Hay Day

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مدیریت منابع برای گسترش یک مزرعه

سال: 2016
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فضای گفت‎و‎گو میان کاربران از مرحله‎ی بیست‎ونه فعال می‎شود. بیشتر مکالمات کاربران تنها به مبادله‎ی کالا محدود می‎شود و نظارتی هم از طرف بازی در مورد تبادل لغات زشت وجود دارد اما کاربران به راحتی می‎توانند آدرس ایمیل یا حساب کاربری شبکه‎های اجتماعی خود را در اختیار یکدیگر بگذارند و مکالمه را در فضای خصوصی ادامه بدهند. امکان غیر فعال کردن فضای گفت‎و‎گو توسط والدین در بخش تنظیمات وجود دارد اما بازیکنان هیچ مشکلی برای فعال کردن دوباره‎ی آن نخواهند داشت.
  در ابتدا توضیح کوتاه و مفیدی در مورد چگونگی انجام بازی وجود دارد. بازیکن باید با ضربه زدن و کشیدن انگشت خود روی صفحه‎ی بازی هر یک از مأموریت‎ها را انجام دهد اما با کشیدن انگشت صفحه حرکت می‎کند و کار با برنامه را تا حدی دشوار کرده است. تبلیغاتی در بازی وجود دارد.
  هدف اصلی بازی آشنا کردن بازیکنان با مفهوم مدیریت منابع و سرمایه برای رسیدن به هدف است. بازیکن با مواد اولیه و حیوانات بسیار کمی شروع به کار در مزرعه می‎کند و به مرور آن را گسترش می‎دهد. منابع مالی بازیکن نیز اندک است و او می‎آموزد برای رسیدن به سود بیشتر باید بیشتر تلاش کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی شبیه‎سازی بازیکن مزرعه‎داری می‎کند. او بازی را در یک مزرعه‎ی کوچک و با مقادیر محدودی سکه و الماس شروع می‎کند اما با کاشتن دانه‎های متفاوت مثل گندم و ذرت، نگهداری از حیوانات متنوع مانند مرغ و گاو، تهیه‎ و فروش محصولاتی مثل پنیر و نان سود کسب می‎کند. سکه و الماس‌های به‎دست‎آمده به بازیکن کمک می‎کند تا حیوانات، دانه‎ها و زمین‎های بیشتری بخرد و کسب‎و‎کار خود را گسترش بدهد. بازیکن باید با در پیش گرفتن استراتژی مناسب منابع مالی خود را مدیریت کند اما روند کند پیشرفت در بازی بازیکن را به سمت خرید درون‎برنامه تشویق می‎کند. بازی به صورت آنلاین انجام می‎شود و مزرعه‎های کاربران دیگر بازی نیز قابل مشاهده هستند. بازیکن می‎تواند با آن‎ها مبادله کند و ابزار و کالاهای متفاوتی مانند اره به دست آورد. فضای گفت‎و‎گو میان کاربران وجود دارد که نظارت نسبی از طرف بازی روی آن وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.47.96 iOS در تاریخ 99/07/11 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی فانتزی و رنگارنگی دارد. شخصیت‎ها، ابزار و ساختمان‎های متنوعی در بازی وجود دارند که تمامی آن‎ها مرتبط با فضای مزرعه هستند. بیشتر شخصیت‎ها لباس کار پوشیده‎اند و سیلوهای نگهداری غلات، دستگاه آسیاب گندم، تراکتور و ابزارهایی مثل داس هم در بازی طراحی شده است. بازی دارای جزئیات دیگر مثل تخم گذاشتن مرغ‎ها و غذا دادن به گاوها نیز هست.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای به دست آوردن سکه و الماس بیشتر پرداخت حداقل مبلغ 0.99$ نیاز است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  دسترسی به اینترنت برای انجام بازی لازم است. بازیکن می‎تواند از طریق فیس‎بوک دوستان خود را به بازی دعوت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۴۷.۹۶
  واحد پول رایگان
  ناشر Supercell Oy
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان