Heads up

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازی پانتومیم و حدس زدن کلمات به زبان انگلیسی و به‌صورت گروهی

  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در برخی از بخش‎های بازی لغات نامتناسب، کلمات مربوط انواع نوشیدنی الکلی، سیگار، مواد مخدر و تعاملات بین بزرگسالان قرار دارد؛ البته بیشتر این موارد در بخش‎های پولی قرار دارند.
  در ابتدا نحوه‎ی بازی در قالب ویدیو کوتاهی نمایش داده می‎شود، پاسخ درست با چرخش صفحه‎ی نمایش به سمت پایین و پاسخ اشتباه با چرخش صفحه به سمت بالا اجرا می‎شود. مابقی جریان بازی به انتقال صحیح مفهوم موردنظر و حدس زدن بازیکنان بستگی دارد.
  لغات داخل بازی همه به زبان انگلیسی ارائه‌شده‌اند و بازیکن در انتهای هر بار بازی می‎تواند تمام لغات مطرح‌شده را مشاهده کند و امکان جست‎وجوی مفاهیم کلمات ناآشنا را به دست آورد. برای کودکان می‎توان از بخش حیوانات استفاده کرد تا با صدا و نوع تغذیه هر حیوان آشنا شوند. علاوه بر ساختار بازی ‎گونه‎، بازه لغات بسیار بالایی در این بازی در اختیار بازیکن قرار داده می‎شود. همچنین این بازی راهی برای استفاده از روش‎های خلاقانه برای انتقال مطلب است.
  در بخش لهجه، بازیکنان می‎توانند گویش و لهجه‎ی ملیت‎های مختلف را تمرین کنند و به‌مرور آشنا شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی، نوعی پانتومیم با موضوعات از پیش تعیین‌شده است و هفت بخش‎بندی به‌صورت رایگان در اختیار کاربران قرارگرفته است. موضوعات بازی در مورد افراد مشهور، حیوانات، نام موسیقی، لهجه و موارد دیگر است. با گذر زمان کارت‎های جدید در بازی ارائه می‎شوند، اما بیشتر آنها با پرداخت هزینه به‌صورت خرید درون برنامه قابل باز‎ی‎اند. لغات بازی همه به زبان انگلیسی ارائه‌شده‌اند و برای انجام بازی حداقل به دو نفر نیاز است. یکی از افراد دستگاه را در دست دارد و دیگری لغت نشان داده‌شده بر روی صفحه را اجرا می‎کند تا فرد مقابل آن را حدس بزند. اجرای لغات هدف به‌صورت بیان لغات مرتبط و مشابه، صدا درآوردن و یا اجرای حرکات بی‌صدا و به‌صورت پانتومیم است. مدت‌زمان برای هر فرد محدود است که موجب افزایش هیجان بازی می‎شود. برخی از کارت‎های قسمت پولی شامل لغات نامتناسب با گروه سنی کودکان است، مانند نام نوشیدنی‎های الکلی یا اصطلاحاتی که به تعاملات بین بزرگسالان اشاره دارد. به همین دلیل کودکان کم سن می‎توانند تنها در بخش‎هایی خاص همچون نام حیوانات شرکت کنند (در صورتی که لغات انگلیسی مربوط به حیوانات آگاه باشند). این بازی فرصت خوبی برای بهبود دایره لغات انگلیسی در کنار بازی با دوستان و خانواده نیز به شمار می‎آید. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، می‎توان بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کرد. این بررسی بر مبنای نسخه 3.9.1 iOS بعد از مرور بخش‎های رایگان در تاریخ 96/11/05 نوشته‌شده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  هزینه بازی 0.99 دلار است که هفت بخش به‌صورت رایگان در اختیار قرار می‎گیرد و مابقی کارت‎ها یا به‌صورت محدود ارائه‌شده‌اند و یا با پرداخت هزینه جداگانه در اختیار بازیکن قرار می‎گیرند. برخی از کارت‎ها در قسمت پولی بر روی فیلم، برنامه تلویزیونی و یا سریال به خصوصی متمرکز بوده و لغات مرتبط را مطرح می‎کند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک ارتباط به Facebook در بالای صفحه منو اصلی قرار دارد. در صورت باز کردن دسترسی به میکروفون و دوربین دستگاه، قابلیت به اشتراک‌گذاری جریان بازی امکان‎پذیر می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۹.۱
  واحد پول دلار
  ناشر Warner Bros. Entertainment
  پلتفرم iPad، iPhone، iPod Touch، Android
  ارز دلار