Hungry Caterpillar Play School

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه آموزش‎ها جهت توسعه مهارت‎های کودکان

سال: 2018
  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  محتوای برنامه با انواع حیوانات و اشکال گوناگون ترکیب شده است و آموزش‎ها بیشتر حالت بازی برای کودکان دارد که در برقراری ارتباط بهتر کودک با محتوای برنامه بسیار موثر است.
  سازوکار بازی بسیار ساده و تنها با لمس و ضربه زدن روی صفحه‎ی بازی توسط انگشت کودک انجام می‎شود. همراهی والدین با کودک جهت ترجمه و آموزش مفاهیم لازم است. در ابتدای هر قسمت از بازی فیلمی کوتاه جهت آموزش والدین برای استفاده از برنامه وجود دارد.
  آموزش‎هایی مربوط به خواندن و نوشتن، درک جهت، اعداد و مهارت‎هایی مثل رنگ‎آمیزی که خود موجب رشد خلاقیت در کودکان خواهد شد و همچنین حل پازل‎های تصاویر درهم که مهارت تفکر حل مسئله را در کوکان به چالش خواهد کشید در برنامه وجود دارند. تمامی آموزش‎ها با استفاده از تصاویر و جملاتی کوتاه در اختیار کودک قرار می‎گیرند که کمک خوبی جهت گسترش مهارت کلامی و درک بصری در کودکان محسوب می‎شود. به طور مثال با نمایش حرف b چگونگی نوشتن، صدا، برخی کلماتی که حرف اول آن‎ها با b آغاز می‎شوند مثل bear (خرس) و همچنین جمله‎سازی با کلمه‎ی مورد نظر در بازی نمایش داده می‎شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نام اندروید بازی The Very Hungry Caterpillar Play School است. این بازی تعاملی آموزش‎هایی مربوط به مهارت‎های خواندن و نوشتن، شمارش اعداد، یادگیری اشکال هندسی مانند مثلث، درک جهت مثل پایین و چپ، مفهوم ترتیب و کلمات توصیفی مربوط به آن مانند بالاتر و برعکس، آموزش چگونگی پدیده‎های طبیعی مثل چگونگی ایجاد باران، رنگ‎آمیزی و پازل اشکال درهم را با استفاده از شخصیت‎های کتاب eric carl book و با بهره‎گیری از مثال‎ها و اشکال رنگارنگ گوناگون، جهت درک بهتر مفاهیم در اختیار خردسالان قرار می‎دهد. بازی بر پایه‎ی اشتراک استوار است که اولین ماه استفاده از مجموعه رایگان و در صورت علاقه‎مندی کودک به فضای بازی، والدین مجبور به خرید درون برنامه و مشترک شدن در مجموعه با پرداخت مبلغی هستند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی iOS 7.2.0 در تاریخ 99/03/7 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی از خلاقیت بالایی در تصویر سازی اشکال برخوردار است. تعداد زیادی رنگ و جزئیات زیادی در طراحی آن وجود دارد که محیطی زیبا را برای جلب نظر کودک به محتوای آموزشی ایجاد کرده است. گوینده‎ی بازی با لحنی آرام و شمرده آموزش‎های مربوطه را در اختیار کودک قرار می‎دهد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  جهت اشتراک در برنامه و دسترسی به تمامی آموزش‎ها پرداخت مبلغ 9.99$ به صورت ماهانه یا 74.99$ به صورت سالانه لازم است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برخی امکانات مجموعه نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. صفحه‎ای با نام این بازی در فیس‎بوک وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۷.۲.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر StoryToys Entertainment Limited
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان