House of Terror VR

thumbnail
۱۴ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کاوش جهت حل معماها در فضایی ترسناک و راز آلود

سال: 2014
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کنترل بازی دشوار نبوده و برای نوجوانان به راحتی قابل یادگیری است. بارگذاری اطلاعات در حین انجام بازی دچار وقفه‎های بسیار‎ی می‎شود.
  داستان بازی که در فضایی پر رمزوراز رخ می‌دهد، موجب تقویت قدرت تخیل بازیکنان می‌شود و همچنین حل پازل یافتن وسایل می‎تواند تفکر حل مسئله را در بازیکنان به چالش بکشاند.
  تصاویری همچون تبر، تیغ‎های به خون آغشته، دختر کوچکی که افرادی را با چاقو کشته است و به خصوص تصاویر شبح با لباس سفید در حال پرواز و انواع صداهایی که موجب افزایش اضطراب بازیکن می شود مانند صدای باز و بسته شدن درها در بازی وجود دارد. همچنین داستان بازی نیز موجب انتقال حس هیجان مضاعف و ترس در بازیکن می شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام نسخه‌ی اندروید این بازی House of Terror VR 360 horror game است. بازی داستانی اضطراب‌آور را روایت می‌کند که در آن بازیکن وارد خانه‎ای متروکه می‎شود و با کاوش در محیط خانه و بهره‎گیری از توانایی تفکر حل مسئله، وسایلی چون کلید جهت باز کردن اتاق‎های قفل شده و اشیای دیگری را می‌یابد. او می‌تواند توسط اشیایی که پیدا می‌کند از راز کشته شدن افرادی توسط دختر کوچکی پرده بر می‎دارد. شبح‎هایی با ظاهر ترسناک در محیط خانه وجود دارند که در صورت به دام افتادن بازیکن توسط آنها، بدون نمایش تصاویر خشن، باخت بازیکن را در مرحله به همراه خواهد داشت. این بازی با تکنولوژی واقعیت مجازی ساخته شده است و برای انجام آن نیاز به استفاده از عینک‎های واقعیت مجازی جهت شبیه‌سازی حضور فیزیکی بازیکن در محیط بازی است. در صورت استفاده از این عینک‌ها بازیکن قادر است در دنیای بازی حرکت کند و با موارد مجازی بازی مانند لمس دستگاهی برای غیر فعال کردن تله‌های بیرون آمده از سطح زمین، ارتباط برقرار کند. والدین بهتر است بدانند که سازندگان دستگاه‌های واقعیت مجازی، استفاده از آن را برای نوجوانان زیر ۱۲ سال توصیه نمی‌کنند چرا که می‌تواند روی رشد بیولوژیکی آن‌ها تأثیر بگذارد. بخش کوتاهی از بازی رایگان است و برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه بازیکن مجبور به وارد کردن آدرس ایمیل خود یا پرداخت مبلغی است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 4.10 iOS در تاریخ 98/12/13 نوشته ‎شده است.

  کیفیت

  اتاق‎های خانه با نورپردازی تاریک و استفاده از وسایل از کار افتاده و شکسته برای نمایش متروکه بودن خانه طراحی شده‎‌اند و بازیکن می تواند با زوایه دید ۳۶۰ درجه دنیای بازی را در اطراف خود مشاهده کند. صداگذاری متناسب بازی به انتقال حس هیجان و اضطراب به بازیکن کمک می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای در اختیار داشتن تمامی مجموعه پرداخت 4.99$ یا قراردادن آدرس ایمیل لازم است که تا تاریخ این بررسی امکان استفاده از آدرس ایمیل غیرفعال بوده‎ است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  صفحه‌ای با نام این بازی در فیس‌بوک وجود دارد که بازیکن می‌تواند عضو آن شود. دسترسی به اینترنت در ابتدا برای این بازی لازم است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۴.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر Lakento S.L
  سال انتشار ۲۰۱۴
  ارز رایگان