Harry Potter: Wizards Unite

بررس متن: پرستو رحیمی

12+ 9 تا 12 با همراهی والدین

ایمن کردن دنیا و شکست جادوهای سیاه در نقش قهرمانان داستان هری پاتر

ناشر: Niantic , Inc سال انتشار: 2019

Harry Potter: Wizards Unite

12+
9 تا 12 با همراهی والدین

ایمن کردن دنیا و شکست جادوهای سیاه در نقش قهرمانان داستان هری پاتر

ناشر: Niantic , Inc

سال انتشار: 2019

بررس متن: پرستو رحیمی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
اگرچه بازی با هدف توسعه‎ی تفکر استراتژیک ساخته نشده است اما ساختن گروهی متعادل از جادوگران و ساحران که توانایی و مهارت‌های منحصربه‌فرد و متفاوتی دارند باعث ارتقای تفکر استراتژیک در بازیکن می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
صحنه‌هایی از درگیری و نبرد بین شخصیت بازی و جادوگران وجود دارد، اما تصاویری از خون و یا جراحت در آن وجود ندارد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی با قرار دادن متن‌های راهنمایی، سازوکار بازی را به بازیکن آموزش می‌دهد. توجه دقیق بازیکن به این متن‌ها لازم است زیرا برخی از نکته‌های ذکرشده در این متن‌ها نقش کلیدی داشته و موجب بهتر شدن جریان کار با بازی می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

در این بازی بازیکن وارد دنیای سحرآمیز داستان هری پاتر می‌شود. در نقشه‌ی بازی علامت‌هایی ظاهر می‎شوند که با انتخابشان دوربین گوشی هوشمند فعال می‌شود و با حرکت دادن گوشی هوشمند و استفاده از GPS به کشف جهان اطراف می‎پردازد. در این بین بازیکن با دشمنان دارای قدرت‌های مختلف روبرو می‌شود و با کمک طلسم‌ها و کشیدن انگشت بر روی الگوهای روی صفحه به مبارزه می‌پردازد. کودکان و نوجوانان در این بازی شخصیت‎های گرفتار در طلسم را نجات می‎دهند و به جهان جادویی منتقل می‎کنند تا درنهایت دنیا را از جادوگران نجات دهد. این بازی برای مخاطبین داستان‌های هری پاتر به‌طور حتم جذابیت بالایی دارد اما در جریان بازی بازیکن در دنیای واقعی با گوشی هوشمند خود حرکت می‌کند، بنابراین باید به محیط اطراف خودآگاهی داشته باشد و از بازی در محیط‌های پرخطر بپرهیزد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.1.0 iOS در تاریخ 98/05/10 نوشته‎شده است.

کیفیت

تصویرسازی شخصیت‌های بازی به‌صورت سه‌ بعدی است و ترکیب آن با صداگذاری مهیج متن، جلوه‌ای واقعی به بازی بخشیده است. این بازی بر پایه‌ی فناوری واقعیت افزوده ساخته‌شده است و بازیکن می‌تواند با زاویه دید ۳۶۰ درجه دنیای بازی را در اطراف خود مشاهده کند.

مصرف گرایی

بازیکن می‌تواند با پیروزی در برابر دشمنان به مقادیری طلا و انرژی دست یابد که از آن برای تهیه افزایش‌دهنده‌های انرژی، افسون‌های جادویی و دیگر آیتم‌ها استفاده کند و دارای قدرت‌های جادویی قوی‌تری شود. همچنین با پرداخت حداکثر 27.99$ می‎توان همه موارد ذکر شده را خریداری کرد.

حریم خصوصی

دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است. بازیکن با حساب کاربری گوگل و فیس‌بوک خود وارد بازی می‌شود و می‌تواند با دیگر بازیکنان از سراسر جهان تشکیل گروه دهد. دسترسی به موقعیت جغرافیایی و دوربین به اجازه‎ی بازیکن نیاز دارد و بدون دسترسی به آنها بازی قابل‌اجرا نیست.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 75
حداقل نیازمندی اندروید 5.0 یا بالاتر
نسخه تست شده روی iOS 2.1.0
واحد پول رایگان
ناشر Niantic , Inc
سال انتشار 2019
اقتباس مجموعه کتاب‎های هری پاتر نوشته‎ی J. K. Rowling