Harry Potter: Hogwarts Mystery

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

زندگی و تحصیل به سبک داستان‎های هری پاتر در مدرسه جادویی هاگوارتز

سال: 2018
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  نوجوانان در دنیای جادویی قدم می‎گذارند که در آن همه فعالیت‎ها با وِرد و جادو قابل‌حل است. این دنیا امکان پرواز، روشن کردن چراغ با چوب جادویی و حتی مکالمه با موجودات غیرانسانی را فراهم می‎کند.
  درک مفاهیم بازی به میزان سواد انگلیسی متکی است، زیرا که حجم بالایی از مکالمات پیش و در حین هر مراحل صورت می‎گیرد به‌خصوص که برخی از مکالمات نیازمند پاسخ از جانب بازیکن است. حرکت در صورت بازی و کنترل‎ها کاملاً ابتدایی‎اند و نیازی به هیچ مهارتی برای انجام بازی وجود ندارد.
  تمام جزئیات بازی اعم از مکان‎ها، شخصیت‎ها و حتی جملات جادویی داخل بازی بر اساس داستان‎های هری پاتر طراحی‌شده است.
  دنیای این بازی با قلدری، زخمی شدن، انفجار، تهدید و در برخی موارد دوئل حس هیجان را به مخاطب منتقل می‎کند. شخصیت‎های بازی دائماً در تلاش برای آزار یکدیگر اقداماتی را برنامه‎ریزی می‎کنند. تصاویر و فضاسازی‎های بازی تاریک، کدر و حالت رازآلودی دارد که ممکن است برای نوجوانان حساس آزاردهنده باشد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی برای علاقه‎مندان به داستان‎های هری پاتر و دنیاهای جادوی طراحی‌شده است. دنیای جادویی این بازی با اقتباس از کتاب‎ها و فیلم‎های هری پاتر ساخته‌شده است و تمامی جزئیات از خط‎های داستانی تا مکان‎ها، شخصیت‎های بازی و حتی موسیقی متن از فیلم و کتاب‎های هری پاتر برداشته‌شده است. نوجوانان با طراحی شخصیت موردنظر خود و انتخاب گروه او در مدرسه سال تحصیلی خود را در هاگوارتز آغاز می‎کنند. بیشتر محتوای بازی در مکالمات بین شخصیت‎ها قرار دارد و نداشتن تسلط به زبان انگلیسی مانع از استفاده کامل از بازی می‎شود، زیرا که تعاملات بازیکن تنها برای ضربه زدن بر روی صفحه، انتخاب گزینه و درنهایت کشیدن شکل وِرد جادویی است. عدم آگاهی به زبان انگلیسی مانعی در اجرای بازی نیست، اما از هیجانات و آگاهی از علت رویدادهای بازی می‎کاهد. تأکید و فشار بازی بر خرید درون برنامه جهت پر کردن حجم انرژی از موارد آزاردهنده و کاهش سرعت پیشرفت در بازی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.7.4 iOS در تاریخ 97/04/26 بعد از اتمام 5 کلاس درسی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‏‎های بازی، موسیقی متن، ساختار مکانی مدرسه و تمام جزئیات بازی بر اساس فیلم‎های این مجموعه طراحی‌شده است و جملات جادویی، روابط بین گروه‎های مدرسه و جزئیات داستانی بازی برگرفته‌شده از کتاب این مجموعه است. در اصلی این بازی دنیای غیرقابل مشاهده کتاب‎های هری پاتر را با جزئیات فیلم‎های ترکیب کرده تا امکان تجربه‎ی زندگی در مدرسه جادویی را برای علاقه‎مندان هری پاتر فراهم کند. گرافیک سه بعدی و با کیفیت بازی بیشتر با رنگ‎های تیره و کدر ساخته‌شده است. حالت چهره شخصیت‎های بازی در حین مکالمه نامفهوم بوده و هیچ صدایی شنیده نمی‎شود و مکالمات فقط به شکل نوشتاری ارائه می‎شوند. در زمان اجرای وِردهای جادویی شفافیت و دقت تصویر کاهش می‎یابد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  مهم‎ترین فایده‎ی جواهرات در افزایش انرژی بوده که با خرید درون برنامه متعدد 1.49 تا 149.99 دلار قابل‌افزایش است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۷.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Jam City Inc
  سال انتشار ۲۰۱۸
  اقتباس مجموعه کتاب‎های هری پاتر
  ارز رایگان