎کننده را رقم خواهند زد. در هر یک از صحنه‎ها جدا شدن اعضای بدن شخصیت و پخش شدن خون به وضوح مشخص است. تبلیغات بسیاری در جریان بازی وجود دارند که با خرید درون برنامه‎ای قابل حذف شدن هستند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.1.8 iOS در تاریخ 99/08/27 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی چشمگیری ندارد اما نقطه‎ی قوت آن در نوع مسیر و موانع است. با انتخاب هر شخصیت داستان و مسیر بازی متفاوت می‎شود. چهره‎پردازی شخصیت‎ها مشابه به انسان‎های واقعی است. آن‎ها تلاش می‎کنند با وسایل نقلیه‎ای مانند ویلچیر ارتقایافته با نیترو از موانع بسیار متنوع بازی عبور کنند. بازی موسیقی متن ندارد و صداگذاری کمی نیز در آن وجود دارد اما آن نیز به دقت و متناسب با صحنه‎‎های بازی انجام شده است. به طور مثال صدای سرعت گرفت وسیله‎ی نقلیه و پرتاب چاقو به خوبی در بازی شنیده می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای حذف تبلیغات پرداخت مبلغ 2.79$ نیاز است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۱.۸
  واحد پول رایگان
  ناشر Jim Bonacci
  سال انتشار ۲۰۱۵
  ارز رایگان