Hilda Creatures‏

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کمک به هیلدا برای ساخت دنیایی انیمیشنی با رویکردهایی از جنس همدلی و دوستی

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  هیلدا در سرزمین بازی جستجو می‌کند تا با بخش‌های متفاوت آن آشنا بشود. او در ابتدا نمی‌داند که با گذاشتن وسایل چه اتفاقی قرار است بیفتد و ناگهان می‌بیند که موجودات تخیلی کوچکی نزدیک می‌شوند تا از آن‌ها استفاده کنند. پس از فهمیدن این‌که موجوداتی در این سرزمین هستند کنجکاوی‌اش تحریک می‌شود تا ببیند که این دفعه چه موجودی بیرون می‌آید. هیلدا باید با موجودات دوست شود و باعث شود تا آن‌ها به او اعتماد کنند که بتواند بیشتر در بازی جلو برود تعامل بیشتر با موجودات هم می‌تواند باعث شود تا به مرور حس تعلق بین کودک و موجودات بازی شکل بگیرد.
  سازوکار بازی در مبادله‌ی بلوط با مرد چوبی برای خرید وسایل و خوراکی و تعامل با موجودات خلاصه شده است. فهمیدن این روند در ابتدا کمی پیچیده است به خصوص که بازی بر تحریک کنجکاوی و جستجوگری کودک تکیه دارد بنابراین به نوعی طراحی شده است تا کودک خودش سر از بازی در بیاورد. والدین در ابتدا می‌توانند کودک خود را راهنمایی کنند اما استفاده از بازی بعد از گذشتن از مراحل اولیه ساده است و کودکان به تنهایی می‌توانند آن را انجام دهند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی اقتباسی از انیمیشن و کتابی به همین نام است و شخصیت اصلی آن دختر کوچکی به نام هیلدا(Hilda) است. هیلدا در یک سرزمینی قرار می‌گیرد که مکان‌های متفاوتی دارد و به نظر ساکت و بدون سکنه می‌رسد. او باید اسباب‌بازی، خوراکی و وسایل دیگری مانند صندلی را در قسمت‌های متفاوت این سرزمین قرار بدهد و منتظر اتفاقاتی باشد که می‌توانند شگفت‌زده‌اش کنند. ناگهان موجوداتی که بیشترشان تخیلی هستند و ظاهر فانتزی دارند ظاهر می‌شوند تا از وسایلی و خوراکی‌ها استفاده کنند هیلدا هم باید با آن‌ها بازی کند یا نوازششان کند تا میزان اعتماد و دوستی بینشان بیشتر شود. با بیشتر شدن دوستی، بلوط‌هایی نصیب هیلدا می‌شود که می‌تواند با استفاده از آن‌ها وسایل متفاوتی تهیه کند و موجودات بیشتری را وارد سرزمینش کند. بازی با همین روند و با کشف بخش‌های متفاوت سرزمین پیش می‌رود و با پیشروی موجودات زیادی به آن اضافه می‌شوند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی 1.9.3iOS در تاریخ1400/06/15 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  هیلدا شخصیت اصلی مجموعه کتاب‌های مصور کودکانه به همین نام است پس از آن سریالی برگرفته از داستان‌های کتاب وارد بازار شد که با توجه به موفقیت زیادش، برنامه‌ی موبایلی آن هم ساخته شد. هیلدا دختر کوچکی است که وارد سرزمین ناشناخته‌ای می‌شود رنگ‌های استفاده‌شده در طراحی سرزمین تند نیستند و تمام وسایل و خوراکی‌های مشابه نمونه‌ی واقعیشان طراحی شدند. اما موجودات واقعی نیستند و باعث شده‌اند تا کودک حس کند در سرزمینی تخیلی قرار گرفته است. ایده‌ی کلی بازی را می‌توان مشابه بازی pokemom go دانست با این تفاوت که در این بازی تمام جستجوگری‌ها در دنیای بازی اتفاق می‌افتد نه در دنیای واقعی.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای به دست آوردن سریع‌تر بلوط و تهیه‌ی وسایل می‌توان حداقل 0.99$ پرداخت کرد و خرید درون برنامه انجام داد. سریال بازی از نت‌فلیکس پخش شده است که تبلیغ آن شبکه در صفحه‌ی ابتدایی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای فعال شدن بعضی نقشه‌های بازی اتصال به اینترنت لازم است. می‌توان از صحنه‌های بازی عکس گرفت و در آلبوم تصاویر دستگاه هوشمند ذخیره کرد که در این صورت نیاز است تا برنامه به آن دسترسی داشته باشد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۹.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر BIGUMAKU Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۸
  پلتفرم Android، iPhone، iPad، iPod Touch
  طبقه بندی شبیه‌سازی
  ارز رایگان