Heads Off

بررس متن: پریا کنکاشور

14+

کنترل و هدایت سر قطع‌شده و هدایت آن برای عبور از موانع

ناشر: Ponos Corporation سال انتشار: 2017

Heads Off

14+

کنترل و هدایت سر قطع‌شده و هدایت آن برای عبور از موانع

ناشر: Ponos Corporation

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
محیط بازی فضایی وحشت‌آور را به تصویر کشیده است که در آن یکسر بریده‌شده در تاریکی ‌شب با فریادهای مهیب در حال گذر از موانع است. هنگام لمس صفحه و با هر بار حرکت سر، صدای فریاد همراه با ناله‌ای شنیده می‌شود و پس از شکست در هر مرحله نیز تصویری از مرگ سر همراه عکسی با روبان مشکی نمایش داده می‌شود. با افزایش رکورد، بازیکن می‌تواند سرهای مختلفی را به دست آورد و آنها را به‌صورت مجموعه روی یک درخت جمع‌آوری کند.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
چالش این بازی به توانایی کنترل سر برمی‌گردد و بازیکن با آزمون‌وخطا به‌مرور متوجه چگونگی کنترل آن می‌شود و می‌تواند به رکوردهای بیشتری دست پیدا کند برای انجام بازی فقط باید بر روی صفحه ضربه زد و با میزان نگه‌داشتن انگشت روی صفحه شتاب و شدت دوران سر تعیین می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

هدف از این بازی کنترل سر قطع‌شده‌ی انسان است که با عبور از مراحل به‌نوعی رشد می‎کند. بازی با افتادن سر روی زمین آغاز می‌شود و بازیکن با ضربه زدن بر روی صفحه سر را به حرکت درمی‌آورد. فضای بازی مسیر مستقیم در شب است که هر از چند گاهی دره‌ای در صفحه ایجاد می‎شود. هر بار که بازیکن انگشت خود را روی صفحه نگه می‎دارد، سر شروع به فریاد زدن می‌کند و از جایگاه دهان به‌صورت دورانی حرکت می‌کند. هرچقدر زمان نگه‌داشتن انگشت روی صفحه طولانی‌تر باشد، صدای فریاد مهیب‌تر و شعاع گردش سر نیز بزرگ‌تر می‌شود. بین هر یک از دره‌ها پرچم سفیدی قرار دارد که روی آن عددی نوشته‌شده که این اعداد نماد سن فعلی سر است. بازیکن با کنترل کردن سر باید مانع از افتادن آن داخل دره‌ها شود و سن آن را تا جای ممکن افزایش دهد. در سمت راست صفحه هم‌زمان با حرکت سر زندگی‎نامه‎ای به‌صورت جملات کوتاهی به نمایش درمی‌آید‌. در ابتدا نام، ملیت و سپس توضیحاتی در مورد خانواده نمایش داده می‎شود و با پیشروی، کارهای مهمی سر متحرک در هر سن به‌طور اختصاری در صفحه بازی نوشته می‌شود. این بازی نقطه پایانی ندارد و به‌صورت رکوردشکنی انجام می‌شود با هر بار شکست و تمام شدن مرحله تصویری از سر در لحظه مرگش به همراه روبان مشکی نمایش داده می‌شود که سن مرگ او در بالای آن درج‌شده است. بازیکن با افزایش رکورد خود می‌تواند از سرهای متفاوتی استفاده کند و کلکسیون سرهای خود را تکمیل کند. بازیکن همچنین می‌تواند رکوردهای جدیدش را در صفحات اجتماعی خود به اشتراک بگذارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 2.1.2 Android در تاریخ 98/02/17 نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر استفاده‌شده در این بازی کیفیت گرافیکی متوسط دارند و شکل مربوط به سرها با وجود تنوع بالا ظاهر جذابی ندارند. صداهای استفاده‌شده در بازی کیفیت بالایی دارند و هر یک از سرها همین‌طور که دارای ظاهر متفاوتی‎اند، صدای فریاد متفاوتی نیز دارند. به‌طورکلی ثابت بودن مسیر بازی و یکنواخت بودن مراحل و استفاده نکردت از رنگ می‌تواند باعث کسل‌کننده شدن بازی شود.

مصرف گرایی

در صورت اتصال دستگاه به اینترنت بازیکنان می‌توانند با هر بار شکست در مرحله با مشاهده ویدیوی نسبتاً طولانی از همان مکان به بازی خود ادامه دهد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 36
نسخه تست شده روی اندروید 2.1.2
حداقل نیازمندی اندروید 4.1
واحد پول رایگان
ناشر Ponos Corporation
سال انتشار 2017