Human Evolution Clicker Game: Rise of Mankind

thumbnail
۸ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ترکیب گونه‎های ابتدایی برای رسیدن به گونه‎ی انسان و موجودات ابر انسانی

سال: 2018
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  به علت سادگی روش انجام بازی نه‌تنها نیازی به تمرکز و مهارت وجود ندارد، بلکه بخش عمده‎ای از بازی به‌صورت خودکار و بدون توجه بازیکنان قابل انجام است. کودکان کم سن ممکن است برای جابه‎جایی بین دنیاها و رسیدگی به بخش‎ها با سرعت‌بالا و به‌صورت هم‎زمان دچار مشکل شوند.
  اگرچه محتوای ارائه‌شده در این بازی برمبنای اصول علمی نیست، اما آشنایی کلی در مورد نظریه تکامل داروین و آغاز شکل‎گیری گونه‎های مختلف از DNA و تک‎سلولی‎ها کسب می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از مجموعه‎های Idle (ضربه زدن مداوم بر روی صفحه‎ی نمایش) است که به‌نوعی داستان تکامل انسان (البته نه به صورت علمی) از ابتدا را شرح می‎دهد. هدف از این بازی ترکیب گونه‎های مشابه و ساخت گونه‎ای جدید و متکامل‎تر است. نقشه‎ی تکاملی ارائه‌شده در این بازی دارای 52 گونه مختلف است و گونه‎های هم‎خانواده در محیط‎های مشابه قرار می‎گیرند. برای مثال تمام گونه‎های غیر آبزی، قبل از ایجاد گونه‎ی رباتی یا کریستالی، در محیط خارج از آب و نزدیک برکه زندگی می‎کنند. تنوع محیطی ارائه‌شده در کنترل بازی تأثیر مثبتی دارد تا از شلوغی بیش از حد گونه‎ها و درهم رفتنشان جلوگیری شود، اما به‌مراتب توجه بیشتر بازیکنان را نیاز دارد. بازیکنانی که به پیشرفت سریع علاقه‎مندند به‌مراتب زمان بسیاری را صرف ضربه زدن بر روی گونه‎ها خواهند کرد (این ضربات در طولانی‌مدت ممکن است باعث آسیب و ایجاد درد در دست شود) یا از بسته‎های خرید درون برنامه برای گسترش دارای الماس و سکه می‎کنند تا گونه‎های بالاتری را بدون طی کردن مراتب اصلی وارد بازی کنند. بخش سیارات بعد از رسیدن به سطح بالایی از سکه‎ در اختیار بازیکنان قرار می‎گیرد و فرصتی برای کشف گونه‎های عجیب است. یکنواختی ساختار بازی به‌مرور زمان باعث کاهش جذابیت آن می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 1.2.9 Android در تاریخ 97/08/05 بعد از باز کردن 15 گونه نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی گرافیکی بازی از کیفیت نسبتاً خوبی برخوردار بوده و برای طراحی تصاویر از رنگ‎های شاد و روشن استفاده‌شده است. شخصیت‎ها از DNAهای چشم‎دار و تک‎سلولی‎های آبی گرفته تا ابر انسان‌ها و موجودات فضایی هرکدام دارای ظاهر مخصوص به خود دارند و به‎جز حرکت در طول تصویر هیچ قابلیتی ندارند. موسیقی متن یکنواخت بوده که به‌صورت مداوم تکرار می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید درون برنامه جهت افزایش سکه و الماس ارائه می‎شود تا سرعت تولید گونه‎های جدید را افزایش دهد. همچنین تبلیغات ویدیویی برای کاهش زمان مأموریت‌ها یا افزایش سکه‎ی ذخیره‌شده در زمان خروج از بازی نیز ارائه می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  فرصت به اشتراک گذاشتن هرگونه‌ی جدید با دوستان در زمان نمایش عکس در اختیار بازیکنان قرار داده می‎شود. برای برداشت سکه‎های جمع شده در بانک خوکی باید به اینترنت متصل شد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۲.۹
  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۱ یا بالاتر
  سال انتشار ۲۰۱۸