Harry Potter: Wizards Unite

thumbnail
۱۲ سال به بالا
۹ تا ۱۲ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ایمن کردن دنیا و شکست جادوهای سیاه در نقش قهرمانان داستان هری پاتر

سال: 2019
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی با قرار دادن متن‌های راهنمایی، سازوکار بازی را به بازیکن آموزش می‌دهد. توجه دقیق بازیکن به این متن‌ها لازم است زیرا برخی از نکته‌های ذکرشده در این متن‌ها نقش کلیدی داشته و موجب بهتر شدن جریان کار با بازی می‌شود.
  اگرچه بازی با هدف توسعه‎ی تفکر استراتژیک ساخته نشده است اما ساختن گروهی متعادل از جادوگران و ساحران که توانایی و مهارت‌های منحصربه‌فرد و متفاوتی دارند باعث ارتقای تفکر استراتژیک در بازیکن می‎شود.
  صحنه‌هایی از درگیری و نبرد بین شخصیت بازی و جادوگران وجود دارد، اما تصاویری از خون و یا جراحت در آن وجود ندارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی بازیکن وارد دنیای سحرآمیز داستان هری پاتر می‌شود. در نقشه‌ی بازی علامت‌هایی ظاهر می‎شوند که با انتخابشان دوربین گوشی هوشمند فعال می‌شود و با حرکت دادن گوشی هوشمند و استفاده از GPS به کشف جهان اطراف می‎پردازد. در این بین بازیکن با دشمنان دارای قدرت‌های مختلف روبرو می‌شود و با کمک طلسم‌ها و کشیدن انگشت بر روی الگوهای روی صفحه به مبارزه می‌پردازد. کودکان و نوجوانان در این بازی شخصیت‎های گرفتار در طلسم را نجات می‎دهند و به جهان جادویی منتقل می‎کنند تا درنهایت دنیا را از جادوگران نجات دهد. این بازی برای مخاطبین داستان‌های هری پاتر به‌طور حتم جذابیت بالایی دارد اما در جریان بازی بازیکن در دنیای واقعی با گوشی هوشمند خود حرکت می‌کند، بنابراین باید به محیط اطراف خودآگاهی داشته باشد و از بازی در محیط‌های پرخطر بپرهیزد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 2.1.0 iOS در تاریخ 98/05/10 نوشته‎شده است.

  کیفیت

  تصویرسازی شخصیت‌های بازی به‌صورت سه‌ بعدی است و ترکیب آن با صداگذاری مهیج متن، جلوه‌ای واقعی به بازی بخشیده است. این بازی بر پایه‌ی فناوری واقعیت افزوده ساخته‌شده است و بازیکن می‌تواند با زاویه دید ۳۶۰ درجه دنیای بازی را در اطراف خود مشاهده کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن می‌تواند با پیروزی در برابر دشمنان به مقادیری طلا و انرژی دست یابد که از آن برای تهیه افزایش‌دهنده‌های انرژی، افسون‌های جادویی و دیگر آیتم‌ها استفاده کند و دارای قدرت‌های جادویی قوی‌تری شود. همچنین با پرداخت حداکثر 27.99$ می‎توان همه موارد ذکر شده را خریداری کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای این بازی لازم است. بازیکن با حساب کاربری گوگل و فیس‌بوک خود وارد بازی می‌شود و می‌تواند با دیگر بازیکنان از سراسر جهان تشکیل گروه دهد. دسترسی به موقعیت جغرافیایی و دوربین به اجازه‎ی بازیکن نیاز دارد و بدون دسترسی به آنها بازی قابل‌اجرا نیست.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۲.۱.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Niantic , Inc
  سال انتشار ۲۰۱۹
  اقتباس مجموعه کتاب‎های هری پاتر نوشته‎ی J. K. Rowling
  ارز رایگان