Hidden City: Hidden Object Adventure

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پیدا کردن اشیای گمشده در تصاویری از شهری با احتمال وجود ارواح

سال: 2015

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دنبال کردن داستان معمایی و مرموزی که در شهر اتفاق می‌افتد باعث تقویت تخیل بازیکن می‌شود او فضاها، اشخاص و موقعیت‌ها را تصور می‌کند و مانند خواندن یک داستان با شخصیت‌ها همراه می‌شود.
  خانم‌های بازی لباس‌هایی به تن دارند که قسمت‌های زیادی از بدن آن‌ها را نمایان می‌کند.
  فهرست شلوغی در بازی وجود دارد که استفاده از آن برای افرادی که به زبان انگلیسی تسلط ندارند قدری دشوار است برای خواندن داستان و نام اشیا نیز تسلط بر این زبان لازم است. اما روش انجام بازی واضح است و بازیکن فقط باید اشیای خواسته‌شده را در تصاویر پیدا کند تصاویر هم بزرگ و واضح هستند و پیدا کردن اشیا در آن‌ها راحت است. امکانات مختلفی تحت عنوان راهنما نیز با صرف امتیاز فعال می‌شوند تا بازی را ساده‌تر کنند.
  در بخش بازی پیدا کردن اشیا در تصاویر دقت و تیزبینی بازیکن را افزایش می‌دهد و برای کاربران فارسی زبان نیز این مزیت وجود دارد که با نام انگلیسی اشیائی که باید در تصاویر پیدا شوند آشنا می‌شوند.
  تم کلی بازی یادآور اروپای قدیم است. معماری ساختمان‌ها، کت و شلوار مردان و همچنین لباس‌های پفی و مجلل زنان دورانی در گذشته‌ی اروپا را به یاد می‌آورند.
  فضای کلی بازی ترسناک است اغلب محیط‌ها در شب ترسیم شده‌اند و داستان اصلی حول موضوع ارواح شکل گرفته است. مردم درباره‌ی وجود شهر ارواح صحبت می‌کنند و شهروندان آن به طور ناگهانی مفقود می‌شوند. دور گردن جادوگران مارهای بزرگی پیچیده شده است و موسیقی مرموزی نیز در متن بازی شنیده می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی، داستانی از یک شهر اسرارآمیز را روایت می‌کند. طی این داستان اشخاصی به وجود شهر موازی از ارواح و اجنه مشکوک‌اند آن‌ها به دنبال راهی برای رسیدن به این شهر هستند در این بین چند نفر از اهالی به طور مرموزی گم می‌شوند و سایر شهروندان از جمله کارآگاهان، مردم معمولی، ستاره‌شناسان و جادوگران به دنبال این افراد می‌روند تا شاید شهر موازی را هم پیدا کنند. داستان به صورت زیرنویس و با عکس‌هایی از مردم شهر روایت می‌شود اما بازی اصلی بازی پیدا کردن اشیای گمشده در تصویر است. فضای بازی شبیه مناطق اشرافی غربی قدیمی طراحی شده است تالارها، خانه‌های قصر مانند، خیابان‌ها و پیاده‌روها همگی این موضوع را تداعی می‌کنند. بازیکن بعد از خواندن متن گفتگوی بین شخصیت‌ها به بخش‌های متفاوتی در شهر هدایت می‌شود در آن بخش‌ها نام یا تصویر محوی از اشیا در نوار پایینی تصویر دیده می‌شود و بازیکن باید در زمان محدود تمام این اشیا را در تصویر پیدا کند. بخش‌هایی نیز به صورت مناسبتی یا موقتی در فهرست بازی فعال می‌شود که این بخش‌ها نیز به همان شیوه اجرا می‌شوند اما به عنوان مراحل اضافی هستند و برای ایجاد تنوع و کسب امتیازات اضافه‌تر ساخته شده‌اند. با وجود تفننی بودن بازی اما فضایی که در آن حاکم است حول موضوعات ترسناکی مثل شهر ارواح، مفقود شدن انسان‌ها و موضوعات کارآگاهی شکل گرفته که این جو کلی بازی را ترسناک می‌کند و استفاده از آن برای کودکان کم‌سن توصیه نمی‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.42.4201 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۸ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی تصویرسازی زیبایی دارد فهرست به شکل شهری با خانه‌های اشرافی است و شخصیت‌های آن نیز زنان و مردان با پوشش‌ و چهره‌های مربوط به دوران گذشته‌ی اروپا هستند داستان بازی هم مرموز و جذاب است و خواننده را با خود همراه می‌کند. موسیقی مرموزانه که در متن قرارگرفته با موضوع بازی همخوانی دارد و حس فضای مبهمی را به بازیکن منتقل می‌کند. شخصیت‌ها تحرک ندارند و فقط عکس آن‌ها دیده می‌شود اشیای زیادی برای پیدا شدن در تصاویر وجود ندارد و تصاویر محدودی نیز در شهر وجود دارند که سبب می‌شود تعداد زیادی از مراحل با اشیای گمشده و تصاویر پس‌زمینه یکسان اجرا شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغاتی از سایر بازی‌های شرکت سازنده در ابتدای بازی نمایش داده می‌شود. برای دریافت شانس راهنمایی نیز می‌توان از خرید درون‌ برنامه‌ای و مشاهده‌ی تبلیغ استفاده کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ورود به تالارهای جدید لازم است تا دستگاه هوشمند به اینترنت متصل باشد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر G۵ Entertainment
  سال انتشار ۲۰۱۵