Hopster: Pre school Games & TV

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه آموزش‎ها جهت رشد مهارت‎های متفاوت در کودکان

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ترکیب محتوای برنامه با تصاویر متفاوت مانند حیوانات و وجود موسیقی کودکانه حالت بازی را برای کودک تداعی می‎کند که در برقراری ارتباط بهتر او با محتوای آموزشی برنامه مؤثر است.
  سازوکار بازی با لمس و ضربه زدن روی صفحه‎ی بازی توسط انگشت کودک انجام می‎شود. به علت انگلیسی بودن مجموعه و نامشخص بودن محتوای برخی از آموزش‎ها همراهی والدین با کودک جهت ترجمه و آموزش مفاهیم لازم است.
  آموزش‎های بسیار متقاوتی مانند یادگیری الفبا، اعداد و اشکال هندسی در برنامه قرار دارد که کمک خوبی در گسترش مهارت کلامی و درک بصری کودکان محسوب می‎شود. برخی از فعالیت‎های برنامه مانند رنگ‎آمیزی اشکال موجب رشد هوش خلاق در کودکان خواهد‎ شد. آموزش‎هایی اخلاقی مثل چگونگی برقراری ارتباط با دیگران و قدرت تصمیم‎گیری نیز در قالب فیلم‎های آموزشی کوتاه نیز در بازی قرار دارند. در برخی از آموزش‎ها و فعالیت‎های برنامه تأکیدی بر محتوای مورد آموزش وجود ندارد.
  در تعدادی از فیلم‎های آموزشی از هیولاهایی با گرافیک کارتونی استفاده شده‎ است و همچنین در بعضی از داستان‎های برنامه شخصیت‎های کودک قلدری وجود دارند که می‎تواند موجب ناراحتی برخی کودکان شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی Hopster: Pre-school Kids Learning Games & Safe TV است. در این مجموعه آموزش‎هایی مربوط به مهارت‎های متفاوتی مانند آموزش حروف الفبای انگلیسی و اعداد، رنگ‎آمیزی و شعر و همچنین فیلم‎های آموزشی مانند آموزش نحوه‎ی به وجود آمدن میوه‎ها در اختیار کودک قرار می‎گیرد. جهت درک بهتر مفاهیم به خردسالان بیشتر فضای آموزشی برنامه با شعر و موسیقی همراه است. مجموعه به توسعه‎ی مهارت‎های ادراک بصری و حرکتی در کودکان کمک خواهد‎ کرد. اگرچه یک ماه استفاده از برنامه رایگان است اما تعداد محدودی از آموزش‎ها در اختیار کودکان قرار می‎گیرد و برای دسترسی به تمامی آن پرداخت مبلغی و خرید اشتراک الزامی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 3.47.62 در تاریخ 99/03/11 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  تصویر‎سازی شخصیت‎های بازی متناسب با رده‎ی سنی ذکر شده‎ است. موسیقی شاد بازی خصوصاً در هنگام انجام صحیح هر مرحله کودکان را به ادامه‎ی یادگیری تشویق خواهد ‎کرد. بازی موفق به دریافت جوایز KidScreen در سال‎های 2016، 2018 و 2019، App Store’s Best در سال‎های 2014، 2015 و 2016، نامزد دریافت جایزه‎ی Best Channel BAFTA Children’s و دریافت گواهینامه‎ی kidSAFE+ Coppa شده ‎است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  جهت اشتراک در برنامه و دسترسی به تمامی آموزش‎ها پرداخت مبلغ 6.99$ به صورت ماهانه لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. صفحه‎ای به نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۳.۴۷.۶۲
  واحد پول رایگان
  ناشر Plato Media Ltd
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان