Homer – Kids Learn to read App for ages 2-8

thumbnail
۷ سال به بالا
۳ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ترویج کتاب‎خوانی برای علاقه‎مند کردن کودکان به مطالعه

سال: 2016
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‎ها و حیوانات برنامه محیط راحت و ایمنی را برای کودکان ایجاد کرده که می‎توانند به سادگی با هر شخصیت ارتباط برقرار کنند. شخصیت‎ها در جایگاه مدرس و معلمین قرار دارند و هر کدام ویژگی‎های شخصیتی و ظاهری مخصوص و متفاوتی دارند که ممکن است برای کودکان تداعی کننده معلم یا فردی در زندگی واقعیشان باشد.
  ساختار برنامه بسیار ساده است و نقشه برنامه منظم و ساختارمند طراحی شده که کار با آن را آسان‎تر کرده است. مراحل و موضوعات هر بخش انتخاب را برای کودکان باز می‎گذارد تا با علاقه خود متن را انتخاب کنند. شرح هر بخش توسط شخصیت آن بخش توضیح داده می‎شود و از قابلیت‎های حرکتی و نور برای نشان دادن اجزا‎، گزینه‎ها یا پاسخ به کودک استفاده شده است. به طبع برای کودکان و خردسالانی که سواد خواندن و نوشتن ندارند همراهی والدین در تمام مراحل نیاز خواهد بود.
  کودکان مفاهیم زیمنه‎ا‎ی مهارت خواندن که شامل صدای حروف، آوا‎ها، شکل حروف و کلمات است را می‎آموزند. در این برنامه بر درک مطلب و تحلیلی پیام اصلی متن تاکید شده است. با خواندن یا شنیدن داستان‎ها، کودکان در مورد حیوانات، فرهنگ ملل، موسیقی و موارد دیگر می‎آموزند. داستان‎ها برخی حالت شعر دارند و محتوای هر یک نیز برای آموزش مفاهیم برای کودکان مناسبند.
  برخی از داستان‎ها در مورد ملل مختلف، فرهنگ‎ کشورها و مواردی از این قبیل باعث گسترش یافتن نگاه کودکان می‎شود تا به دنیای خارج از محله‎ی زندگیشان نگاه کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه شماره یک در آموزش زبان و ترویج مطالعه کردن برای کودکان 2 تا 8 سال است که مدل آموزشی خود را در قالب شعر و داستان قرار داده است. این برنامه بر مبنای پروژه‎ی پژوهشی طراحی شده و در آن آوا، حروف و مفاهیم آموزش داده می‎شود. در بخش آواها کودک از قابلیت ضبط صدا استفاده میکند تا به نوعی مفاهیم را تمرین کند. در ابتدا کودک با کمک والدین خود یک بازی کوتاه انجام می‎دهد تا مهارت او در مطالعه و اطلاعاتش ارزیابی شود. سپس والدین اطلاعات فرزند خود را در سیستم برنامه وارد می‎کنند. با شروع برنامه کودک می‎تواند بر حسب علاقه از هر یک از بخش‎ها بر اساس موضوع مورد نظر خود استفاده کند. کودکان با استفاده از نقشه‎ی برنامه، بخش مورد علاقه خود را انتخاب می‎کنند و وارد می‎شوند. کودکانی که سواد خواندن زبان انگلیسی را دارند، می‎توانند از دستورالعمل‎های نوشتاری استفاده کنند و آن دسته از کودکانی که سواد خواندن حروف و لغات را ندارند می‎توانند از دستورالعمل دیداری و عکس‎ها استفاده کنند. در این برنامه کودکان در مورد عدد، شکل، رنگ، حیوانات و موارد دیگر می‎آموزند، و تمامی موضوعات بر اساس علایق کودکان (مانند اتوبوس، هواپیما، دایناسور و …) ططبقه‎بندی شده است. استفاده از این برنامه با عضویت ماهانه 7.99 دلار ممکن است که والد یا مدرس خرید را از حساب کاربری Google یا Apple باید انجام می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 3.7 iOS در تاریخ 96/06/19 نوشته شده است.

  کیفیت

  این برنامه مورد تایید پژوهشگران بسیاری است و به علت شیوه آموزش و محتوای آن جوایز بسیاری را برنده شده است. در کنار محتوای آموزشی برای کودکانی که سواد خواندن ندارند این برنامه داستان و موسیقی‎هایی را ارائه می‎دهد که برای کودکانی که سواد خواندن دارند نیز جذاب است. داستا‎ن‎های برنامه موضوعات متنوعی دارد که هر کودکی با سلیقه خود می‎تواند موضوع خاصی را انتخاب کند. هر بخش دارای شخصیت کارتونی متفاوتی با دیگری دارد که به صورت شمرده و واضح هر بخش را توضیح می‎دهد و با کودک ارتباط برقرار می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  دانلود برنامه رایگان است و در درون برنامه نیز بخش‎هایی همچون نقاشی کردن وجود دارد که برای همگان رایگان است. اما بعد از امتحان برنامه به مدت یک ماه، برای استفاده‎ی بیشتر باید حق عضویت 7.99 دلار به صورت ماهانه پرداخت شود. اگر کاربران گزینه شارژ خودکار حساب Apple را باز بگذارند 79.99 دلار به طور خودکار برای عضویت سالانه کسر خواهد شد. برای معلمین که قصد آموزش در کلاس درسی خود را دارند این برنامه رایگان در اختیار قرار می‎گیرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در بخش آواها دسترسی به میکروفون برنامه لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۵.۰ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۳.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Homer
  سال انتشار ۲۰۱۶
  ارز رایگان