Hide ‘N Seek

بررس متن: پریا کنکاشور

6+

انجام بازی دیجیتال قایم‎باشک

ناشر: Supersonic Studios LTD سال انتشار: 2020

Hide ‘N Seek

6+

انجام بازی دیجیتال قایم‎باشک

ناشر: Supersonic Studios LTD

سال انتشار: 2020

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
بازی مشابهی برای بازی قایم‎باشک در دنیای واقعی است که می‎تواند برای کودکان معنادار باشد.
محتوای آموزشی
کودک باید دنبال شخصیت‎ها بگردد و آن‎ها را پیدا کند که خود تخیل او را تقویت می‎کند و همچنین این بازی باعث می‌شود کودکان از مهارت تفکر تحلیلی خود استفاده کنند زیرا باید بتوانند فضاهای مناسبی را برای پنهان شدن پیدا کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
در شروع بازی هیچ گونه توضیح یا راهنمایی به بازیکن ارائه نمی‎شود و در صورتی که او با نحوه‎ی انجام این بازی آشنایی نداشته باشد کاملاً دچار سردرگمی خواهد شد. با شروع هر مرحله بازیکن نقش خود را انتخاب می کند و با توجه به آن شخصیت‎ها را پیدا می‎کند یا خود پنهان می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی نسخه‎ی دیجیتال بازی آشنا و قدیمی قایم‎باشک است. هر مرحله از بازی طراحی متفاوتی دارد و شخصیت‎هایی با شکل ظاهری فانتزی در آن قرار گرفته‎اند. با هر بار ورود به مراحل بازیکن می‎تواند انتخاب کند که پنهان شود یا چشم بگذارد. در صورتی که گزینه‎ی چشم گذاشتن را انتخاب کند بعد از گذشته پانزده ثانیه دیگر شخصیت‎ها غیب می‎شوند. بازیکن زمان کوتاهی در اختیار دارد تا با گشتن در فضای بازی تمامی آن‎ها را پیدا کند. با انتخاب گزینه‎ی پنهان شدن، او چند ثانیه فرصت دارد تا در گوشه‎ای از صفحه‎ی بازی قرار بگیرد. بازیکن همچنین می‎تواند در فضای بازی حرکت کند و از موارد متفاوت مانند پنهان شدن در آب استفاده کند تا شخصیت چشم‎گذارنده قادر به پیدا کردن او نباشد. مواردی برای کمک به بازیکن و جذابیت بیشتر بازی وجود دارد به طور مثال بخش‎هایی از زمین بازی رنگی یا خیس هستند که با گذر از آن‎ها رد پای شخصیت‎ها روی زمین باقی می‎ماند که کمکی برای سریع‎تر پیدا کردن آن‎ها محسوب می‎شود. با وجود اعمال تغییرات جزئی اما روند کلی بازی به همان شکل بازی قایم‎باشک کلاسیک است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۲.۰ Android در تاریخ ۹۹/۳/۲۱ نوشته شده است.

کیفیت

تبدیل کردن یک بازی فیزیکی به یک بازی دیجیتال برای کودکانی که امکان انجام این بازی را ندارند جذاب خواهد بود. شخصیت‎های بازی انتزاعی طراحی شده‎اند اما با وجود تنوع در طراحی آن‎ها شکل ظاهری نامتعارف و غیر جذابی دارند. از هیچ گونه موسیقی در بازی استفاده نشده است.

مصرف گرایی

بازیکن می تواند برای استفاده از شخصیت‎هایی با طراحی مختلف از مشاهده‎ی تبلیغات ویدیویی استفاده کند. با خرید درون برنامه‎ای می‎توان تبلیغات بازی را حذف کرد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 42
نسخه تست شده روی اندروید 1.2.0
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
حداقل نیازمندی iOS ۱۰.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Supersonic Studios LTD
سال انتشار 2020
دنیای واقعی

والدین می‎توانند بازی را با کودکان خود در دنیای واقعی انجام دهند و باعث بهبود مهارت‎های اجتماعی او شوند.