Homescapes

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

بازسازی خانه کودکی آستین با حل پازل‎های مختلف و خرید وسایل جدید

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کودکان با دنیایی پر از تنوع و رنگ مواجه می‎شوند که قدرت انتخاب تغییرات را در آن دارند. حل پازل‎ها به‌مرور دشوارتر می‎شود و برخی از مراحل ممکن است به چندین بار باخت منجر شود، اما درنهایت با پیدا کردن نقاط کلیدی چالش‎ها و کمی شانس امکان عبور از تمام مراحل ممکن است. حرکت بین بخش‎های بازی کند و زمان‎بر است.
  باوجود ترتیب تصادفی رنگ‎ها همچنان کودکان و نوجوانان برای حل پازل‎ها از قدرت حل مسئله و تفکر تحلیلی استفاده می‎کنند. در مراحل بالا برخی از چالش‎ها دارای نقاط کلیدی بوده که برای حل هرکدام رویکرد خلاقانه‎ای باید اتخاذ شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  آستن با قلبی پر از خاطره‎های شیرین به خانه پدری خود بازمی‌گردد تا مدتی را در آنجا سپری کند. آستن با ورود به خانه متوجه خرابی‎های شدید در گوشه و کنار می‎شود و درمی‎یابد که والدینش تصمیم به فروش خانه دارند. او با روحیه قوی و عزم راسخ تصمیم می‎گیرد تا خانه را از نو بازسازی کند و تمام وسایل را از خریداری نماید. در این راه بازیکنان با حل پازل‎های ترکیب رنگ‎های مشابه ستاره‎هایی را به دست می‎آورند تا با استفاده از آن‎ها فعالیت‎های مربوط به بازسازی را انجام دهند. همچنین کودکان و نوجوانان می‎توانند با انتخاب مدل و رنگ وسایل خانه در شکل‎گیری خانه جدید نقش مؤثرتری داشته باشند. چالش اصلی بازی در عبور از مراحل بازی‎های پازلی است که به‌مرور دشوارتر می‎شوند، اما با افزایش میزان دشواری چالش‎های ذهنی بازیکنان را نیز افزایش می‎دهند. روش‎های متعددی برای حل هر پازل وجود دارد که سریع‎ترین روش باعث افزایش سکه‎های نهایی می‎شود. با هر بار باخت یک قلب از مجموعه پنج قلب کاسته می‎شود که برای تجدید هرکدام 30 دقیقه زمان نیاز است، درنتیجه بعد از 5 بار باخت بازیکنان باید برای چندساعتی از بازی فاصله بگیرند تا تمام قلب‎ها تجدید شود. انگیزه رسیدن به اتاق جدید برای بازسازی و طراحی خانه با وسایل حس وابستگی به بازی را افزایش می‎دهد به‌خصوص که امکان مقایسه و کمک گرفتن از دوستان با استفاده از شبکه اجتماعی Facebook نیز در بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.8.0 iOS در تاریخ 97/05/06 بعد از عبور از 30 مرحله نوشته‌شده است.

  کیفیت

  بازی حالت کلاسیک و آرامش‎بخشی دارد که ناشی از موسیقی ملایم متن و حرکات بدون هیجان و تنش شخصیت‎های بازی است. رنگ‎های استفاده‌شده در طراحی بازی در عین شاد بودن از ترکیب رنگ‎های محدود و ملایمی تشکیل‌شده است. گرافیک بازی دو بعدی و با کیفیت بسیار عالی طراحی‌شده است. شخصیت‎های اصلی بازی آستن و مادر و پدرش هرکدام ویژگی‎های مخصوصی دارند که به داستان بازی حس واقع‎گرایانه می‎دهد، به‌خصوص که ساختار ظاهری شخصیت‎های در عین کارتونی بودن کاملاً طبیعی طراحی‌شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  سکه‎های بازی برای فرصت دوباره قابل‌استفاده‌اند و در جریان بازی به‌مرور افزایش می‎یابند، ولی بسته‎های خرید درون برنامه نیز وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  تأکید نسبتاً شدیدی بر روی ارتباط با Facebook جهت افزایش قلب، ارتباط با دوستان، مکالمه و … حس می‎شود. لینک ارتباط با سایر شبکه‎های اجتماعی مانند Instagram و Twitter نیز در بخش تنظیمات بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰.۳ یا بالاتر
  نسخه تست شده روی iOS ۱.۸.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر PLR Worldwide Sales Limited
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان