Horror Clown Survival

thumbnail
۱۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نجات از خانه‎ای ترسناک به کمک استفاده از سلاح و از بین بردن موجودات ترسناک

سال: 2017
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  تنها زن حاضر در بازی اندام کلیشه‎ای دارد و پوشش او تا حدی نامناسب است.
  در بازی از کلمات نامناسبی مانند لعنتی استفاده شده است.
  بخش‎های مختلف و داستان بازی در قالب صحبت‎های میان شخصیت‎ها به بازیکن آموزش داده می‎شود. شخصیت‎های بازی با لمس کردن دکمه‎ای که در پایین صفحه وجود دارد هدایت می‎شوند. بخش‌هایی هم برای تغییر میدان دید شخصیت و حمله به دشمنان نیز روی صفحه‎ی بازی قرار گرفته است. حرکت شخصیت بسیار کند است و گاهی به فرمان بازیکن پاسخ نمی‎دهد.
  محیط تاریک و داستان بازی حس دلهره را به بازیکن منتقل می‎کنند. شخصیت‎هایی مانند روح، موجودات عجیبی که جثه‎ی بسیار بزرگی دارند و شخصیتی با ظاهر دلقک در مکان‎های متفاوت بازی وجود دارند. بازیکن با سلاح‎های گرم مانند تفنگ یا با درگیری فیزیکی باید آن‎ها را از بین ببرد. برخورد ضربه به شخصیت‎ها با پخش شدن خون همراه است. موسیقی بسیار وهم‎آور و ترسناک بازی و صدای خنده‎ی دلقک در تمام جریان بازی شنیده می‎شود. اما با وجود تمامی این موارد گرافیک ضعیف بازی تا حدی از انتقال حس ترس و خشونت به بازیکنان جلوگیری خواهد کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام Ios بازی Survival Horror House است. بازیکن در این بازی ترسناک باید تلاش کند تا از خانه‎ای فرار کند اما موجوداتی عجیب در کمین او هستند. ماشین شخصیت‎های بازی خراب می‎شود و آن‎ها برای کمک گرفتن وارد خانه‎ای متروکه می‎شوند. به محض ورود به وسیله‎ی دودی بیهوش و هرکدام به جایی نامعلوم در خانه منتقل می‎شوند. سه شخصیت در بازی وجود دارند و بازیکن در نقش هر یک از آن‎ها بازی را به صورت مجزا انجام می‎دهد. او باید شخصیت‎ها را از مکانی که گیر افتاده‎اند خارج کند و با حل کردن معماهایی ساده و پیدا کردن وسایلی مانند کلید‎ راه فراری برای خارج شدن از خانه پیدا کند. بازی با خارج شدن تمامی شخصیت‎ها تمام می‎شود اما وجود دلقکی خبیث و هیولاهایی با ظاهر غیر انسانی فرار را دشوار کرده است. بازیکن باید از موجودات ترسناک بگریزد یا با سلاح‎های متفاوت خود آن‎ها را از بین ببرد. در صورت پایان رساندن هر مرحله سکه‎هایی به بازیکن تعلق می‎گیرد که می‎تواند با صرف آن‎ها وسیله‎های جدیدی برای مبارزه تهیه کند. گرافیک بازی بسیار ضعیف است و بازیکن چالشی برای حل کردن معماهای ساده‎ی آن نیز احساس نخواهند کرد. بازیکن در بیشتر زمان‎های بازی تنها در خانه‎ای تاریک راه می‎رود و به دنبال راهی برای فرار است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی Android 1.29 در تاریخ 99/07/13 نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی قابل قبولی ندارد فضای خانه بسیار تاریک و مخروبه است و جزئیاتی در آن نمایش داده نشده است. موجودات ترسناک به صورت ناگهانی در مسیر شخصیت‎ها قرار می‎گیرند و به آن‎ها حمله می‎کنند اما آن‎ها نیز به خوبی تصویر‎سازی نشده‎اند. ایرادهای دیگری مانند پرش‎های ناگهانی تصاویر و کند بون حرکت شخصیت‎ها نیز در بازی وجود دارد. حتی اگر شخصیت کنار دیوار حرکت کند آن طرف دیوار نمایان می‎شود یا می‎تواند از داخل بدن هیولاها عبور کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی دارای خرید درون برنامه‎ای است و در بعضی مواقع با دیدن فیلم‎های تبلیغاتی سکه‎هایی به بازیکن داده می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدا بازی درخواست اجازه‎ی دسترسی به بخش‎هایی از دستگاه هوشمند را می‎دهد. اجباری برای قبول کردن درخواست وجود ندارد و در صورت تأیید نکردن آن نیز بازی اجرا خواهد شد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲۹
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ و بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر Piranha Studios
  سال انتشار ۲۰۱۷