Hotel Of Mask - Escape Room Game

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

فرار از اتاق و حل پازل همراه با موضوعات بزرگسالانه و خشونت

سال: 2019
  بررس برنامه: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بسیاری از مراحل بازی اشاره‌های مستقیمی به انواع، طعم و طرز تهیه‎ی نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد. در یکی از مراحل بازیکن باید نوشیدنی الکلی بسازد و با آن از یکی از مهمانان پذیرایی کند. یکی از مهمانان هتل که زنی جوان است، لباسی باز به تن دارد و در مکالماتش با حالتی اغواگرایانه صحبت می‌کند.
  مهمان‌های هتل و مسئولین آن معمولاً با حالتی بسیار آمرانه و دستوری با شخصیت بازیکن صحبت می‌کنند. این لحن گاهی اوقات تحقیرآمیز و تهدید‌آمیز هم می‌شود. با این حال هیچ گاه از کلمات توهین‌آمیز استفاده نمی‌کنند.
  بازی با ضربه زدن روی نقاط مختلف صفحه انجام می‌شود و بازیکن باید بتواند اجسامی که می‌توان با آن‌ها تعامل داشت را پیدا کند. پازل‌ها در ابتدا ساده‌اند اما با پیشرفت در بازی دشوارتر می‌شوند و نیاز به دقت بیشتری دارند.
  پازل‌های بازی ساختار متفاوتی دارند و حل کردن آن‎ها می‌تواند مهارت بازیکن در حل مسئله را تقویت کند. بازیکن گاهی باید کلید درها را پیدا کند یا با متصل کردن خطوط الگویی را به دست آورد و از آن برای باز کردن در گاوصندوق استفاده کند.
  فضای کلی بازی، چهره‌ی شخصیت‌ها و لحن صحبت کردن آن‌ها نسبتاً ترسناک است. شخصیت‌ها ماسک‌هایی بر چهره دارند که می‌تواند برای کودکان حساس اذیت‌کننده باشد. بازیکن در چندین مورد می‌تواند کارهای خشنی برای رسیدن به اهدافش انجام دهد. مانند مسموم کردن، خوراندن زهر به مهمانان و ضربه زدن به آن‌ها با چوب بیسبال. خشونت بازی بدون واقع‌گرایی و جزئیات نمایش داده می‌شود. با این حال می‌توان آن را تشویق‌شده به حساب آورد چرا که بعد از انجام این کارهای خشن، بازیکن تحسین هم می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  Hotel of Mask یک بازی پازلی و فرار از اتاق است. بازیکن وارد هتلی می‌شود و تا چند روز فرصت دارد که از آنجا فرار کند، در غیر این صورت برای همیشه در آن محل زندانی خواهد شد. فضای کلی بازی نسبتاً مخوف است و شخصیت‌ها ماسک‌هایی روی صورتشان دارند که ممکن است برای کوکان حساس ترسناک باشد. مراحل بازی شامل حل کردن پازل‌های مختلف می‌شود و در هر مرحله بازیکن باید یک نشان را به دست آورد. کارهایی که بازیکن در هر مرحله انجام می‌دهد و راه‌هایی که برای به دست آوردن نشان‌ها پیش می‌گیرد در اکثر مواقع شامل خشونت می‌شود، مانند مسموم کردن مهمان‌ها برای دزدیدن نشان یا فریب دادن آن‌ها. البته این خشونت به شکل واقع‌گرایانه و با خون‎ریزی نمایش داده نشده است اما در گفت‌و‌گو‌ها و تصمیماتی که می‌گیرد وجود دارد. ضمن این که در طول بازی اشاره‌های بسیار زیادی به نوشیدنی‌های الکلی می‌شود، از انواع آن‌ها گرفته تا طعم‌، تهیه‌ی ساخت و سِروشان. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.9 Android در تاریخ 99/06/22 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  اتفاقات بازی در اتاق‌های یک هتل رخ می‌دهد که هر کدام طراحی منحصر به خود را دارند و جزئیات زیادی در آن‌ها رعایت شده است. موسیقی بازی با فضای مخوف و نسبتاً ترسناک آن هماهنگ است و پازل‌ها هم چالش‌های متنوعی را پیش پای بازیکن می‌گذارند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  سکه‌هایی در بازی وجود دارند که می‌توان با آن‌ها راهنمایی خرید و در حل پازل‌ها استفاده کرد. این سکه‌ها با پول واقعی هم قابل خریداری هستند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۹
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴ یا بالاتر
  واحد پول رایگان
  ناشر PapaBox
  سال انتشار ۲۰۱۹
  ارز رایگان